MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475422 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 91 92 93 94 95 96 97  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Nu se știe ca pământul, Din ce parte bate vântul!! ;)  :lol:  :lol:  :lol:
____________________________________
@Adrian Rosca
Crede-ma, niciodata, pana acum, trotuarul dintre cele doua strazi ( Poiana Muntelui-Crinu de Padure) de pe bd. Dr. Taberei n-a aratat... in halul asta.  :headbash: :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

S-au reluat lucrările, se sparge acum carosabilul in zona îngrădită de pe mijlocul bulevardului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Zau?!, Inca din 19.12.2019, era pe pozitie ”excavatorul” pe zona mediana, numai ca sa scurme!
viewtopic.php?f=234&t=2403&start=224

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

viewtopic.php?f=234&p=343451#p343451
Lucrarea poate să dureze și 10 ani de acum încolo, n-are de-a face cu inaugurarea cu călători a lui M 5.1  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

N-ai ”vrut” sa surprinzi cele doua PAFSIN-uri de langa excavatorul din zona mediana a DT-ului, eventual! ;)  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
PS
S-a asternut al doilea strat de asfalt pe deviere, da?! ;)
______________________
1. Atunci de ce s-a inceput ”devierea”?
2. Nu era mai ”ieftin” sa se inaugureze, initial M5.1, fara Acces A1, B1, B2?!!! Cred ca raspunsul tuturor celor direct interesati e, in cor, BA DA!!! :oops:  :oops:  :oops:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei FabiM

Și încă nu am înțeles cum o sa continue cu devierea. Au pus ciotul ăla de linie și acum cum vor începe cu interesectia respectiv cu lipirea sinelor?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andy

@orex
2. Nu era mai ”ieftin” sa se inaugureze, initial M5.1, fara Acces A1, B1, B2?!!! Cred ca raspunsul tuturor celor direct interesati e, in cor, BA DA!!! :oops:  :oops:  :oops:


Întârzierile la deschiderea M5 nu au nicio legătură cu pasajul de la Parc Drumul Taberei, ci (în momentul de față) cu circuitele electrice, semnalistică, etc. La acele accesuri se lucrează în paralel. Dacă ar fi gata mâine restul lucrării, s-ar deschide fără acele accesuri, cum spui tu.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Ideea era alta, dacă s-ar fi dat în exploatare M5 s-ar fi micșorat în oarecare măsură ( chiar bună ! ) presiunea asupra lui 41. Pentru că mulți cetățeni din Dr. Taberei în  loc de varianta 41 / M 1 - Crângași ar fi preferat M 5 / M 1(3) Eroilor.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei sab

Depinde unde mergi...Crezi ca este mai simplu sa schimbi mai intai la Eroilor si apoi la Unirii? :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Și crezi că e mai simplu troleu sau autobuz / 41 / M Crângași / M Unirii - schimb cu M 2 ?
Dacă mergi în zona Arcul de Triumf / PPL e clar  că o să preferi troleu / autobuz apoi 41.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

andy wrote:
@orex
2. Nu era mai ”ieftin” sa se inaugureze, initial M5.1, fara Acces A1, B1, B2?!!! Cred ca raspunsul tuturor celor direct interesati e, in cor, BA DA!!! :oops:  :oops:  :oops:


Întârzierile la deschiderea M5 nu au nicio legătură cu pasajul de la Parc Drumul Taberei, ci (în momentul de față) cu circuitele electrice, semnalistică, etc. La acele accesuri se lucrează în paralel. Dacă ar fi gata mâine restul lucrării, s-ar deschide fără acele accesuri, cum spui tu.

ANDI!
Poate ai lecturat ceva de pe aici, cu avansul lucrarilor la M5 si nu ma refer doar la acest ”post”, da?!
1. Pun ramasag, ca vezi aceasta lucrare, cum spre exemplu eu o vad pe cea cu supralargirea N. Grigorescu sau edificarea M6?! Asta e alta ”mancare de peste”;
2. Nodul gordian sau nodurile gordiene sunt cele 2(doua) CV-uri. Stii care, nu?! D-asta, chiar daca ar fi gata ”la cheie” restul lucrarilor si acestea NU, nu se va urni nicio ”omida” spre si dinspre DT.  ;)  :oops:
PS
Astazi, 14.01.2020, zona mediana a bd. Drumul Taberei a mai inghitit un PAFSIN in abisuri!   :applause:
In ceea ce priveste ALSTOM, asa cum au declarat ei, sunt in grafic, numai ca-i incurca?? situatia survenita la CV Parc (patinoar)! Adevar sau provocare, nu stiu!
Si da, cred, ca se va inaugura M5.1 si fara cele 3 accesuri, ca deja termenele avansate sunt prorogate de mult (atat cele cu mutarea infrastructurii liniei 41, circa 1 an intarziere, cat si cu edificarea accesurilor la DT)!!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

Am trecut pe langa CV de interstatie Eroilor-AM inainte de Craciun. Sopmet isi luasera utilajele, iar lucrarile de structura pareau gata, asa ca aceasta CV nu mai prezinta vreo problema pentru punerea in functiune, echiparea si putinele finisaje necesare putandu-se face intr-o luna. N-am facut poze, pentru ca eram cu masina.

Cuiul lui Pepelea e CV de interstatie PdT-TV.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Si nici asta, @Adi!
Totul e ca nu s-au luat toate masurile de precautie, aici, la timp! Nu cred ca e fost vreun ”gheizer” sau vreo coloana de apa, de la vreun izvor de apa geotermala, necartografiat, a carui presiune naturala a zacamantului a facut prapad! Sa te fereasca Sfantul sa fii martor la asa ceva! Pacat ca, vorba cu ”s-a inecat t...... la mal” se potriveste manusa si-n acest caz!!!

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei sab

andrei11 wrote:
Și crezi că e mai simplu troleu sau autobuz / 41 / M Crângași / M Unirii - schimb cu M 2 ?
Dacă mergi în zona Arcul de Triumf / PPL e clar  că o să preferi troleu / autobuz apoi 41.

Din ce am vazut eu, M1 este folosita mai mult pe sensul catre Victoriei la Crangasi. La Eroilor metroul ajunge mai mult gol,cel mult se merge pana la birourile din Grozavesti sau Poenaru.
Deci, cel mai probabil, cei care folosesc 41 merg catre Pipera/Aurel Vlaicu.

 


Go to page:  1  ... 91 92 93 94 95 96 97  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420544 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use