Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4885 posts, 1290568 views
 
Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Robert24

Merita sa treci cu tramvaiul peste ei!

 


Re: Accidente / incidente Gabi23

Plus că e o zonă periculoasă în curbă cu vizibilitate redusă și ținând cont și de patinajul de pe linie...

 


Re: Accidente / incidente iliutu

Daca ar veni cu platforma repede sa i-o ridice ...

 


Re: Accidente / incidente survola

De ce i-ai ascuns numarul?

 


Re: Accidente / incidente Costin

Regulamentul forumului Metrou Usor, cap.II, art. 12 wrote:
Este obligatorie ascunderea numerelor de inmatriculare ale vehiculelor care apartin persoanelor particulare. Vehiculele diverselor institutii (firme de constructii, companii de transport de stat sau private etc) nu necesita ascunderea nr. de inmatriculare. (aici)

Ca o observatie, paginile de tip "Ai parcat ca un bou", desi sunt o initiativa nobila, comit o mare ilegalitate...

 


Re: Accidente / incidente survola

Asa ajung toti infractorii si contravenientii sa aiba mai multe drepturi decat majoritatea corecta.
Tot ei cu gura mare, cunoastem specia.

 


Re: Accidente / incidente andrei11

+ 1
Când fotografiezi o masina oarecare, in parcare sau in trafic, da, sa se ascunda numarul, poate omul e cu amanta si nevasta da peste fotografie.
Dar când se incalca regurile de circulatie e bine sa se vada bizonul  in poza cu numar cu tot, poate-l vede sefu.

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

SPER ca a fost chemata politia. Astfel de specimene nu trebuiesc sa scape fara o amenda... mai ales ca isi permit. Iar se iau aia de pe Softpedia de mine, dar nu mi se pare normal sa obligi cateva sute de oameni (stiti, au si ei viata lor, serviciu, familie, chestii de genul) sa astepte.

De asemenea, referitor la Ai Parcat ca un Bou, ma tot gandesc, ce e mai grav, un abtipild lipit pe un fier (si eu am masina, sa fie clar, ceva mai Logan, dar e masina), sau faptul ca viata imi este pusa in pericol cand sunt nevoit sa ocolesc masinile pe carosabil? Atat ii mai aparam pe nesimtiti. Pe mine de ce nu ma apara nimeni pentru ca respect legea, atat ca sofer cat si ca pieton? Nu vreau sa fiu laudat, dar vreau sa-mi fie aparate drepturile. Dreptul de a calatori cu tramvaiul fara a fi blocat de un smecher cu bani si dreptul de a nu circula pe carosabil cand exista trotuar.

Eu nu am nimic impotriva unor camioane cu sfarmator. Pac se ia masina si se toaca pe loc, si asa sunt prea multe. Exagerez, desigur, dar trebuiesc luate masuri. Avem nevoie de Politia Parcarilor, asa cum exista si in tarile civilizate, ca le tot laudam. Aaa, dar noi nu vrem si legea, vrem doar conditiile de acolo, salariile de acolo, spitalele de acolo, in rest sa putem totusi sa fim tot maimute.

Continuam discutia altundeva daca aveti ceva de obiectat. Scuze ca m-am aprins dar nu se mai poate. :evil:

 


Re: Accidente / incidente Costin

Ramanem momentan aici ca e relevant si pentru viitor. Cand faci poza, o dai politiei cu numarul in clar (evident, doar de-aia o dai lor), dar nu o publici cu numarul in clar. Omul respectiv trebuie sa fie pedepsit de autoritati conform legii pentru infractiunea comisa prin parcarea de-a-n boulea, nu de nevasta ca era la amanta si ea si-a dat seama din poza pusa pe net. Sunt doua chestii distincte, cu consecinte distincte. Daca el apoi da in judecata pe cel care a publicat poza ca i-a distrus casnicia, va castiga.  Deci va rog, nu amestecati lucrurile...

Si evident, ziceam de "Ai parcat ca un bou" ca nu e chiar ok referitor la publicarea pozelor, nu la abtibildele lipite...

Daca subiectul se dezvolta si mai mult, atunci l-om muta in alta parte...

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

Just to get my facts straight: este interzisa prin lege postarea pe internet a fotografiilor (sau filmarilor, pe YouTube sa zicem) in care apar numere de inmatriculare?

Avand in vedere ca masina se afla pe domeniul public si poate fi vazuta de oricine cu ochiul liber nu inteleg care este problema. Vorbesc strict din punct de vedere logic, atat.

Cat despre amanta, nu m-a interesat niciodata problema in Romania, dar stiu sigur ca sunt tari in care adulterul este ilegal. Daca are acasa copii pentru care si-a luat angajamentul atunci cand i-a conceput, sau pur si simplu daca are o sotie careia i-a jurat credinta in fata lui Dumnezeu, sa plateasca pentru asta. In loc sa aduca toti banii acasa si sa-i cheltuiasca spre bunastarea familiei el ii arunca pe amante, nu mai zic de timpul pe care nu il petrece cu familia. SCUZE, dar voi ati inceput cu asta! :lol:

 


Re: Accidente / incidente PaulIP

cos wrote:
Regulamentul forumului Metrou Usor, cap.II, art. 12 wrote:
Ca o observatie, paginile de tip "Ai parcat ca un bou", desi sunt o initiativa nobila, comit o mare ilegalitate...

Care ar fi acea ilegalitate?
Nu vad nimic ilegal sa lipesti un simplu sticker pe o bucata de tabla, din moment ce sunt zeci de masini in trafic cu felurite stickere (sigur le stiti, pete de ulei, gauri false in tabla etc)

 


Re: Accidente / incidente Costin

Am scris mai sus, ma autocitez: "Si evident, ziceam de "Ai parcat ca un bou" ca nu e chiar ok referitor la publicarea pozelor, nu la abtibildele lipite..."

Legat de ilegalitatea in sine, nu stiu sa fie un articol de lege explicit ci o interpretare in favoarea dreptului la viata privata.

 


Re: Accidente / incidente PaulIP

cos wrote:
Am scris mai sus, ma autocitez: "Si evident, ziceam de "Ai parcat ca un bou" ca nu e chiar ok referitor la publicarea pozelor, nu la abtibildele lipite..."

Am citit si retinut aceasta afirmatie.
Ma refeream la ilegalitatea in sine.
cos wrote:
Legat de ilegalitatea in sine, nu stiu sa fie un articol de lege explicit ci o interpretare in favoarea dreptului la viata privata.

Atunci si cei care pun flyer-e cu reclame pe la usile oamenilor ar trebui sa fie luati "in vizor" vis-a-vis de dreptul la viata privata, deoarece eu (si poate si altii) nu vreau sa fiu deranjat de reclame la pizzerii, tamplarii etc. Poate e gresit ceea ce spun.
Cu toate astea, am deviat foarte mult de la subiect, si imi cer scuze pentru asta, nefiind genul care sa "schimbe foaia". Daca se doreste continuarea "devierii", o putem face in "Club".

 


Re: Accidente / incidente florinmaster

Autobuzul 4180 va lipsi o perioada datorita unui accident suferit in dimineata zilei de 28 februarie 2015, la ora 06:25. Un individ de nationaliate straina a intrat in spatele acestuia pe Soseaua Kiseleff.

 


Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422401 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use