MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile CAF Inneo (BM3)

3158 posts, 793364 views
 
Go to page:  1  ... 205 206 207 208 209 210 211  ... 226
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile CAF subway guru

Plateste CAF pe naiba pentru manevrele abracadabrante cu Mitica-Diesel-Dorel...care era limita de viteza prescrisa? Cinci sau zece km/h ca am un mic lapsus...si ce record mondial de viteza au doborat ei inainte de a da, de a in boulea, cu rama in zid???...despre ce sporovaim???
As vrea sa-ti mai reamintesc <un mic amanunt aparent nesemnificativ>...
Acea rama a fost achizitionata pe fonduri europene BEI cu o <minora> conditie, sa ai grija de ea, sa nu o distrugi in bataie de joc ci sa o tii in circulatie in cele mai bune conditiuni spre multumirea publicului calator, asa cum te-ai angajat pe cuvant de onoare garantat in valuta...iar daca nu esti in stare sa te tii de cuvant...e cam nashpa de tot.

 


Re: Trenurile CAF andrei11

Vorbim vorbe.
Ce a concluzionat ancheta ? Cine e de vină ?

 


Re: Trenurile CAF subway guru

Ce ai vrea sa concluzioneze in afara de faptul ca de vina e boul care a dat cu rama in zid???
Ai vreo indoiala?
Dar au o portita de iesire din rahat, sa se scuze ca nu e de competenta lor, e doar treaba Metrorex pentru ca trenul nu era in linie curenta si in circulatie cu calatori si sa nu te mire daca asta va fi <Marea lor concluzie> dupa atata amar de vreme de frecat menta pe bani publici...

 


Re: Trenurile CAF bogdan5ful

CAF-ul 1305-2305 Ialomița tocmai a trecut fără călători prin Dristor 1 spre Preciziei/Dristor 2. A fost cumva la strung în Pantelimon? Strung este doar la Pantelimon?

 


Re: Trenurile CAF cris_m

A spus colegul Mihai Nicolae la o alta sectiune ca acestea mai merg in Pantelimon si pentru spalare, nu neaparat strung.

 



Re: Trenurile CAF subway guru

Alta <bomba> cu explozie intarziata???
Poate ne lamureste colegul #George...

 


Re: Trenurile CAF punmeister

Prima data ma gandeam ca e o contestatie la licitatia pentru trenuri, dar cand am vazut ca e vorba de litigii, m-am gandit ca poate fi vorba de trenul imprastiat din depou :popa:

 


Re: Trenurile CAF subway guru

Si eu la fel m-am gandit ca i-au dat in judecata pentru ca au folosit <fara autorizatie> trenul ala pe post de TBM!  :lol:  :lol:  :lol:
...dar mai stii?

 


Re: Trenurile CAF Cristy

Anunt de participare simplificat: [SCN1061890]
Proiectare și execuție lucrări de intervenție pentru punerea în siguranță a trenului CAF 1322-2322 din Depoul subteran Berceni (ridicare, degajare și repunere pe șine)

Valoarea totala estimata: 500.000 RON

Termen limita pentru primirea ofertelor: 13.02.2020

Descrierea achizitiei publice:
Proiectare și execuție lucrări de intervenție pentru punerea în siguranță a trenului CAF 1322-2322 din Depoul subteran Berceni (ridicare, degajare și repunere pe șine)” Detalierea privind obiectul contractului: Durata estimata a contractului este de maxim 90 de zile si cuprinde :
- termenul de realizare a documentației tehnice – maxim 15 de zile
- termenul de analiză/acceptare/avizare documentații tehnice – maxim 5 zile
- termenul de remediere a eventualelor deficiențe constatate – maxim 5 zile
- termenul de execuție a lucrărilor este de 65 de zile
Termenul maxim estimat de finalizare a lucrarilor este de 90 de zile calendaristice de la data începerii executarii contractului.

caiet de sarcini_proiectare si executie_Depoul Berceni.PDF
caiet de sarcini_proiectare si executie_Depoul Berceni.PDF (5.05 MB; downloaded 312 times)

 


Re: Trenurile CAF cris_m

Ohooo, a dat Domnul sa se apuce in sfarsit!

 


Re: Trenurile CAF andrei11

Poate  deabia acum s-a finalizat ancheta...

 


Re: Trenurile CAF TibiV

Duminica, 26 ianuarie, se impineste anul de la accident.

Foarte interesant Caietul de Sarcini. Se pare ca cei de la CAF considera ca vagonul R nu este reparabil...

 


Re: Trenurile CAF ByOnu

Interesant, deci se vagonul R se considera dauna totala. Foarte curios de aflat ce s-a intamplat cu adevarat. Din modul in care a fost redactat ai zice ca au gasit CAF ca fiind vinovata, de unde si felul in care pot renunta atat de usor la vagonul R si recomanda sa taie orice e nevoie din tren. :shock:

Solutia tehnica de ridicare a vagonului insa mi se pare destul de fascinanta. Macaraua va fi in hala supraterana iar cablurile vor trece prin placa din beton. :o

 


Go to page:  1  ... 205 206 207 208 209 210 211  ... 226
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use