MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475849 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 94 95 96 97 98 99 100  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Munca si resurse materiale si financiare cheltuite aiurea cu devierea asta, dar daca intra ”in proiect” si se deconteaza...merge!  :headbash: :twisted:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Care ar fi fost alternativa in viziunea matale?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Am mai invocat-o aici deunazi! Si ai fost de acord cu EA! Trebuie sa ma repet, tocmai, pentru mneatale?! :no:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Tu nu si nu...din pacate...
:o

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei cris_m

Domnilor, stiu ca tachinarile voastre sunt cu scopul de a anima discutiile, insa limitati-va, va rog, la problema in sine, fara a va pierde in detalii/prostioare. Pentru acestea aveti mesageria privata activa. Multumesc de intelgere!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

No problem, perfect de acord dar dezbaterile ar trebui sa aiba cat de cat un sens, ca sa inteleaga oamenii macar cate ceva din ele...
Daca doar tii mortis numai sa ai ultimul cuvant...atunci mai bine lipsa!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

De dimineata am ramas surprins sa vad ca pe partea cu parcul DT , partea dreapta pe sensul cartier - centru, pana in dreptul accesului/ depozitul de PAFSIN a disparut mica organizare de santier a UTI precum si multele materiale depozitate. Probabil pentru a finaliza trotuarul de pe partea cu parcul ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei tsughi.bughi

Aceste lucrari pe  care le mentionezi au continuat si zilele astea.Poate luna asta vor reda circulatiei bucata asta.Oricum e haos zona la orele de varf.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Aceste lucrari  pe care le  aduce in discutie @CataOT, sunt ca si ”bomboanele agricole”  regasite pe caldaram din ceea ce a ramas de edificat prin zona. Am numarat astazi de dimineata, mai erau vreo 8 PAFSIN-uri de ”abscuns”.  Asta inseamna penetrarea, pe diagonala bd. Brasov, in intersectie, cu iesire spre Parc! Greul d-abia acum incepe, ca, deja, s-a inchistat (restrans) circulatia auto, dinspre Parc spre DT 34 ca intr-o ”palnie” si devierea liniei 41 nu-i finalizata! ;)  :yes:  :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei mihai_atanasiu

Va rog sa-mi spuneti: devierea tramvaiului este provizorie ? Sau asa va fi de acum inainte ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei cris_m

Sunt curios ce te-ar face sa crezi ca ramane definitiv asa serpuit traseul. :)
Nu, normal ca o sa revina la traseul drept imediat ce se termina lucrarile cu pasajele, relocarile de retele etc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Devierea a fost neceară din două motive:
1) Realizarea accesului de la stația de metrou spre piață / bazar
2) Realizarea legăturii directe cu stațiile tramvaiului 41, așa cum este la Crângași și cum s-a dorit să  fie la Bellu ( aici din păcate lucrarea a fost abandonată din motive obscure )

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei orex

survola wrote:
Astăzi se lucra pe partea cu accesurile dinspre parc.

E mult mai ”chinuita” iesirea dinspre acces ”B” de la Romancierilor decat astea! ;)
PS
Accesurile, sigur voiai sa zici, ca accesele de...furie sunt nenumarate, dupa aproape un deceniu de ”zgomot”!  :yes: :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Toate PAFSIN-urile au fost ”translatate” peste acces B, astfel incat zona dintre accesurile C si D a fost degajata de acesti mastodonti! Nu numai asta e observatia la zi a arealului! S-a retras santierul, de cateva zile (viewtopic.php?f=234&t=2403&start=238#p347860, instantaneele 4-8) din zona mediana a bd. DR. Taberei, ”castorul” CAT disparand in peisajul adiacent, semn ca pana acolo s-a putut, momentan, realiza ”abscunderea” PAFSIN-urilor, fara mare deranj. Dupa umila mea parere, se asteapta finalizarea devierii liniei 41 pentru a continua spre parc!!

 


Go to page:  1  ... 94 95 96 97 98 99 100  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420657 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use