Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Generalități despre parcări

387 posts, 83113 views
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28
 
 

📖 Pagination options
Re: Generalități despre parcări shoppy

Posibil cablul sa fie doar pentru impamantare si nu cred ca este alimentat de la iluminat, chiar daca ar avea baterii pe care le-a incarca noaptea, din cate stiu Luxten este platit cota parte din consumul iluminarii de aici impulsul de a schimba mereu becurile, deci nu cred ca ar accepta Luxten sa se alimenteze parcometre din iluminat.

 


Re: Generalități despre parcări Costin

Care Luxten? Acum e totul "de stat" prin "compania municipala de iluminat public".

 


Re: Generalități despre parcări essco

1689 wrote here:
… pina cind o sa-i dea cineva in judecata pentru ca, de buna credinta, neavind telefon mobil sau internet, n-a avut cum sa plateasca parcarea.
..

Nu cred ca se va intampla vreodata.
Nu exista sofer fara mobil.

 


Re: Generalități despre parcări ByOnu

A fost inaugurat in sfarsit noul acces in parcarea subterana Obor (de pe Sos. Colentina, imediat dupa zona de stationare a autobuzelor regionale STV). Pare ca s-au zgarcit total la capitolul finisaje. Ar fi mers tot travertin.
WhatsApp Image 2024-04-20 at 12.51.31.jpeg (801.89 KB; downloaded 555 times)

 


Re: Generalități despre parcări mirceade

Pare că și-au bătut joc de trotuarul de lângă intrare.

 


Re: Generalități despre parcări Cristi N

Fluxul principal de pietoni este pe aleile din partea superioara, de langa blocuri.
In zona accesului in parcarea subterana a ramas un trotuar cu latimea minima de cel putin 1m  dar traseul are cateva sicane care il fac neatragator.

 


Re: Generalități despre parcări toni

essco wrote here:
Nu cred ca se va intampla vreodata.
Nu exista sofer fara mobil.


Exista. Persoane peste 50 de ani care abia stiu sa foloseasca un smartphone incat sa sune sau maxim sa sune cu video pe whatsapp. Si care daca le scrii ceva pe whatsapp te suna imediat inapoi ca nu stiu sa scrie mesaj. Am cunoscut destui asa.

 


Re: Generalități despre parcări mirceade

Cristi N wrote here:
dar traseul are cateva sicane care il fac neatragator.

Da, mai ales pentru bunica cu copil din poză pare foarte neatrăgător. Pare chiar accesul spre stația lui 66 dar nah, cine să se gândească la detalii din ăstea, ADP2 încă mai trasează cu spor parcări ilegale pe trotuare.

 


Re: Generalități despre parcări ByOnu

Accesul in parcarea subterana trebuia facut, iar atat cat ma pricep, este bine pozitionat.

Daca intr-adevar e prea ingusta aleea rezultata se poate extinde trotuarul putin pe spatiul verde (eventual compensat spre blocuri).

----

Mai face PS2 parcari pe trotuare? :o

 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421265 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use