MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1061565 views
 
Go to page:  1  ... 307 308 309 310 311 312 313  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex bercenicity

sab wrote:
Si mai este o chestie, cum ajungi de pe Dr. Gazarului pe Toporasi.

Pe sub case. Au facut-o deja pe M5 la Razoare.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex URANUS

Eu nu inteleg pe unde vor ei sa duca M8-ul de la intersectia acestuia cu M5 pana la Toporasi sau pana la Luica daca vor decide sa il duca pe sub inelul median.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Pe sub case sau se demoleaza si se face un bulevard. Dar am zis...mai este mult pana in 2100

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex alexxd_31

Articolul e poezie. Statia Pacii e pe M3 nu pe M1.
Daca ajunge la Toporas, de acolo poate sa o ia doar pe Alunisului deoarece pe Giurgiului se suprapune cu M4 sudic.
Varianta pe sub Alunisului (sau cum ii zice )   se suparpune cu M2 intre  Brancoveanu la Piata Sudului ceea ce e putin probabil.
De la Toporas sa o ia pe Secuilor spre Piata Sudului e din nou e putin probabil. Metroul trebuie dus pe sub Luica - Turnu Magurele ori pe Drumul Gazarului -Nitu Vasile apoi Vacaresti.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Este clar că M 8 va merge pe sub Zețarilor - Alexandru Anghel - Luică. Dar vorbim deja de Secolul XXII !!!!

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Nu cred ca o va lua pe acolo. Este prea la marginea orasului pentru o inelara.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex URANUS

La marginea orasului sau nu, numarul de apartamente deja construite in ultimii 5 ani si in special cele ce vor fi construie in anii urmatori la sud de inelul median (Luica-T. Magurele) va depasi cu mult numarul apartamentelor aflate in blocurile ceausiste de la nord de acesta.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Azi dimineata la Eroilor la linia 3 stationa deja metroul M1 cand cel de M3 a ajuns la linia 1. Situatie destul de frecventa in ultima vreme....
In difuzoare se anunta ca primul tren in directia Unirii pleaca cel de la linia 3. Unii calatori (dintre cei care stiu care este linia 1 si care linia 3) se reped sa schimbe trenul. Numai ca ...surpriza, mecanicul inchide usile si pleaca...
Te intrebi in acest caz care mai este sensul anunturilor...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex aztec

La Crangasi am remarcat o tentativa de curatare a jegului  atat de pe tavanul statiei cat si a marmurei de pe peroane (partial ) si la baza coloanelor...
Deci se poate.
Acum sa  termine treaba...pt ca acum se vede mai tare jegul...contrastul este mare...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex CBOY

Imi cer scuze daca s-a mai pus intrebarea si nu am vazut inca. Dar am o curiozitate.
Este vorba despre interstatia Cringasi-Petrache Poenaru. De ce metroul ia curba cu viteza mai mare atunci cind merge inspre Cringasi? Iar in sens opus (dinspre Cringasi spre Petrache Poenaru) are viteza redusa...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

De câte  ori  ți s-a întâmplat ?

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex CBOY

De fiecare data e asa.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

La prima impresie nu știu.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex bercenicity

Intuitiv ar fi faptul ca spre PP e la vale, plus ca trebuie sa intre cu viteza redusa in PP (ia macazul cu linia dinspre depou pe abatuta).

 


Go to page:  1  ... 307 308 309 310 311 312 313  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use