Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB

765 posts, 266621 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 55
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Gabi23

ByOnu wrote:
I-au schimbat cumva traseul lui 46 pe Mosilor? Poza am facut-o pe la 11:30 azi, la Hristo Botev.

Am vazut si eu vagonul astazi, are afisajul din spate (unul foarte lizibil de altfel) ramas pe linia 46. Afisajul frontal afisa corect linia 16.

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB francezu72

linia tramvaiului 20 trebuie URGENT schimbata macar intre bulevardul gloriei si bulevardul laminorului adica captul...este dezastru, tramvaiul parca este sub bombardament cand este in miscare pe linia aia

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Dominatrix

francezu72 wrote:
linia tramvaiului 20 trebuie URGENT schimbata macar intre bulevardul gloriei si bulevardul laminorului adica captul...este dezastru, tramvaiul parca este sub bombardament cand este in miscare pe linia aia
Nu e inclusa in nici un proiect pe anul acesta. Parerea mea e ca s-ar putea renunta fara probleme la acel tronson, metroul pana la Bazilescu (cand va fi gata) si troleibuzul fiind suficiente.

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB francezu72

si asta ar fi o chestie dar ar trebuii marit numaru de trolee

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB mastocitu

Si eu sunt de parere ca la 20 se poate renunta si mari numarul de trolee pe 97+ metroul este sufiecient mai bine maresc parcul lui 45 in perspectiva noului carrefour

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB nemo

Astazi am observat ca s-a inlocuit (foarte) recent curba de la Baicului.  :shock:   Li se pregateste ceva locuitorilor din Pantelimon?
DSC05075.JPG (138.32 KB; downloaded 9866 times)
DSC05077m.jpg (147.01 KB; downloaded 9865 times)

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB 3mil

Stiu ca dalele in dreptul capatului de troleibuz erau foarte mancate si incomodau intoarcerea vehiculelor. Dar daca s-au inlocuit dalele (vad ca si linia de pe exteriorul curbei) inseamna ca aceasta bucla se doreste sa fie pastrata si poate fi activata oricand. :)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Utilizator anonim

Inca din marea perioada a modernizarilor de linii din 2006-2008 am discutat cu cei din RATB problema acelei bucle si aceasta va fi pastrata, intretinuta si la un moment dat reactivata, valabil si pentru bucla de pe strada Dristorului.

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Dominatrix

Din informatiile mele, bucla de la Gara Obor nu a mai fost folosita curent din luna aprilie 2000, cand s-a desfiintat linia 52 (Baicului - Gara de Nord). Pe urma, a mai fost folosita pentru calatori un singur weekend, timp de 3 zile (8 - 10 iunie 2001) cand s-au inlocuit macazele de la intersectia Pantelimon/Chisinau, iar linia 14 a intors la Baicului (cu retur spre Sf. Gheorghe comun cu linia 21 pe Sos. Colentina - Bucur Obor - Cal. Mosilor).  Posibil sa mai fi fost folosita sporadic si cu alte ocazii, dar nu cunosc amanunte. Bucla de la Dristorului e nefolosita din luna august 2004. Ultima oara pe acolo au circulat liniile 19 (RATB Titan - Baba Novac) si 30 (Fizicienilor - Baba Novac).

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB ByOnu

Liniile de pe la GdN, cele de la Cuza, cum vor fi folosite acum?

Am facut o schita teoretica cu traseele, vreau sa stiu ce se va mai folosi din liniile cu rosu.
untitledgdn.JPG (194.87 KB; downloaded 9865 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Utilizator anonim

Cam asta...
Chiar azi a inceput demontarea liniei pe Cuza...

untitledgdn.JPG (353.07 KB; downloaded 9856 times)

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB ByOnu

Totusi, care este rostul acelei bucle? Avand in vedere liniile de pe Buzesti, mi se pare inutila.
untitled_gdn_bers.JPG (129.42 KB; downloaded 9845 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Utilizator anonim

Ca sa ajunga tramvaiul la gara, pe vremuri cand veneau si 34/46 capatul ala era unul destul de utilizat si important. Acum nu cred ca va mai avea niciodata succesul de pana in 2006.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Dr2005

La 9 mai, Utilizator anonim wrote:
Chiar azi a inceput demontarea liniei pe Cuza...

A început de joi, 6.05. Pe 9.05 nici nu ar fi trebuit să lucreze, e zi de sărbătoare peste tot, numai la noi nu :(

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 55
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420663 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use