Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4881 posts, 1273125 views
 
Go to page:  1  ... 259 260 261 262 263 264 265  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente N116

Un taxi care a făcut stânga fără să se asigure dinspre Gara de Nord pe Dinicu Golescu a intrat în 4997 din linia 178. Poliția și Ambulanța sunt la fața locului, până când va fi mișcat autobuzul nu se circulă pe str. Witting, formându-se o coadă de 5-6 troleibuze în fața gării.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Traficul a fost reluat in urma cu 15 minute. Troleibuzele blocate (de pe liniile 62, 85, 93, 96) au inceput sa se miste cam de atunci ...

 


Re: Accidente / incidente Gabi23

Doar liniile 123 și 162 puteau circula prin Witing, troleibuzele erau blocate, iar 44 întorcea la Basarab. Au fost și ceva victime, pentru că erau cel puțin o ambulanță tip B de la SABIF, una tip B și o autospecială mare de descarcererare de la ISUBIF. Deasemenea și vreo și cel puțin de polițiști. Autobuzul este avariat frontal, având nevoie de înlocuirea elementelor avariate. #4997 a avut mai multe ghinioane de-a lungul anilor fiind tamponat de mai multe ori frontal, geamuri sparte (inclusiv la afișaj), luneta s.a...

4997 - 178 - 19.01.2020 - Accident GdN (1).JPG (311.4 KB; downloaded 3691 times)
4997 - 178 - 19.01.2020 - Accident GdN (2).JPG (306.48 KB; downloaded 3690 times)
4997 - 178 - 19.01.2020 - Accident GdN (3).JPG (333.54 KB; downloaded 3689 times)

 


Re: Accidente / incidente Dragos31

4421 era stationat dupa intersectia de la Gorjului in jurul pranzului, fara sofer si cu parbrizul crapat - cel mai probabil din 136/138.

4421 - DEF - 20.01.2020.png (1.6 MB; downloaded 3498 times)


4421 - DEF - 20.01.2020(2).png (1.5 MB; downloaded 3498 times)


4421 - DEF - 20.01.2020(3).png (1.08 MB; downloaded 3499 times)

 


Re: Accidente / incidente oc7avian

Linia 41 blocată la Pod Ciurel pe sensul Piața Presei Libere de ~15 minute. Pare accident și intervenție cu descarcerare. Am făcut poza fix după apariția primelor echipaje. SMURD-ul e în dreapta pozei, mașina de pompieri în dreptul Lukoil. Camionul din dreapta pozei e staționar, dar nu știu dacă e implicat. Înspre dreapta se vede coloana de tramvaie. Pe sensul celălalt se circulă.



 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Utilizator anonim

A sarit un sofer de geniu pe linie in dreptul statiei de alimentare, sens Crangasi.

 


Re: Accidente / incidente Andrei98

Poza preluată de pe grupul de Facebook "Info trafic Bucuresti si Ilfov".
FB_IMG_1580198337901.jpg (90.67 KB; downloaded 3193 times)

 


Re: Accidente / incidente alexandru_gr

Scoda a ricoșat dintr-o basculantă

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Baga viteza dupa semafor... Daca ar fi avut pana in 40-49 h, cum e limitarea, nu ar fi sarit asa... Cateodata mai e radar in zona pe sensul opus, dar idiotii raman idioti, orice ar fi.

 


Re: Accidente / incidente orex

Corect, dar soseaua pe curba are un mare neajuns, nu are inclinatie spre interiorul ei si, daca nu stii sa strunesti ”caii” naravasi, te centrifugheaza numaidecat! Nu-i chiar cazul de fata ca mai avea ceva pana-n curba, dar intrase deja pe sectorul de drum cu limitare de 40 km/h. Portiunea asta e periculoasa, oricum, si pe acest sens dar mai ales pe celalalt!

 


Re: Accidente / incidente andrei11

N-am mai auzit de șosea înclinată în oraș. Problema este la viteza legală de deplasare, aici e problema ! Și evident, când e cazul de adaptat  viteza la condițiile reale de circulație !

 


Re: Accidente / incidente orex

N-ai auzit, dar vezi ca acel segment de strada, nu e ceea ce trebuie! ;)
PS
Parcurge-l cu automobilul nu ochiometric, da?!
Promit ca te insotesc si nu in dreapta. ;)  :lol:  :lol:

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Asa e, pe celalalt sens gardul de pe pod e reparat ca la ţară, daca tot plonjeaza "smecherii" in Dambovita... Dar daca s-ar respecta limitarea, nu ar mai fi nevoie bineinteles de suprainaltare...

Va spun eu cum e si in dreapta, un prieten cu un Matiz a avut 90/h si am mers pe doua roti. Nu l-am urmarit cum conduce, doar m-am trezit putin inclinat la un moment dat. :)

 


Re: Accidente / incidente orex

Trebuie sa fim fair-play!
Nu-i facuta ca lumea si pe nimeni nu a interesat indreptarea lucrurilor mai bine de 30 de ani, adica refacerea infrastructurii in acea zona!
Limitarile, in acest sector de drum, la auto la 40 km/ h, cu montarea si a catorva indicatoare de curba periculoasa (cred ca 3-4  la numar montate pe sensul spre sos. Virturii), respectiv la tramvaie la 30km/h semnifica ca e o neregula acolo!! Curba nu trebuie sa arate ca pe un traseu de Indycar, de acord, dar, sa nu poti circula in siguranta mici cu maximul vitezei legale in oras, e de tot rasul! Dar, ca la noi, masura cea mai simpla la care se poate recurge..., limitarea vitezei...pana la evitarea oricarui pericol, nu?! ;)  
Si tot se mai gaseste cate unul sa se ”catapulteze” in buza barajului! :lol:  :lol:  :lol:

 


Go to page:  1  ... 259 260 261 262 263 264 265  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420650 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use