Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Șos. Fabrica de Glucoză (FINALIZAT iunie 2020)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

518 posts, 171292 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului chevic

Sorin62 wrote:
chevic wrote:
[...]
Urmeaza sa pun niste poze, ce am vazut acum mai bine si m-a mirat, inspre Chefalului strada/soseaua/bulevardul coboara un pic, apoi urca din nou, nu inteleg de ce nu au continuat panta dinainte de Chefalului pana la Barbu Vacarescu si au facut cocoasa aia in dreptul conacului.

Ca să mai atenueze panta străzii Chefalului.


Pai eu vorbeam de cocoasa de la conac, este dupa Chefalului, nu era nevoie de ea.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Cred ca exista o definitie pentru latimea bordurii, nu iei orice fasie de 10cm grosime si spui ca este bordura ca pe Rebreanu.
La conac au lasat cocoasa ca sa nu fie nevoiti sa toarne zid de sprijin langa gardul muzeului(pana la urma tot au turnat un pic in dreptul Chefalului), de asemenea sub drum mai este si canalizarea existenta, cred ca exista si acolo o norma, nu poti sa cobori drumul pana pe conducte.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului chevic

Au inaltat un pic tot FdG-ul si ca sa nu faca o panta imposibila de urcat, au coborat un pic spre Chefalului si au urcat inapoi in dreptul conacului. Canalizarea existenta urmarea FdG in plan pana la conac si apoi cobora spre Barbu Vacarescu. Deci daca au putut sa coboare cu strada un pic spre Chefalului puteau sa pastreze macar cota aia, ca doar nu urca canalizarea conform cocoasei.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Punctual se poate invoca "situație forțată" și posibil asa să fi coborât la Chefalului.

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

TibiV wrote:
Catiusa, my love....




Sursa: https://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-24137461-video-fotogalerie-cum-arata-strada-fabrica-glucoza-dupa-investitie-peste-170-milioane-lei-nu-vazut-inaugurarea-facuta-gabriela-firea-din-autobuz.htm

Interesant că șoselele pe acolo s-au lărgit, NU s-au supralărgit...

 


Re: Stiri si articole din presa Robert24

Ce bataie de joc...

 


Re: Stiri si articole din presa ByOnu

Troll de cea mai buna calitate facut de HotNews cu muzica de fundal. :love: :rofl:
Screenshot_20200626-150238_Chrome.jpg (873.03 KB; downloaded 2781 times)

 


Re: Stiri si articole din presa subway guru

andrei11 wrote:
Interesant că șoselele pe acolo s-au lărgit, NU s-au supralărgit...

In schimb in sud parcarile se <supraetajeaza>
:rofl:

 


Re: Stiri si articole din presa 1689

Adrian Rosca wrote:
Se cauta chichite. Gasitorului recompensa  :lol:

Firea despre FdG: "Se vor corecta rapid si micile neajunsuri cauzate de ingustarea trotuarului in dreptul alveolei pentru copaci. Acum se cauta chichite, numai pentru a fi umbrita realizarea care se vede cu ochiul liber si se simte in trafic."

https://m.ziare.com/gabriela-firea/firea ... -1616807

Poate ii raspunde cineva ca majoritatea firmelor de pe acolo inca au o politica stricta de lucrat de acasa...
Normal ca traficul “arata bine”, cind sub 50% sint prezenti in zona... Cind se va reveni la un (nou) normal, largirea nici n-o sa se simta... in loc de 45 de minute o sa faci - optimist - 35...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Goldmund

Imi pastrez parerea mea: duamna ne spune cu alte cuvinte (din autobuz) urmatoarele:
eu v-am adus autobuze turcesti, va aduc tramvaie turcesti si daca reusesc si trec metroul la mine, voi aduce si trenuri turcesti, v-am facut trotuare ca in Orient, v-am pus pe mijlocul unui bulevard select despartitoare "Jersey", asa cum am vazut eu prin provincie in orasele din Orient, asa ca in loc sa-mi multumeasca bucurestenii, imi cauta chichite, dar sa mai spuna cineva ca vrea "ca afara" in Occident, eu v-am adus unde am vrut eu....

Si bineinteles ca bulevardul, pardon, Sos. FdG arata de o mie de ori mai bine precum arata inainte...Va aduceti aminte cum arata Sos. Pipera inainte de a fi largita?(plus pasajul nou) Era un dezastru!
Acum arata ca un bulevard, cu trotuare late, cu investitii noi si nici nu se compara cu ce lasa in urma ei doamna primar....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului chevic

Nu o trecem la finalizate ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului URANUS

Inca nu e finalizat tronsonul II - Barbu Vacarescu - Calea Floreasca.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului RebelOtter

Parca duamna zicea ca in aproximativ 2 saptamani si tronsonul II va fi finalizat, asteptam...  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Asociația Metrou Ușor a emis un punct de vedere și un set de idei pentru soluționarea deficiențelor trotuarelor, într-un scenariu fără noi exproprieri.

 


Go to page:  1  ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Șos. Fabrica de Glucoză (FINALIZAT iunie 2020)  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423578 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use