Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiStrăpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 542330 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 166
 
 

📖 Pagination options
  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu GAC

Stie cineva cate coloane forate s-au dat pana acum? din cele 100 necesare (sau mai multe), ca la podul ciurel s-au miscat destul de bine.

 


  • Dan
  • Posted:
  •  

Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu Dan

Salut!
Sunt 19 coloane pana azi.
Marti vor fi 20.

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu subway guru

Buna seara Dane!
Daca ce ne-ai spus la inceput ramane valabil inseamna ca suntem la 19/120...
Si inca o intrebare:
Din poze-mi pare ca se lucreaza cu instalatii de foraj romanesti tip FA-12 sau asemanator...ceva detalii?
E doar o instalatie sau sunt mai multe?
Seara buna! si sa aveti spor! ;)

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu cornel001

vad ca s-a ingradit partial cursul apei. e ceva temporar sau definitiv ? motivul ?

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu andrei11

Imi dau cu presupusul : Motivul e evident pila din fotografie. De  ce a rezultat din calcul amplasamentul pilei taman in mijlocul Dambovitei, mi - e greu sa deduc, mai ales ca Dambovita nu e chiar asa de lata. Dupa ce se termina toata lucrarea pila respectiva poate sa ramana in mijlocul Dambovitei, nu incurca cu nimic, mai ales ca nu o sa vad trecand prea curand vapoare pe acolo.

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu subway guru

@andrei11 & @cornel001:
E similar cu ceea ce s-a facut la 'latzirea' podului de la Grozavesti,  nu e in mijlocul albiei, e la mal...
Cat despre vaporase, bineintzeles ca vor trece pe acolo si vaporase cat de curand, vaporasele alea dragi lui #Utilizator anonim de la sectiunea 'modelism'...in frunte cu crucisatorul Potemkin! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu bekxy

Lucrarea e abandonată de mult, am trecut pe acolo de câteva ori în ultimele luni şi singura schimbare e lungimea... firului de iarbă (stufului).

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu nokia2110

Ce chestie, şi eu visam la un asemenea bulevard! Inclusiv cu tramvai pe el. O linie de tramvai super-lungă, care să meargă de la Şos. Berceni prin străpungere, apoi pe Bd. Nicolae Grigorescu, Bd. Chişinău, Şos. Pantelimon.... comun cu 46, să traverseze Piaţa Gara de Nord şi apoi să meargă la Gara Basarab.  Ştiu, extrem de lungă  :o

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu Dominatrix

Deocamdata strapungerea se va infunda fie in Splai, fie in Vitan - Barzesti si nu va avea tramvai pe ea.

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu alex1968

Sunt ceva sanse ca la anul sa se lucreze la ea-bani aprobati-campanie electorala-exista ceva % sanse?!?

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu danutzu_2910

Dominatrix
Unde sa se "infunde" in Vitab-Barzesti? Stiu ca ar trebui sa iasa in V-B, imediat dupa Morga

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu danutzu_2910

Pacat ca e dezinteres pentru proiectul asta.... Si cand zic asta ma gindesc la coada de pe V-B, pe sensul de la oltenitei spre tirg.... din fiecare dupaamiaza.... Cine circula pe acolo stie ce zic...
Eu sunt norocos ca dupaamiaza merg in sens invers pe V-B... si nu e aglomerat.... Ar rezolva traficul zonal foarte mult...
No more comments...

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu andrei11

Ba taman la targ ar fi trebuit sa fie pasajul si nu in balarii la Dudescu. Si care pasaj ar fi trebuit sa tina si dupa Carrefour. Vise   :(

 


Re: Strapungere Bd. Nicolae Grigorescu-Splaiul Dudescu cornel001

De ce la targ ? Ce treaba am eu cu targul daca aici e vorba de inelul median ??? Oricum, odata cu finalizarea asteia, cine are nevoie de targ sau carrefour sau spre vitan/dristor, va gasi trafic mai lejer.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use