MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1052192 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 388
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Discuții diverse despre Metrorex Utilizator anonim

O intrebare: Cine se ocupa de spalarea trenurilor in interior si exterior ? Exista vreo firma sau angajatii Metrorex sau Alstom ?

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex freyutz

Curatarea trenurilor de metrou se face la depourile IMGB, Ciurel si Pantelimon. Un tren nu trebuie sa fie spalat dupa fiecare iesire din traseu, ci are anumite intervale de timp la care este bagat la statia de spalare.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Chev Celios

Ce se intampla prin tunelul lu M1.Am vazut ca toate Bm-urile sunt murdare cu ceva ce pare a fi lapte de ciment.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Utilizator anonim

Este apa cu calcar care curge prin tunel din infiltratii.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Chev Celios

Inseamna ca sunt ce va probleme cam mari pentru ca in asta un an de cand merg cu metroul zilnic nu erau aceste pete.Cumva ceva a luat amploare?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Utilizator anonim

Nu cred ca a luat nimic amploare, din ce vad forjeaza trenurile la maxim si nu mai au timp sa le spele.

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex freyutz

Ba trenurile sunt spalate, dar acea mizerie ramane.

Nu stiu daca ati observat dar mizeria de pe trenuri arata ca aceasta curge cand trenul a fost pe firul 1, iar ceea ce imi pare ciudat este ca intr-un capat al trenurilor este mai murdar decat in celalalt capat. Totusi e dubios ce apare pe trenuri.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Pai il baga prin spalatorie, la inceput merge incet, dar dupaia se plictiseste si ii da mai tare.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex 2009

Nu stie cineva care este data exacta, cand metroul a inceput sa circule automatizat (in afara perioadei de probe cand mai circulau trenuri si automatizat si clasic. Deci data in care pe M2 circulau numai pe ATP/ATO) pe sistemul ATP/ATO pe magistrala 2?

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Gabi23

Trenurile de pe M1 au ramas cumva doar cu mecanicul conducator al trenului, renuntandu-se la ajutor? Am vazut astazi doua trenuri, "Lisabona" si "Praga", care aveau in cabina doar conductorul trenului.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Utilizator anonim

Si eu am observat acelasi lucru de cateva zile. Probabil au redus din ajutoarele de mecanici din cauza cresterii parcului circulant.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Pe M 1 se circula cu un singur mecanic pentru simplul motiv ca s-a depasit faza de testare a sigurantei circulatiei ( pentru BM - uri )(ATP _ ul)  si acum se circula " pe bune". Al doilea mecanic era inutil in cabina.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Da, ATO am vrut sa spun, dar mi-a iesit altceva din creier.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Strict autentic.
Asta seara pe la ora 19,00 o blonda originala coborata de la suprafata in statia Dristor II tinea morțiș sa ia metroul pana la Titan de la statia Dristor II ! Degeaba o indrumau oamenii / personalul de paza spre Dristor I, ea nu si nu, pe metroul de la Dristor II scrie "REPUBLICA" asa ca o duce DIRECT la Titan.
Din pacate eu am luat metroul spre Iancului asa incat nu stiu cum s-a terminat "aventura". Oricum in metroul "meu" nu a urcat.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419392 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use