Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 440576 views
 
Go to page:  1  ... 106 107 108 109 110 111 112  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația andrei11

La mine acolo scrie !
5-9-2020 7-42-36 AM.jpg (7.71 KB; downloaded 2692 times)

 


Re: Dialog cu administrația BodoMinea

@andrei11, probabil cris_m se referă la faptul că lipsește o reprezentare grafică a spațiului rămas, iar actuala indicație scrisă a spațiului este ascunsă abia la finalul paginii respective, care la rândul ei e „ascunsă” în panoul utilizatorului, în care sunt convins că mulți ajung foarte rar.

E bine venită ideea implementării unei indicații grafice și unui mod mai ușor de gestionarea a atașamentelor pe noua platformă, mai ales având în vedere faptul că politica forumului încurajează atașamentele locale.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

În principiu ar trebui fiecare să-și exploreze informațiile date de forum, eu așa cred. Să se obișnuiască cu el. Hai să-ți dau un exemplu grăitor cum gândesc foarte mulți oameni. Își cumpără telefoane << superperformante / de ultimă generație >> dar nu folosesc nici 10 % din posibilitățile lor. Sau și mai simplu, scrierea unui document. Câți dintre noi știu să  folosească la maxim facilitățile oferite ?
5-9-2020 11-34-40 AM.jpg (105.46 KB; downloaded 2666 times)
Părerea mea sinceră e că nu se cere un efort deosebit să ajungi la "Panoul utilizatorului"; "Administare fișiere atașate".

 


Re: Dialog cu administrația BodoMinea

Eu sunt de acord și personal așa procedez. Știu ce fac toate funcțiile afișate din procesatorul de texte pe care îl dai ca exemplu, ba chiar și cele ascunse pe care le poți afișa din meniu, opțiunea „Customize Ribbon”. Știu și majoritatea chestiilor pe care le face telefonul meu inteligent, ba chiar știu și să-i extind funcționalitatea programând aplicații. Și știu și cam tot ce pot face pe forum cu rangul existent, din panoul utilizatorului și nu numai.

Dar faptul că noi avem fie o ușurință și un spirit de explorare al acestor funcții nu înseamnă că este firesc pentru toată lumea și totodată nu e nimic greșit în a cere ajutor.

În secolul acesta ne dorim ca totul să fie la un click distanță și cât mai „user friendly” - de exemplu, atunci când ți se spune că nu mai ai spațiu, ar putea ca un link să te ducă direct în „Administare fișiere atașate” ca să vezi cauza.

Andrei, și tu ai avut nevoie de ajutor la un moment dat și ai fost îndrumat de cineva de pe forum către o resursă disponibilă online, sunt sigur  :D

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Da, evident, și eu la rândul meu i-am explicat ( fără să-l cert !  :D ) colegului Andrei 17 unde să caute să vadă cât spațiu liber mai are la poze. Și implicit pot să se folosească de postarea mea și alții care au aceeași problemă.
Comentariul actual a fost declanșat de motivul că ar fi prea ascuns aflarea <<Spațiului liber >> iar eu cred că e acolo unde e firesc să fie. Poți să-l controlezi foarte ușor și nu cred că-ți mai trebuie un buton de alertă. Și eu îl controlam destul de des până să ajung la <<Free>>, mai ales că eu postez multe schițe.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

O sa avem un mod mai intuitiv de vizualizare a informatiei respective in noua platforma.

 


Re: Dialog cu administrația Stefan28

Salut! Am o problema. Cand vreau sa pun o imagine cu linkul, si

intre, nu merge. Arata iconita de poza, si langa scris "imagine". Ce ar putea sa aiba?
Mulțumesc mult!

 


Re: Dialog cu administrația SPA29

Probabil postezi imagini de pe un site fara protocol https. S-a mai discutat pe forum.

 


Re: Dialog cu administrația Stefan28

Imgur si Flickr nu sunt?

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Poti da un exemplu?

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Stimate coleg AndreiGavril22. Nu mai solicitați  ștergerea propriilor postări din trecut pentru că acest lucru este practic imposibil. Se întrerupe firul logic al discuțiilor. Când postați ceva pe forum se subînțelege că aveți responsabilitatea celor afirmate de dvs în acele postări. Mulțumesc.

 


Dialog cu administrația Andrei Andraș

Chit că știu despre ce fotografii era vorba, acestea nu se mai văd.
viewtopic.php?f=31&p=355198#p354357
0.png (31.83 KB; downloaded 2344 times)

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Da, știm despre ce este vorba, probabil că voi  face cât de curând curățenie în contul lui AndreiGavril22. Deși a mai accesat forumul de atunci nu-și dă seama că fotografiile nu mai sunt.
Culmea e că NU acele postări a dorit să fie șterse  :D

 


Dialog cu administrația Andrei Andraș

Scriu în legătură cu topicele în care se discută despre troleibuzele din Târgu Jiu, respectiv:
viewtopic.php?f=83&t=2005
viewtopic.php?f=83&t=4771
viewtopic.php?f=83&t=5010

Majoritatea utilizatorilor ce postează fotografii cu troleibuzele din Tg. Jiu folosesc în descrierea fotografiilor, ca număr al troleibuzului, numărul troleibuzului de înmatriculare, dar, de exemplu, eu când postez folosesc numerele de parc și se creează o confuzie majoră. Ele, însă, au și numere de parc alocate de Transloc acum mulți mulți ani care, într-un an din perioada 2007-2011 (ultimele fotografii cu ele având scris fizic numărul de parc sunt din anul 2007), din cauza faptului că troleibuzele (și autobuzele) sunt vopsite anual (de aceea arată mereu „fresh”), au dispărut. Pun și lista cu corespondența numărului de parc Transloc cu cel al numărului de înmatriculare de la primărie:

101 - Târgu-Jiu 0105 (casat 2015)
102 - Târgu-Jiu 0106 (retras; casat ?)
103 - Târgu-Jiu 0107 (casat 2015)
104 - Târgu-Jiu 0108
105 - Târgu-Jiu 0109
106 - Târgu Jiu 0110
107 - Târgu Jiu 0111
108 - Târgu-Jiu 0112 (retras; casat ?)
109 - Târgu-Jiu 0113
110 - Târgu-Jiu 0114
111 - Târgu-Jiu 0115
112 - Târgu-Jiu 0116
113 - Târgu-Jiu 0117
114 - Târgu-Jiu 0118
115 - Târgu-Jiu 0119

De ce scriu acest mesaj?
Rog administratorii / moderatorii etc., să ia o decizie în privința numărului ce trebuie postat în mesaje pentru a nu se mai crea confuzii (se ajunge ca doi sau mai mulți useri să posteze o fotografie cu același troleibuz, dar în descriere fiecare să aibă un număr diferit. Personal, eu sunt de părere că numărul de parc trebuie menționat în mesaje, chit că acesta nu mai există scris pe caroserie, iar în cazul alegerii acestei opțiuni ar trebui modificate mesajele și, eventual, trecută această listă, alături de mesajul folosirii în mesaje a numărului de parc, în topicul „Troleibuzele din Tg. Jiu - Generalități”.

Foto: targujiu.stfp.net
0.png (246.54 KB; downloaded 2256 times)

 


Go to page:  1  ... 106 107 108 109 110 111 112  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use