MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475755 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 100 101 102 103 104 105 106  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei cris_m

La Gara te uiti in sus mai ales cand ploua pentru ca... te ploua prin acoperis!
Da, e adevarat, sunt maruntisuri, dar daca 99% nu le vad, nu inseamna ca ele nu sunt. Si cum am spus, in 10 ani aproape se puteau gasi solutii ieftine si estetice, ca de exemplu sa se faca o panta din ciment (sunt convins ca era mai ieftin ca tabla) care sa atenueze efectul acela. O sugestie doar...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

@guru, postament pentru utilaje sau fundatura de lift? Dimensiunile cam bat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Pai si liftul ce e, nava cosmica?
Ia mai depistati si voi si nu ma mai puneti pe mine sa fac investigatii care nu ma prea pasioneaza, asta a propos de voluntariat!
Cris, da-mi voie sa cred ca si la metrou te uiti in tavan doar daca te picura in ceafa
:) :) :)
Asa cum in tunel te uiti doar la picaturile ce pica pe sina a treia...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Cris, tine te rog cont de ce am spus, daca discutam doar maruntisuri autoritatile vor fi incantate, vor fuseri pe repede inainte o carpitura si se vor bate cu caramida-n piept, asta vrei, asta obti.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Tare as vrea sa-i cunosc pe cei care au ales aceasta ”solutie tehnica” si sa inteleg, de ce, dupa atatia ani, de masuratori, n-au ales altceva decat o asa solutie ”kitshoasa”!
@guru mai bine nu le tii hangul si-i lasi pe EI sa ”raspunza”! :rofl:
@guru, stiu ca vei lua foc (am G5-ul pregatit, daca vrei ii scot cuiul) dar ia zi-mi si mie de ce in statii era necesara o asemenea inaltime pana la vestibul ( se pot suprapune 2 rame negresit)?  :think:
PS
Una peste alta...nu se vede ca s-a trecut prin statie , cu Filofteia si Varvara, ca ”acceleratul”, cel putin muritorilor de rand nu ”le e dat sa vada”! :yes:  :applause:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Ba tocmai asta e posibila explicatie, trecerea cu tunelele prin statia neexcavata
Dar ce a fost...a fost, e de domeniul trecutului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Ce intuitie am avut! :bere:
Mai e o ”comicarie” d-asta, vazuta de mine, si te las s-o savurezi... ca e ceva mai de anvergura ca la PDT, intr-o statie care n-a fost stabatuta cu ”acceleratul”! Stii unde se afla, da? ;)
Vreau sa-ti dau ”un punct de sprijin” si sper sa n-o arunci in curtea Metrorex! ;)
Ce-i asta?
20200915_160236 ROM.jpg (239.22 KB; downloaded 1540 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

N-am cum sa stiu, pe mine personal M5 nu ma ajuta prea mult, mai repede ajung pe jos la Izvor daca am nevoie de metrou.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Hai, hai! Esti cel mai in masura sa ai cea mai avizata parere!! ;)!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Chestiile astea apar acolo unde sunt substatii electrice de tractiune la nivelul de deasupra, echipamentele electrice necesita un gabarit mai mare pe inaltime decat e strict necesar pentru un nivel vestibul si atunci e ca in scheciul cu Toma Caragiu si pomul de Craciun prea inalt, aranjezi ori cu vecinul de deasupra ori cu cel de dedesubt!
:rofl:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Ehe...si cu artificiile care nu se aprind decat pe aragaz, cum ramane?! :yes:  :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei sab

Asta arata mai decent decat la Parc.

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

La toate statiile cartita a intrat pe radier turnat, la Parc nu.

 


Go to page:  1  ... 100 101 102 103 104 105 106  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use