MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM2 Berceni - PiperaM2 • Modernizarea infrastructurii existente

 

Topic: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2

29 posts, 12306 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 Adrian Rosca

@guru, busculada poate fi la fel de periculoasa ca si un incendiu.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 subway guru

Acela e riscul major acolo doar ca nu e la fel de dezastruos ca un incendiu.
Riscul de propagare in pasaj a unui incendiu devastator dinspre PU1 e improbabil datorita configuratiei pasajului, dinspre PU2 e discutabil.
Imi mentin opinia ca punctul de vedere exprimat de asociatia MetrouUsor este perfect corect si crede-ma ca n-am vorbit cu ei in prealabil!...iar Mrex n-ar avea cine stie ce probleme in a obtine fonduri europene pe un proiect separat pentru rezolvarea problemei, nici macar nu trebuie sa te chinui sa storci presupuse efecte economice benefice atata vreme cat se refera la protejarea vietii cetatenilor.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 Adrian Rosca

Deci esti de acord cu modificarea proiectului actual? Asta cere AMU.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 Costin

Un prim raspuns de la SGG, care ne-a direcționat.
img-Z04164606 - 00013.pdf
img-Z04164606 - 00013.pdf (455.75 KB; downloaded 292 times)

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 subway guru

Sunt de acord cu suplimentarea proiectului.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 Adrian Rosca

Pai cum, ca e pe fonduri UE? Odata ce e aprobat de CE, la revedere, ramane batut in cuie.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 subway guru

Poti oricand promova un nou proiect complementar fara a interfera cu proiectul in curs dar asta inseamna sa privesti coerent in perspectiva...pe de alta parte acesta a fost in permanenta punctul de vedere al uniunii, puneti mai intai in ordine ce aveti.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 Adrian Rosca

Adica un nou proiect  :)

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 subway guru

As mai avea o remarca, pe termen mediu si lung <benzinarii> nostri vor avea din ce in ce mai multe dificultati in a mobiliza fonduri europene pentru finantarea constructiei de autostrazi (oportunitatile irosite se razbuna), acum vine vremea noastra!   :bere:

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 George

Corect, noi suntem ca de obicei în contratimp, vrem să facem autostrăzi la 50 de ani după cei din vest şi cam la 10 ani după fraţii ex-sovietici (fraţii de lagăr, adică), unguri şi polonezi  :lol: şi noi începem absorbţia mai serioasă taman când Ievropa (de Vest, dar şi Uniunea) e lovită de febrila ideologie verde, ecologică, moarte autoturismelor...e o exagerare din considerente ideologice şi antieconomice, desigur, dar cred că într-un orizont de 10 ani vom absorbi pe transport mai ales pe CF, tramvaie, metrouri şi ceva mai puţin pe şosele..my guess, deşi sper să nu am dreptate...ideea e că absorbţia ar trebui să crească mult pe toate segmentele menţionate....

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 Valentin

E posibil sa vi se indeplineasca dorinta... de anulare.. Un important jucator pregateste o contestatie legata de licitatie si pare destul de inversunat in procesul sau.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 subway guru

Nicio licitatie...fara contestatie! Nimic nou nici sub soare nici sub sol.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 punmeister

Da, Asocierea Alstom - Somet - TIAB - (ph)UTI a facut contestatie.

 


Re: PDV ONG - modificarea proiectului de modernizare a M2 cris_m

Am primit raspuns in cursul zilei de astazi referitor la propunerile asociatiei. In mare, mult bla-bla, dar si ceva informatii de care nu cred ca am auzit pe vreundeva, respectiv in ce consta lucrarea efectiva. Faza cu rebrusmentul X dupa statie au vazut ei ca nu e ok dupa (nici nu stiu sa dea un exemplu concret...), iar accesurile in alt sezon al serialului dramatic...

Raspuns catre Asociatia Metrou Usor-19.12.2019.pdf
Raspuns catre Asociatia Metrou Usor-19.12.2019.pdf (808.6 KB; downloaded 526 times)

 


Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M2 • Modernizarea infrastructurii existente  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use