Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4881 posts, 1272803 views
 
Go to page:  1  ... 251 252 253 254 255 256 257  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Costin

Daca e ud, nisipar iti trebuie si la 30 de grade cu plus.

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Ud cu mâzgă, că de fapt aici e problema. Apa+praf/mizerie = mâzgă (să nu zic love  :lol: )

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Am prins destule ploi în București până acum și mai sunt pasaje / dealuri prin București, n-am auzit în viața mea de nisipare în capitală ! Oi fi fost eu neatent ! V56 aveau nisipar ? De câte ori n-am urcat dealuri cu ele pe ploaie...Inclusiv la Sibiu !

 


Re: Accidente / incidente rosetti61

In jurul orei 20 a fost o intrerupere a circulatiei tramvaiului 41 pe sensul spre Ghencea din cauza unui accident in interesectia de la Uverturii - s-au ciocnit o masina cu o motocicleta pe linia de tramvai.

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

Am inteles ca granulatia nu este buna. O sa caut articolul cu aceasta informatie.

http://m.ziare.com/social/de-ce-se-tamp ... me-1583907


"Haideti sa va explic. Fiecare vagon are (....) nisipatoare la boghiurile motoare. Le actionam noi (nisipatoarele - n.red.), fie din buton, fie odata cu frana de urgenta. Iar cand le actionam, din ele cade nisip pe sina, iar franarea tramvaiului se poate face mai usor.
Dar nisipatoarele nu merg fara nisip, care va veni - din cate am inteles - abia la finele saptamanii viitoare. Pana atunci ce facem?

Ce-i drept, prea multe tamponari n-au fost, inca. Dar de ce credeti? Din cauza ca nu exista riscul? Nu, ci din cauza ca multi au circulat mai incet, ca sa evite tamponarile. Dar asta, inevitabil, inseamna intarzieri", a declarat vatmanul pentru Ziare.com.

Potrivit liderilor sindicatului Transpublic din STB SA, unii dintre vatmani au inceput sa isi cumpere singuri nisip, doar sa fie siguri ca fac tot ce pot ca sa evite tamponarile.

Vatmanul cosultat de Ziare.com a mai spus ca - desi ar avea la dispozitie alternative mai eficiente - STB SA ar urma sa aduca, incepand cu saptamana viitoare, nisip cu granulatie mare, care nu ajuta prea mult la franare.

"Nisipul care este eficient este cel cu granulatie mai mica, de 0,1 - 1,0 mm. Acesta este aderent, atunci cand cade pe sine. Iar nisipul pe care isi doresc dumnealor sa ni-l aduca e mare, cam cat bobul de orez. Acesta loveste sina si ricoseaza. Si atunci, la ce ajuta?", a mai spus sursa Ziare.com.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Conform grupului de Facebook Info Trafic Bucuresti si Ilfov, 5325 a fost lovit in urma cu cateva minute de catre o masina la intersectia Calea Victoriei cu Regina Elisabeta ...

5325 accident.jpg (94.68 KB; downloaded 3192 times)


Sursa poza: Dan Boabes - Grup Facebopok - ‎Info Trafic Bucuresti si Ilfov

 


Re: Accidente / incidente andreiiul

Si o poza cu incidentul in cauza. Sandero ar fi trecut pe rosu
Screenshot_20191121-143907.png (1.41 MB; downloaded 3353 times)

 


Re: Accidente / incidente Dragos31

Liniile 16 și 36 sunt blocate pe ambele sensuri  în apropierea stației Gelcap.

20191121_193226.jpg (137.93 KB; downloaded 3258 times)


Sursa: https://www.facebook.com/groups/InfoTra ... 923639280/

 


Re: Accidente / incidente Victor92

De pe grupul de Facebook Info Trafic Bucuresti si Ilfov:

Str. Izvorul Rece, sect. 4, inchisa intre str. Resita si bd.-ul C. Brancoveanu din cauza unui stalp care circula pe sens opus, intrand in coliziune frontala cu un Seat. A rezultat vatamarea grava a stalpului de iluminat. - Anunt postat in urma cu o ora de Mihai Mihai.

Troleibuze blocate conform info STB de pe linia 76: 5142, 5206, 5204, 5233, 5138, 5137, 5239 (Sens Resita) ...

Sens Unirii: 5117, 5125, 5126

11.jpg (142.39 KB; downloaded 3230 times)


22.jpg (142.18 KB; downloaded 3232 times)


33.jpg (147.32 KB; downloaded 3232 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente GPS

Victor92 wrote:
inchisa intre str. Resita si bd.-ul C. Brancoveanu din cauza unui stalp care circula pe sens opus,

:?:

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Nu știai de Zona Crepusculară din Berceni ?  :lol:
E clar că e scris la mișto...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente GPS

Știam de multe din Berceni, dar de asta nu...

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Asa a scris omu' pe Facebook, asa am preluat mesajul ...

 


Re: Accidente / incidente aztec

Dar macar a traversat regulamentar, pe trecerea de pietoni

 


Go to page:  1  ... 251 252 253 254 255 256 257  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use