Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Cluj

 

Topic: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate

60 posts, 21742 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate ByOnu

Pai se caseaza niste vechituri pentru a le inlocui cu altele. Ciudat, de asemenea, ca CS.urile par facute cu dedicatie pentru acelasi furnizor importator ex-Paris. ;)

Iar pe termen scurt ar trebui clar iesit cu Setrele. Isi pierd garantia parcate...

Sunt retrase si in curs de casare 8x Roissybus Renault Agora L, 17x Renault Agora L si 7x Irisbus Agora L.

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate Robert

Se cumpara de la acelasi furnizor, nu din Paris. S-au mai cumparat Scanii si Man-uri de la Sibiu. Intradevar majoritatea din Paris insa.

Pai si eu spuneam ca e hilar sa stea Setrele in garaj si la traseu sa avem R312 fabricat prin’96.

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate Robert

7 x Irisbus Agora L??? Pai abia au fost aduse, aprox 2-3 ani nu?

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate Puss in Boots

Nu mai sunt bune deloc? Ma gandesc ca poate or mai avea unii pe la tara nevoie de asa ceva. Sau in oraselele mai mici. 2-3 si restul pt piese.

 


  • csaba haidl dege
  • Posted:
  •  

Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate csaba haidl dege

Puss in Boots wrote:
Nu mai sunt bune deloc? Ma gandesc ca poate or mai avea unii pe la tara nevoie de asa ceva. Sau in oraselele mai mici. 2-3 si restul pt piese.

Sunt chiar asa uzate moral aceste autobuze? E pacat  de ele sa le caseze. Parerea mea ca ar trebui schimbate motoarele dupa care mai pot circula inca 15 ani si de acum incolo

 


  • csaba haidl dege
  • Posted:
  •  

Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate csaba haidl dege

Cateva poze cu ultimele 10 autobuze second aduse din franta daca se poate

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate PaulIP

Sigur, 10 lei bucata, banii in cont in avans!
:lol:

Serios acum, nu suntem la magazin.

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate Robert

Nu au ieșit încă la traseu. Sunt greu de prins doar când merg la RAR. Eu am surprins 2, dar eram pe motocicletă, cam greu de prins în astfel de circumstanțe.

Au fost revopsite, o să le pozăm și gratuit :), doar să iasă la traseu.

 


  • csaba haidl dege
  • Posted:
  •  

Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate csaba haidl dege

Robert wrote:
Nu au ieșit încă la traseu. Sunt greu de prins doar când merg la RAR. Eu am surprins 2, dar eram pe motocicletă, cam greu de prins în astfel de circumstanțe.

Au fost revopsite, o să le pozăm și gratuit :), doar să iasă la traseu.

cate autobuze RENAULT AGORA L are clujul din 2009 si pana acuma?

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate Alin10CFR

csaba haidl dege wrote:
Robert wrote:
Nu au ieșit încă la traseu. Sunt greu de prins doar când merg la RAR. Eu am surprins 2, dar eram pe motocicletă, cam greu de prins în astfel de circumstanțe.

Au fost revopsite, o să le pozăm și gratuit :), doar să iasă la traseu.

cate autobuze RENAULT AGORA L are clujul din 2009 si pana acuma?

Avem asa: - Renault Agora L : 53 buc (din care 15 transformate in troleibuz, 15 retrase/casate si 23 active)
               - Irisbus Agora L : 22 buc active

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate Robert

Alin oare nu ne poți spune, ca și curiozitate, cele casate la ce număr de kilometrii au ajuns? Parcă unele aveau deja peste 900 de mii când au venit.

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate Alin10CFR

Cele retrase/casate aveau peste 1 milion de km parcursi in ultimii ani.

 


  • csaba haidl dege
  • Posted:
  •  

Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate csaba haidl dege

la acele trase RENAULT AGORA L care sunt retrase nu lise pot scimba cu alte motoare RENAULT ? cand in scimb pot circula toate AGORELE L care au fost aduse din 2009 si pana acuma?

 


Re: Achizitie 10 autobuze second-hand articulate Costin

csaba haidl dege, te rog ai mai multa grija la redactarea mesajelor, la ortografie (ai foarte multe greseli) si la butoanele pe care le apesi - e a doua oara cand raportezi un mesaj la moderatori in incercarea de a raspunde mesajului.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Cluj  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use