Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Repartizarea troleibuzelor

338 posts, 105065 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 25
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea troleibuzelor STB cris_m

Hai sa nu facem dispecera pe forum, va rog! E clar ca nu sunt troleibuze, se trimite ce se gaseste prin garaj...

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB Stefan28

Salutare! Conform Info STB pe 69 sunt 2 Ikarusuri. 5107 si 5164. Au mai fost vreodată pe linii de Bujoreni troleibuze de Bucurestii Noi? Ca de Vatra nu este prima oara...

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB alexandru_minciu91

De mâine, 5310, 5345, 5368 vor fi transferate la Depoul Vatra Luminoasa. În ciuda lipsei masive de troleibuze de la Bujoreni, șoferii fiind nevoiți sa scoate troleibuze din Depourile Vatra Luminoasa și Bucureștii Noi.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB MegaCsManiac

Salut baieti,

Prin Depoul Bujoreni se aud vorbe cum ca de la 1 Iunie linia 69 va fi "donata" catre Vatra Luminoasa.

Totusi, parerile sunt destul de impartite. Alti soferi sustin faptul ca s-ar duce 15 troleibuze la Vatra Luminoasa si in jur de 11 la Bucurestii Noi.

De asemenea, multi se gandesc ca exista posibilitatea desfiintarii acestui depou, ceea ce eu personal nu prea as vrea sa se intample.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB barbuandrei

O regula clara a acestui forum este "fara zvonistica de garaj/capat de linie". Am prezentat cu ceva timp in urma planul pentru sosirea Mercedes Hybrid la Depoul Bujoreni. Nu se pune problema ca acesta sa se desfiinteze, cand zi de zi se lucreaza intens ca totul sa fie in regula la sosirea noilor autobuze.
S-a discutat la nivel de conducere, iar decizia a fost ca incepand cu data de 1 iunie un grup de aproximativ 55-60 de soferi sa fie detasati la depoul Vatra impreuna cu 20 troleibuze , pentru a putea acoperi turele din linia 69. Ulterior, se va face selectia soferilor, pentru ca posesorii de categoria D sa ramana la Bujoreni, restul fiind transferati definitiv la alte depouri de troleibuze/tramvaie.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB alexandru_minciu91

În plus, se pregătesc sa asfalteze toate aleile depoului.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea troleibuzelor STB Utilizator anonim

Mai nou am vazut si soferi de la autobaza Militari pe la Bujoreni, dar nu imi e clar daca se vor transfera pentru linia 178. Oricum va fi un haos, la fel cum vezi in zona Baneasa autobuze care se retrag la autobaza Giurgiului, la fel o sa vezi autobuze care se retrag la Bujoreni. Totul cauzat de doua probleme - cea mai clara imposibilitatea de a modifica lista traseelor cum se dorea pentru ca autobuzele sa circule doar pe linii din apropierea depoului Bujoreni, cum era logic, apoi a doua problema insistenta de a repartiza toate 130 autobuze la o singura unitate, totul dupa desfiintarea Pipera. Totusi e bine ca sunt la o singura unitate.

Iar depoul Bujoreni nu se desfiinteaza, asta e chiar un zvon total fara vreun fond.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea troleibuzelor STB Utilizator anonim

Bujoreni a mai dat Irisbusuri la Vatra? Acum 30 minute se vedeau maxim 3 in curte si multe, minim 10-15 Ikarus ce par a fi conservate pe aleile dinspre spalatorie.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB barbuandrei

Momentan nu. Sunt 34 la traseu, iar restul 5304, 5310, 5328, 5345, 5362, 5364, 5384 si 5386 sunt defecte.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB Mariusv

Zicea cineva aici ca 5368 (si inca doua masini, nu mai stiu care) a ajuns la vatra... nu (ieri am vazut-o pe o linie de la Bujoreni, nu mai stiu care)!

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB alexandru_minciu91

Urmează sa fie transferate mai multe odată cu mutarea liniei 69 la Vatra Luminoasa, de la 1.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB Stefan28

Aud niște zvonuri cum ca Vatra Luminoasa va da Ikarus la Berceni cat de curand posibil, si Berceni în schimb sa dea mai multe IK la Vatra decat au primit??! Poate cineva sa confirme daca este adevarat?
 :popa:

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB AlexTennis2005

Care parte din ”o regulă clară a acestui forum este fără zvonuri de garaj” nu ai înțeles???? Ai răbdare și vom afla dacă este adevărat sau nu!

 


Re: Repartizarea troleibuzelor STB Stefan28

Ce mișto e să te bagi în seamă...  :rofl:

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 25
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420709 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use