Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul BrașovTransportul în comun din municipiul Brașov (SC RATBV SA)

 

Topic: Troleibuze Solaris Trollino 18S

162 posts, 58636 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 12
 
 

📖 Pagination options
Re: Troleibuze Solaris Trollino 18S Robert24

Andrei17, te invit sa iti recitesti mesajul (de mai multe ori daca e cazul) si sa faci un rezumat asupra punctelor din regulament pe care le incalci!
Si nu e prima data cand faci asta, ti-au mai atras si altii atentia!
Considera un avertisment din partea echipei administrative!

 


Troleibuze Solaris Trollino 18S Andrei Andraș

Cu cele 5 troleibuze funcționale din prezent (care se strică de la o zi la alta) nu ai cum să acoperi 11 tururi pe 7 și 8.

 


Re: Troleibuze Solaris Trollino 18S Celestin Draganescu

Pai si eu mai sus ce am zis? Ca mentenanta a fost si este deficitara.
5 au fost dintotdeauna? Parca nu...

 


Re: Troleibuze Solaris Trollino 18S ByOnu

Andrei, hai sa o luam calm si cu argumente. Si Galatiul a avut o perioada similara cand troleibuzele active / apte tehnic erau putine, motiv pentru care le intercalau cu autobuze. In cel mai rau scenariu, asta ar fi solutia ideala pe termen nedeterminat, nu integral diesel.

 


Troleibuze Solaris Trollino 18S Andrei Andraș

Eu mi-am expus foarte calm ideile cu argumente cu tot. Dacă tot sunt sfătuit să îmi recitesc mesajul pe care l-am recitit înainte să îl public, atunci vă sfătuiesc să îl citiți și voi pe tot, nu printre rânduri, și să observați ce am scris: "Șoferii de pe actualele troleibuze se vor muta pe troleibuzele noi". Din asta ce rezultă? Chiar dacă vor fi și troleibuze funcționale, nu le va mai avea cine să le conducă. Iar autobuzele înlocuite de troleibuze (de pe liniile 1, 2, 6, 31) vor fi mutate pe 7 și 8. Avem săptămânal zile în care la traseu este doar un troleibuz din 13 necesare, așa că aici este ceva obișnuit să îți vină în stație un obosit de MAZ decât un FBW.

 


Re: Troleibuze Solaris Trollino 18S Celestin Draganescu

Si cine va conduce Solaris-urile?
S-a aflat ieri ca vin?
Acu nu avem soferi si maine da?

Serios...toate astea duc la concluzia ca nu este de fapt niciun plan si ca se face haotic totul.

 


Troleibuze Solaris Trollino 18S Andrei Andraș

Ai răbdare până vor fi efectiv în curtea RATBV pregătite de traseu și vei vedea cine va ieși cu ele. Ca să fie bine pentru toți.

 


Re: Troleibuze Solaris Trollino 18S Celestin Draganescu

Pai si cum ramane cu "informatiile pe care doar voi, cei din Brasov, care sunteti acolo si stiti cel mai bine ni le dati si noua pe forum"?

Poate eu, din alt oras, mult inferior bineinteles, nu am timp sa vin zilnic sa vad daca au venit in curtea RATBV desi nu mai am rabdare.

Scuze ironia, dar e trist ca se pot face atat de multe lucruri cu vehicule noi si exista riscul sa le exploatam foarte ineficient.

Si vezi tu, aici gresesti din nou, nu e vorba sa "imi fie mie bine" sau sa "iti fie tie bine". E vorba de altceva, mai greu de inteles, anume optimizarea procesului de transport si a retelei de troleibuz.

 


Re: Troleibuze Solaris Trollino 18S Chev Celios

Atat va zic: TB este o subcategorie, a categoriei D. Deci practic orice sofer al RATBV poate conduce un trolebuz. Legal.

 


Troleibuze Solaris Trollino 18S Andrei Andraș

Cele mai noi și mai performante troleibuze destinate unui oraș din România au ajuns în Cehia, la Plzeň, pentru a fi echipate cu componentele electrice Škoda.
WhatsApp Image 2020-03-04 at 11.05.43 (1)_278561.jpeg.png (293.17 KB; downloaded 4954 times)

WhatsApp Image 2020-03-04 at 11.05.44_278562.jpeg.png (337.59 KB; downloaded 4954 times)

WhatsApp Image 2020-03-04 at 11.05.43_278560.jpeg.png (306.4 KB; downloaded 4953 times)

 


Troleibuze Solaris Trollino 18S Andrei Andraș

* În postarea de dinainte, fotografiile erau realizate la fabrica Solaris, înainte de plecarea spre Plzeň.

Primele Solaris au început să apară în Plzeň, dar vor intra la echipare doar după ce se termină procesul cu cele pentru orașul Mariánské Lázně.
Fotografii publicate de Samuel Vokoun pe grupul Miluju trolejbusy (Facebook).
1.jpg (57.58 KB; downloaded 4775 times)

2.jpg (57.79 KB; downloaded 4774 times)

3.jpg (29.24 KB; downloaded 4773 times)

 


Re: Troleibuze Solaris Trollino 18S punmeister

Ce avem noi aici?
image_d4307675-2240-4da9-b5a8-6fe3a1788a4220200324_001732.jpg (236.07 KB; downloaded 4600 times)

https://www.linkedin.com/posts/-koda-tr ... 01120-uAFm

 


Troleibuze Solaris Trollino 18S Andrei Andraș

Un troli pentru noi  :love:

 


Troleibuze Solaris Trollino 18S Andrei Andraș

Tot de pe Linkedin, nr. 01.
(În fotografie este ilustrată vizita președintelui Skoda Transportation - stânga - la fabrica Skoda Electric pentru a vedea măsurile luate și condițiile de muncă în contextul apariției coronavirus)
0.jpg (312.81 KB; downloaded 4169 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 12
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Brașov (SC RATBV SA)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420556 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use