Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Mercedes-Benz Citaro Hybrid

1122 posts, 363652 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 81
 
 

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid barbuandrei

Pacat de cei de la Militari, fiindca ele merg la Bujoreni.  :rofl:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid orex

La depoul de troleibuze? :o  :think:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Albert

Ce sa caute la Bujoreni? Autobuzele astea merg 90% pe motorina, n-au nicio treaba cu divizia de transport electric. La Bujoreni nici nu cred ca au pompe de motorina ca sa le alimenteze.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid orex

Garajul/Depoul Bujoreni, cel care mi-e cunoscut cel putin MIE, e 100% PENTRU electrice (exclusiv toleibuze) de...peste 40 de ani, probabil ca-i o eroare...Mika...de amplasament sau de interpretare! ;)  :lol:  :lol:  :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Utilizator anonim

La Bujoreni merg, si nu e din zvonistica de garaj.  ;)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid orex

Ma mira dar o sa ma interesez si eu despre asta, din ”interior”, ca mi se pare...tare ciudat ce sa caute acolo!
PS
Daca veneau ”electricele” sa inteleg ca napadeau la ... V. Luminoasa, Berceni si...Bujoreni, singurele 3(trei) depouri de troleibuze din Bucuresti?! :think:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid alexandru_minciu91

Confirm, autobuzele vor ajunge la Depoul Bujoreni. O parte din șoferi au fost trimiși de către conducerea garajului ca sa obțină categoria D.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid orex

Si care-i schisma de se doreste gararea lor la Bujoreni?!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Utilizator anonim

Desi o dam in offtopic - Bujoreni nu mai e doar de troleibuze, fiind si jumatate autobaza de cand au sosit Kenturile. Iar in Bujoreni e loc suficient in zona vestica. Sa nu uitam ca Pipera se inchide, Floreasca la fel spre finalul anului si oricum e deficit de spatiu.
Pana la urma daca e spatiu nu vad unde e problema. Sa nu uitam ca pentru sptiul ala se platesc impozite, deci ar trebui valorificat prin utilizare. Ani de zile spatiile alea au fost goale sau ocupate cu epave de casat, acum vin autobuze noi, sa le punem ca lumea undeva. La Berceni au facut foarte bine.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Albert

Apropo, liniile 131, 301 și 133 mai sunt propuse pentru modernizare cu autobuze hibrid sau merg toate la Militari/Bujoreni?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid orex

Poate ELECTRICELE, cu referire la AUTOBUZE, sa coabiteze cu TROLEIBUZELE in depouri, in rest...”Hibryidele” de ce s-ar ”STRECURA” in depourile troleibuzelor?!!! :think:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid GPS

Din lipsă de spațiu.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid andrei11

Din partea moderatorului :
Stimați colegi, am făcut curățenie, toate mesajele pe care nu le mai vedeți au dispărut pur și simplu.
Reveniți la discuții serioase cu privire la Hybride. Dacă nu aveți ceva serios de postat  nu postați numai de dragul de a  posta. Și încercați să fiți on topic. Mulțumesc.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid barbuandrei

Multumesc Utilizator anonim pentru ca ai confirmat si tu.
Deja reprezentatii firmei de carburanți au fost in control la Bujoreni, au stabilit unde vor pune pompele. Simultan, vor goli garajul de acele exponate de muzeu, numite candva troleibuze, ramane de vazut unde se vor duce pana la tăiere.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 81
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420663 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use