Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea a II a)

411 posts, 66056 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 30
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre transportul local din București shoppy

Lucrarile sunt solicitate din scurt tot din incompetenta sau nepasarea autoritatilor, responsabilii de termoficare din teren stiu foarte bine pe unde le trec tevile si care sunt situatiile lor, nu te trezesti peste noapte ca trebuie sa schimbi inspe sute de metrii de teava.

 


Re: Discuții despre transportul local din București BGP2597

Dacă nu mă înșeală memoria, Termoenergetica a anunțat încă de prin primăvară intenția de a face lucrări pe Bd. Timișoara.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Andrei98

GPS wrote here:
Pentru că sunt două lucrări, iar dacă la Eroii Revoluției lucrările se finalizează înainte de Timișoara, linia 12 va circula pe Șoseaua Viilor, în timp ce 11 rămâne prin Ferentari.

Asta se putea face la momentul respectiv, nu avea rost să țină două linii până atunci.
BGP2597 wrote here:
Dacă nu mă înșeală memoria, Termoenergetica a anunțat încă de prin primăvară intenția de a face lucrări pe Bd. Timișoara.

Cum am zis și eu, se știa de mult de lucrarea de acolo, auzisem încă din iarnă de ele.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Gabi23

Cea mai eficientă informare, face cât 10 comunicate online :applause: :
TIMIȘOARA X BRAȘOV - 28.07.2023 (1).jpg (307.91 KB; downloaded 2790 times)
TIMIȘOARA X BRAȘOV - 28.07.2023 (2).jpg (198.64 KB; downloaded 2790 times)

 


Re: Discuții despre transportul local din București Robert24

Sunt sigur ca si in Ouagadougou (Burkina Faso) exista o informare mult mai decenta....

 


Re: Discuții despre transportul local din București shoppy

Asta este ca anunturile acelea "trenul tocmai a plecat de la linia...".

 


Re: Discuții despre transportul local din București nathalael

Ca tot vorbim de informarea călătorilor prin aplicație. Este 17:45 și tot blocate sunt
IMG_2567.jpeg (419.48 KB; downloaded 2639 times)
IMG_2565.png (190.79 KB; downloaded 2639 times)

 


Re: Discuții despre transportul local din București Andrei98

Si la ora asta circula foarte prost 7 dar nu din cauza deraierii ci si din cauza ca nu are loc la Sura Mare de tramvaiele de pe 1 si 10.

 


Re: Discuții despre transportul local din București 1689

… pai daca la Romprim nu se mai poate ajunge decit cu drezina…

Nu vreau sa cobesc, dar daca mai face o substatie kaboom, transportul electric din Bucuresti intra in colaps…

Ce bune ar fi fost acum linia de pe Cutitul de Argint si capatul de la Liceul Autobuzul…

 


Re: Discuții despre transportul local din București georgica2704

Decizia de deviere a lui 1/10 prin Vitan- Nerva Traian - Marasesti  nu stiu daca era alegerea ideala. Tramvaele circula goale , si mai incurca si pe 23 si 27 in plus Imperio pe OR  :evil: . Logic 1/10 trebuia duse pe Giurgului- A Alexandru- Ferentari. 19 dus de pe Viilor spre Ghencea nu spre Unirii si 625 dus la Sura Mare pentru o mai buna transbordare  cu 7  . 12 infintat dupa terminarea santierul de la Eroii Revolutiei. Linia 11 poate fii scurtata la Ghencea sau dusa la Alexandria. Nu se justifica mai mult de doua linii de tramvai pe Prel. Ferentari   .

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 4 sorin.niculescu_

Gabi23 wrote here:
4657 a făcut parte din primul lot (4652-4678) de autobuze Citaro Euro 4, livrat Autobazei Militari, în februarie 2008 pentru linia 178. Este fabricat la 14.01.2008 și a început să circule pe linia 178 începând cu 16.03.2008. A avut și perioade de imobilizare diverse de-a lungul anilor pentru diferite motive, geamuri sparte, lunetă (a intrat în el 5282). A fost transferat la Pipera în ianuarie 2019, după sosirea lotului de autobuze Otokar la Militari.
O imagine cu el din vara anului 2008, când linia 178 circula deviat pe străzile Fluviului / Afluentului, datorită lucrărilor la Pasajul Basarab, iar linia abia fusese prelungită la Master:


Păi înainte de a avea capătul la Master, așa cum îl știu eu de când eram mic, unde îl avea?

 


Re: Discuții despre transportul local din București orex

La complex comercial Apusului!

 


Re: Discuții despre transportul local din București (partea a II a) andreiiul

Va salut,
Din ce s-a anuntat lucrarile de pe bd Timisoara (tronson AFI-Plaza) au dus la suspendarea liniei 25.
De 3 zile trec pe Timisoara si nu se vede vreo urma de lucrare.
A vazut cineva vreo lucrare la termoficare sau se doarme in bocanci pe nervii calatorilor?

 


Re: Discuții despre transportul local din București (partea a II a) Andrei98

Asta am tot cautat si eu si nu am aflat nimic. Oamenii astia isi bat joc de nervii oamenilor.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 30
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421297 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use