Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 669278 views
 
Go to page:  1  ... 169 170 171 172 173 174 175  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 Florinds

Nicio problema, vine Baluta si muta alveolele pe modelul Negoita, langa gard, bineinteles cu alte borduri si asfalt, ca doar nu se cumpara din banii lui.
Mai sunt si in alte zone cabluri electrice sau Netcity... Probabil a iesit mai ieftin asa... Sau aici avem personal in primarie mai incompetent care nu a verificat sau poate asa a vrut, ca deh, alte comisioane cu repararea...

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Florin, problema este ca alveolele astea sunt noi, nu exista niciuna acolo inainte sa vina Baluta si sa le sape.  :D

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Oare nu placheaza zidul respectiv de la cimitir cu niste panouri cum au facut pe Berceni? Am vazut ca e o moda (nu chiar noua).

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Gardul cimitirului s-ar putea sa tina de S5.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Si asta e adevarat. Desi dupa cimitir este celebra curte de la Giurgiului 164, unde au demolat blocul ilegal.

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Update legate de banda de pe C-tin Brancoveanu pentru virat la dreapta pe Oltenitei spre Sudului, se monteaza parapete din beton intre B1 si B2 pe minim 100m: Link

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Alea din beton le-as vrea si pe Berceni spre Leonida. Linia aia dubla (!!) e de forma. Dungi pe asfalt.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pai si ce te faci cu cei care vor sa mearga in Popesti si fac stanga de pe Sos. Berceni?

 


Re: Sectorul 4 andreiiul

Pt accesul in Popesti este creata banda speciala la intersectia cu Popesti Vest. Nu retin acum daca se mai poate intra si prin alta parte din Berceni.
Dar sunt destui care calca dubla pt a scurta drumul spre casa. De asemenea la Iesirea din Cheile Turzii se face fara nici o jena viraj la stanga spre Centura sau pt a merge pe Metalurgiei. Desi nu este semn pus pt obligatoriu dreapta acolo linia dubla continua trebuie sa fie de ajuns, dar deh....comoditatea e mare

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

MikeT wrote:
Pai si ce te faci cu cei care vor sa mearga in Popesti si fac stanga de pe Sos. Berceni?


Pai se duc la Popesti-Vest cum zicea si colegul. Daca e linie dubla asta inseamna ca e interzis nu? Se mai poate intra de la intersectia cu drumul Cretestilor si luat apoi pe stradutele din spate (sau din Oltenitei). Situatia de la Cheile Turzii am semnalat-o de mi s-a luat. Am facut nenumarate adrese peste tot pentru 1. parapeti in zona respectiva si in dreptul strazii Oituz (mai ales) si 2. darea in functiune a semaforului de decor de la intersectia cu Metalurgiei. Daca nu ar merge unul chiar si la Popesti-Vest. Traficul e din ce in ce mai serios in zona respectiva.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

A, ok daca exista variante. Ma gandeam ca, in frenezia lui, Baluta a tras linie continua peste tot si obliga la a ocoli mult, cum se intampla pe Turnu Magurele si Luica.
Semaforul de la intersectia cu Metalurgiei parca a functionat acum multi ani...

 


Re: Sectorul 4 andreiiul

Semaforul de la Metalurgiei a fost pe intermitent cel putin din 2015 de cand freceventez zona. Acum e mort total.
Solutia a gasit-o baluta cat de cat. Din ce am citit pe pagina lui de FB se va face un giratoriu in zona IMGB. Probil ca atunci o sa apara niste separatoare fizice mai ale in zonele unde se doreste eliminarea virajelor ilegale si sa forteze soferii sa foloseasca acel giratoriu.

 


Re: Sectorul 4 adila

andreiiul wrote:
Pt accesul in Popesti este creata banda speciala la intersectia cu Popesti Vest. Nu retin acum daca se mai poate intra si prin alta parte din Berceni.

Daca tu crezi ca bretea de la Amurgului este solutia pentru trecerea de partea cealalta a strazii, atunci inseamna ca DNCB este buna asa cum este acum si nu trebuie nici reabilitata nici largita la doua benzi.

La Amurgului trebuia sens giratoriu. Nu ai cum sa ajungi de exemplu la FanCourier decat daca tai linia dubla continua sau astepti 12 noaptea sa poti intoarce pe Amurgului cumva si sa iesi iar in Soseaua Berceni. O bataie de joc in stil mare.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Eu as prefera un semafor la Metalurgiei si unul la Popesti vest. Nu stiu daca un giratoriu va rezolva ceva. Cine incalca linia dubla acum o va incalca si atunci.

 


Go to page:  1  ... 169 170 171 172 173 174 175  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420551 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use