Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Doina Cornea și pe Bd. Paul Teodorescu (FINALIZAT octombrie 2022)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

703 posts, 155175 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 36 37 38 39 40 41 42  ... 51
 
 

📖 Pagination options

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Noi iar am uitat ca lucrarile nu se inaugureaza aiurea-n tramvai ci doar de Paste, de inceperea scolilor si de Craciun, deci hai ca nu mai e mult pana-n sptembrie.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului bgd70

Din ce inteleg din poza, mai au de pus incrucisarea tb-tb. Nu se vede prea clar, au combinat elemente de curba K+M/Elektroline cu elemente de curba clasice?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

Pe viraj inca nu sunt puse incrucisarile, pe directe da. Am pus niste poze care sper sa lamureasca dilema.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Mariusv

Si azi i-am intrebat pe cativa vatmani daca stiu cand se deschide circulatia tramvaielor... cativa de la Militari mi-au zis ca sambata asta (16 iul), iar cativa de pe linia 1 (si de la Victoria si de la Dudesti) nu stiau cand...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Peronul de la Timisoara este si el gata?

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Vad niste delivelari de toata frumusetea...
denivelari.png (1.69 MB; downloaded 2044 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Costin

Mariusv wrote here:
Si azi i-am intrebat pe cativa vatmani daca stiu cand se deschide circulatia tramvaielor... cativa de la Militari mi-au zis ca sambata asta (16 iul), iar cativa de pe linia 1 (si de la Victoria si de la Dudesti) nu stiau cand...

Circulatia nu se deschide fara probe cu tramvaiul (si probabil si troleibuzul unde este cazul). Data viitoare cand vorbesti cu ei, intreaba-i daca au auzit daca STB a fost contractat (si platit) sa efectueze probe, pentru ca acolo sta raspunsul la intrebarea 'cand/daca se deschide' ;) fara probe, nici o sansa nici sambata asta, nici peste o luna.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului linia 69

Din cate se vede in poza postata de colegul "aztec" lipseste incrucisarea troleibuz-tramvai din curba ce duce spre AFI.
Oricum, cred ca pana la taierea panglicii, artificiile plus sampania de rigoare mai trece ceva timp deoarece dincolo de intersectia cu B-dul Timisoara reteaua de contact a troleibuzelor este vai de capul ei. Lipseste macazul de la schimbarea directiei stanga-dreapta pe B-dul Drumul Taberei (96+93), macazurile de intrare si iesire pe/dinspre B-dul Drumul Taberei (96), consola aia mare care este indoita si care asa a ramas pana astazi plus firele si alte elemente ale retelei care stau sa se dezmembreze.
Daca se intentioneaza si terminarea retelei de la Razoare si reluarea circulatiei troleibuzelor spre Eroilor, de o parte din macazuri nu mai este nevoie.
Dar si in acest caz mai dureaza deoarece spre Eroilor nu s-a montat nimic din ziua in care am facut pozele si pana astazi si e ceva timp, ba mai mult lipseste si un element din macazul de la Eroilor, cel dinaintea statiei spre Calea Plevnei.      
 

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

Va rog ca acest topic sa ramana strict de discutii. Pentru fotografiile ce surprind orice fel de avans aveti la dispozitie topic dedicat "Iulie 2022" creat de subsemnatul acum cateva zile. Folositi-l cu incredere, altfel pozele voastre se vor pierde printre discutii...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

Corect ce spui tu, doar ca pozele mele sunt cam jalnice..

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

Pozele tale suprind o noutate, acel turn inseamna un lucru bun intr-un viitor mai apropiat sau nu. In astfel de cazuri calitatea pozelor nu este un criteriu principal de evaluare, asa cum este scris foarte clar si in regulament.

Pe mine ma bucura faptul ca ati preluat (tu, @orex , @oc7avian) ștafeta de la mine si @punmeister, in momentul in care nu am mai avut de drum prin zona si nu ati lasat santierul necontrolat :mrgreen:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului WT_fan06

ByOnu wrote here:
Vad niste delivelari de toata frumusetea...
Sper că nu va rămâne așa... altfel traversările se vor face cu viteza melcului, cu riscul de blocare a intersecției, în special de către troleibuzele care au de abordat și încrucișări, pe lângă denivelarea uriașă.  :popa:

 


Go to page:  1  ... 36 37 38 39 40 41 42  ... 51
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Doina Cornea și pe Bd. Paul Teodorescu (FINALIZAT octombrie 2022)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use