Transportul în lumeEuropaPolonia / Polska

 

Topic: Olsztyn

37 posts, 15469 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Olsztyn Utilizator anonim

Nu se pierde nimic, tocmai din cauza asta "se pune praful", ca garantia sa inceapa in momentul punerii in circulatie. Asta legat de Solaris Cluj.

 


Olsztyn Andrei Andraș

Îmi spui asta ca și când dacă mi-aș lua mâine un telefon nou dintr-un magazin, dar să încep să-l folosesc efectiv din 1 ianuarie, garanția ar începe din 1 ianuarie, nu de mâine de când îl cumpăr și devine proprietatea mea.

 


Re: Olsztyn Puss in Boots

Nu cred ca se aplica aceeasi filozofie la un telefon vs un troleu/tramvai.

 


Re: Olsztyn aztec

Bănuiesc că garanția curge de la momentul întocmirii actelor de predare-primire și efectuarea recepției.

 


Olsztyn Andrei Andraș

Exact. Garanția bunului începe din momentul recepției troleibuzului, adică de când cumpărătorul devine proprietar asupra lui. Este o aberație să spui că garanția începe din momentul când intră în circulație vehiculul. Producătorul și-a livrat produsul, garanția începe să curgă. Este strict problema cumpărătorului ce face cu produsul, nu mai este treaba producătorului. El și-a dus la bun sfârșit comanda.

 


Re: Olsztyn Puss in Boots

Si daca garantia e pentru un nr X de km? Daca nu circula n-are ce garantie sa curga.

 


Re: Olsztyn ticker

Toate garantiile in domeniul vehiculelor sunt "in limita a x km SAU z ani", oricare din ele se implineste prima. Timpul Z incepe din momentul intrarii in posesie al bunului, implicit garantia se pierde daca bunul nu e folosit timp de 4 ani, chiar daca are la bord 0km. Nu poate alege propietarul daca vrea limita in timp sau in km. Se aplica ambele limite, iar cand prima e atinsa pa-pa garantie.

 


Re: Olsztyn punmeister

3015 a intrat oficial in exploatare!
First #Durmazlar #Panorama #tram in #Olsztyn, #Poland starts regular rides today at 11:41 on line 2. / Erste Durmazlar Panorama #Straßenbahn in Polnisches Olsztyn (ehem. #Allenstein) im regular Linienverkehr ab heute. Erste Fahrt um 11:41 an linie 2.
https://twitter.com/OlsztynskieTram/stat ... 12509442

E31OxsVWQAAPyzB.jpeg (153.08 KB; downloaded 1922 times)
E31aOw-XIAAGmU0.jpeg (233.76 KB; downloaded 1922 times)

 


Re: Olsztyn punmeister



 


Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Polonia / Polska  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420794 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use