Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4033 posts, 886572 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 233 234 235 236 237 238 239  ... 289
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse Albert

Și fără aer condiționat. :rofl:

 


Re: Discuții diverse Andrei98

Se pare ca a fost un an in care mai multi s-au hotarat ca nu este nevoie de aer conditionat :lol:

 


Re: Discuții diverse 1689

Mda...
In timp ce noi facem credite sa cumparam autobuze Euro 6 Diesel si stam sa dezbatem daca au scaune tapisate sau nu sau prize USB, altii se folosesc de cele nerbursabile sa-si innoiasca continuu parcul cu toate subventiile EU disponibile.

... de ani de zile.

A !

In Bratislava n-am vazut garduri. Nici stilpisori flexibili. Nici bilute si piramide de granit pe trotuare. Nici parapeti care sa previna “banda de smecher” pavoazate cu slapi cu I love S4...

Si au benzi rezervate pentru autobuze.

Care - culmea ! - sint respectate.

Am sa intreb niste localnici in ce a constat procesul de dresare a soferilor de BMW.

PS: si sa nu credeti ca p-aici sint toti niste asceti care nu stiu ce e ala borcanul cu miere...

 


Re: Discuții diverse oc7avian

Nu știu unde era mai optim să postez, dar am avut o surpriză în 6446 (Otokar 12m pe 336): au introdus reclame audio după fiecare anunț al stației ce urmează. Problema e că au o singură reclamă în portofoliu, o campanie de mers cu transportul public în loc de mașină în care zic "Mergem împreună" de 5 ori și claxoane sintetizate... Deja după 2 stații eram sâcâit.

 


Re: Discuții diverse cris_m

Cred ca am prins o reclama asemanatoare intr-un Citaro acum vreo 2 ani, tot asa era foarte deranjant...

 


Re: Discuții diverse WT_fan06

Era un E4 de pe linia 311 care avea display-ul şi audio-ul funcțional şi puteai vedea/auzi reclame la Bucharest City Tour, planurile PMUD, piese de teatru pentru copii, spoturi ale poliției, etc.. Nu mai ştiu care era numărul de inventar al autobuzului.

 


Re: Discuții diverse oc7avian

Aici era corelat cu sistemul de anunțat stații, deci băgau blană în tot autobuzul reclama. Zici că încercau să mă convingă să renunț la transportul public prin bătut la cap. Nu știu, mi se părea absurd să mă încurajeze să folosesc STB-ul când o fac deja că doar sunt în el. E ca și cum la casă, când așez produsele, mi-ar spune vânzătoarea "Vă recomandăm să cumpărați de la noi" :rofl: :headbash:

 


Re: Discuții diverse Adiola1972

Am circulat astăzi dupamiază cu tramvaiul 41 între Bd. Ceahlău şi Turda, este ok acum pentru că se circulă pe ambele sensuri pe podul Grant. Am observat că s-a reluat şi circulaţia auto pe sensul Turda - Crângaşi pe ambele benzi şi s-au redeschis şi bretelele de urcare/coborâre de pe podul Grant. Observ că linia 178 a rămas pe actualul traseu (ceea ce este un lucru bun) între Calea Giuleşti şi Bd. Ceahlău, prin Pascal Cristian şi Ţibleş; Ar fi bine să rămână tot aşa, deoarece se câştigă timp, deoarece de la IFMA şi pe podul Grant - fostul traseu, se pierdea timp, mai ales în cursul săptămânii din cauza aglomeraţiei de pe pod "Bară la Bară". Dacă ştiţi ceva în plus, mulţumesc anticipat pentru răspuns. :applause:

 


Re: Discuții diverse Adiola1972

De mâine, se reia traseul liniei 178 pe podul Grant..... Comunicat STB.

 



Re: Discuții diverse Puss in Boots

E reminder  :D

 


Re: Discuții diverse CiprianTRB

În ultimele zile am observat ca în aproape toate autobuzele Autobazei Militari, fie Kent fie Citaro, nu mai apar legăturile cu celelalte linii.
Care e motivul?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse Utilizator anonim

In multe Kent am vazut ca nu mai merg deloc monitoarele, cred ca e pe duca sistemul...

 


Re: Discuții diverse Dragos31

Este posibil să fie vina noului sistem instalat pe dispozitivele Thoreb (acum șoferul poate  vedea pe GPS în timp real dacă este înaintat sau întârziat) ...

 


Go to page:  1  ... 233 234 235 236 237 238 239  ... 289
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use