Transportul în lumeEuropaMoldova

 

Topic: Transportul aerian in Republica Moldova

22 posts, 6228 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Transportul aerian in Republica Moldova fl82

Avion "Airbus" a companiei "Air-Moldova"  (aceasta are: un avion "Airbus-A-321-200", doua avioane "Airbus-A-320-200", doua avioane "Airbus-A-319-200")
800px-Air_Moldova_Airbus_A320_Ates-1.jpg (61.92 KB; downloaded 2350 times)

 


Re: Transportul aerian in Republica Moldova fl82

-Avion "Embraer-190" a companiei "Air Moldova" (3 avioane)
116108ce0d927c4707a0b9a34f1c3406.jpg (90.75 KB; downloaded 2344 times)

 


Re: Transportul aerian in Republica Moldova fl82

-Aerodromul mlitar Tiraspol (aflat sub controlul separatistilor transnistreni)
82_big.jpg (22.2 KB; downloaded 2342 times)

 


Re: Transportul aerian in Republica Moldova andrei11

Din partea moderatorului :
Stimate coleg fl82 vă rog indicați sursa pozelor / a materialului scris. Asta obligatoriu.
Tot obligatoriu cosmetizați textul cumva, nemailăsând spații între fraze.
Și corectați textul scris / copiat, conține greșeli de redactare a unor cuvinte.
Mulțumesc.

 


Re: Transportul aerian in Republica Moldova fl82

In primul rand La Multi Ani pentru toti colegii de pe acest forum !

Sursa fotografiilor si a textului este ori Wikipedia, ori informatii care se gasesc (sau se gaseau) pe site-ul oficial al companiei "Air Moldova" , iar pentru datele privind transportul aerian (si pentru celelalte tipuri de transport- feroviar, rutier, naval, urban in comun) de pe teritoriul actualei Republici Moldova pana in anii 1940 si 1944 (in perioada cand teritoriul "Basarabiei" s-a aflat sub administratie tarista si apoi romaneasca) datele si informatiile le-am preluat dintr-o carte editata in anii 90 despre istoria actualei Republici Moldova.  Cartea am imprumutat-o mai demult de la biblioteca din Husi, dar din pacate nu mai retin exact titlul ei (au trecut multi ani de atunci).
_________________
Din pacate (probabil deoarece a trecut mult timp de cand le-am postat) nu mai pot edita mesajele pe care le-am postat!  Pe viitor , cand voi mai posta mesaje, voi incerca sa respect sugestiile aratate de administratorii forumului!

 



Re: Transportul aerian in Republica Moldova larus

Am reținut doua aspecte, cand am utilizat avionul, in aeroportul din Chisinau:
- aspect pozitiv: scurta melodie care precede anunțurile prin difuzoare este foarte frumoasa, cantata la nai (in România nu am avut ideea asta)
- aspect negativ: mi s-a părut ca tot personalul cu care am intrat in contact are un puternic accent rusesc

 


Re: Transportul aerian in Republica Moldova Aron

Și de ce e asta un aspect atââât de negativ? :think:

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Moldova  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use