Infrastructura feroviară din RomâniaLucrări de modernizare și de extindere a infrastructurii feroviare din RomâniaCoridorul IV feroviarLucrarile pe tronsonul Sighisoara - Coslariu

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

18 posts, 2361 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri TibiV

Ce spui tu este valabil pentru trenurile de calatori...
Trenurile de marfa (dinspre Copsa Mica) vor trece in continuare prin Podu Mures si vor intra in Coslariu prin racordul mic, din triunghiul Podu Mures-Coslariu-Teius...
Trenurile de marfa au nevoie de Triajul Coslariu...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri Utilizator anonim

Depinde de tren, daca sunt cele de tranzit nu au nevoie. Daca sunt cele care au schimb de vagoane/locomotiva opresc, dar in general nu, totul e cu TFO prin zona. Plus ca sunt privatii cu trenuri de port care trec. Iar schimbul de mecanici se face in Brasov/Sighisoara/Alba. Iar calatorii nu prea mai au schimb in Teius, ce vine de la Cluj schimba la Sighisoara, ce vine de la Arad schimba la Alba.

 


Re: Stiri George

@Utilizator anonim: mi se pare greu de imaginat că după atâția ani nu e pusă în funcțiune noua semnalizare și se circulă pe un singur fir cu viteze foarte modeste...oare puteți voi, cei de la mobilitate.eu, să faceți niște săpături, să întrebați? Cel puțin între Sighișoara - Simeria trebuia să fie totul ok pana acum...

 


August 2021 hyperPORUMBEL

A mai trecut un an și aș vrea și eu să știu stadiul lucrărilor pe acest tronson.
S-a mai făcut ceva sau doar s-a amânat?
Sau dacă nu știu eu,poate s-a terminat?

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrarile pe tronsonul Sighisoara - Coslariu  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use