Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2213 posts, 433389 views
 
Go to page:  1  ... 132 133 134 135 136 137 138  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația SirVlady

A fost greșeala mea, credeam ca pozele au fost puse de același user și de la asta am dat report.  :mrgreen:  

 


Re: ARF - Achiziție 40 rame electrice H-EMU (hidrogen) Costin

Discutiile relativ inflamate despre chinezi au fost mutate la club. Un mic reminder colegului 'Linia 43' ca este la un avertisment distanta de o mica vacanta, deci ar fi ideal ca interventiile moderatorilor asupra mesajelor tale sa fie minime in urmatoarele 6 luni ;)

 


Re: ARF - Achiziție 40 rame electrice H-EMU (hidrogen) Linia 43

     In conditiile in care tu, Costin preferi sa inchizi ochii la toatel flameurile repetate ale lui  shoppy   (inclusiv cel pentru care am fost tot eu avertizat prima oara) iar faptul ca eu doar  i-am raspuns civilizat punct cu punct la flameurile lui  ti se pare o incalcare a regulamentului  (care se pare nu e egal pentru toti )  atunci...poftim ...baneaza-ma !  Oricum nu cred ca voi mai posta aici.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Daca tie nu iti convine nu inseamna neaparat ca e flame sau ca incalca regulamentul.

La urma urmei sa ne intoarcem la regulament, al carui prim punct spune clar ca FORUMUL ESTE UN MEDIU PRIVAT. Cu alte cuvinte noi incercam sa pastram o atmosfera colegiala si deschisa, dar nu avem obligatia sa acomodam nevoile tuturor membrilor. Cam ca la supermarket - deschis pentru toti, functional pentru majoritatea, dar nu are obligatia sa iti faca pe plac si te poate da afara daca faci scandal. Iar tu la randul tau esti liber sa alegi alt magazin daca asta nu iti place ;)

 


Re: Dialog cu administrația Linia 43

Costin wrote here:
FORUMUL ESTE UN MEDIU PRIVAT...dar nu avem obligatia sa acomodam nevoile tuturor membrilor


Costin, aveti un regulament publicat.  

Faptul ca shoppy posteaza in mod repetat ,in ocazii diferite ,pe diverse threaduri, afirmatii intentionat menite a inflama discutia ,fara o legatura directa cu topicul respectivului thread  iar daca  raspund ,strict pe postarea lui ,corectand afirmatii care in viziunea mea mi se par eronate chiar neadevarate, eu sunt cel sanctionat cu flame, desi  eu nici macar nu am inceput aceea discutie  ,consider ca aplici regulamentul la bunul plac, pe baza de ochi frumosi.

in termen fotbalistici ,ori fluieri tot ,ori lasi jocul liber si nu-l sanctionezi tot timpul pe fraierul de serviciu  (adica pe mine !) .

Baneaza-ma linistit. Inseamna ca nu era locul meu  pe acest forum . O seara buna.

 


Re: Dialog cu administrația orex

@Costin
Astazi la mesajul postat la 17:10 am observat ca urcand o captura de ecran pe forum, o anumita parte a textului a fost ”blurata”...si n-am inteles de ce.
Cercetand cauza am constatat faptul ca, invariabil, la postarea fisierelor, este bifata, automat, optiunea ”ascunde numerele de inmatriculare (functionalitate experimentala)”, fapt ce a generat aceasta situatie.
In acest context, cred ca ar fi de bun augur sa anulezi aceasta ”restrictie” implicita ca sa nu mai deruteze si pe altii in cazuri similare.
Uite mesajul cu...
CS Tramvaie 36 m indicatoare de afisare.png (268.79 KB; downloaded 2074 times)

Si cel fara...
CS Tramvaie 36 m indicatoare de afisare.png (268.37 KB; downloaded 2074 times)

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

# Cezy210
a) De ce raportezi acelaşi lucru de două ori ? Crezi că dacă-l raportezi odată noi nu-l observăm ? Denotă pur şi simplu un comportament copilăresc.
b) Aţi devenit de la un timp foarte sensibili. Raportul l-am analizat cu atenţie şi nu se confirmă.
În concluzie, absolut tot ce nu vi se pare în regulă raportaţi dar nu mai scrieţi de 2 - 3 - 4 ori  acelaşi raport pentru că iritaţi comisia care analizează rapoartele. A fost cineva pe aici zilele trecute care a raportat acelaşi mesaj de 4 ori ! O singură dată este suficient, raportul se analizează cu simţ de răspundere şi dacă e raportat odată şi dacă e raportat de 4 ori, numai că noi trebuie să facem mai multe operaţii care nu sunt necesare.

 


Re: Dialog cu administrația Cezar210

Buna seara.
a) cu toată sinceritatea și cu tot respectul, eu l-am raportat o singura data, nu stiu de ce a fost trimis de doua sau de cate ori l-ati primit.
b) nu am absolut nimic personal cu acel coleg căruia i-am raportat mesajul însă de mai multe ori am observat că trimite astfel de răspunsuri care de obicei erau șterse.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

În regulă, vezi că raportul tău a mai apărut odată, în jurul orei 21:00.

 


Re: Dialog cu administrația Cezar210

De data aceasta cu siguranta nu am mai facut nimic, nici macar nu eram "activ" la acea ora.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Cezy210 wrote here:
De data aceasta cu siguranta nu am mai facut nimic, nici macar nu eram "activ" la acea ora.

Vom investiga, insa rapoartele nu apar singure, cineva a trebuit sa apese pe buton ca sa apara.
orex wrote here:
@Costin
Astazi la mesajul postat la 17:10 am observat ca urcand o captura de ecran pe forum, o anumita parte a textului a fost ”blurata”...si n-am inteles de ce.
Cercetand cauza am constatat faptul ca, invariabil, la postarea fisierelor, este bifata, automat, optiunea ”ascunde numerele de inmatriculare (functionalitate experimentala)”, fapt ce a generat aceasta situatie.
In acest context, cred ca ar fi de bun augur sa anulezi aceasta ”restrictie” implicita ca sa nu mai deruteze si pe altii in cazuri similare.

Optiunea implicita este cenzurarea activa iar tu in mod activ trebuie sa o deactivezi cunoscand ca nu urci imagini cu vehicule. Nu dorim modificarea acestei setari, este OK asa cum este acum, la urma urmei fiecare trebuie sa fie constient de ce urca pe forum si ce butoane trebuie apasate.

 


Re: Dialog cu administrația orex

Functionalitatea ei e indoielnica, nu-si atinge nici pe departe obiectivul. Ti-am demonstrat, n-are nici in clin, nici in maneca cu obiectul principal vizat, ascunderea numerelor de inmatriculare!
Data ”aviatoare”, daca se intampla acelasi lucru, n-am sa mai catadixesc sa-mi pierd timpul aiurea-n tramvai pentru acest mic amanunt, nesemnificativ! Fiecare va intelege ce poate!

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Cat timp pierzi "aiurea in tramvai" pentru a debifa o optiune?

 


Re: Dialog cu administrația orex

Mult, pentru ceva inutil!

 


Go to page:  1  ... 132 133 134 135 136 137 138  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419435 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use