MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1227617 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 551 552 553 554 555 556 557  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri despre proiect orex

Daca 01.08.2013 n-ar fi fost cheia deblocarii lucrarilor (acceptarea includerii finantarii pe POS-T), nepotii nostri, poate, ar fi prins PIF a M5.1!
Cu tot acest sprijin financiar, care ar fi putut fi luat in calcul inca de la demararea proiectului, ca doar eram de ceva timp membra a UE, ne vedem in situatia actuala a lucrarilor ”fara sfarsit”. :yes:
PS
Poate ex-ministru ne-o explica vreodata, cum de actualul succesor e asa de ”pesimist” (la nici 48 de ore de la instalare), in pofida optimismului sau desantat!! :think:
Inseamna ca ”pasarea” a fost la fel de sireata ca-n realitate, numai ca asta era mascul! :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Stiri despre proiect Puss in Boots

catalinp wrote:
Daca Metrorex nu contruieste metroul , nici guvernele de dupa 1989 nu pot fi considerate vinovate pentru ca nu sunt autostrazi, pentru ca nu guvernul construieste autostrada :lol:


Ba da, sunt, pentru ca Guvernul da banii si face proiectele prin Ministerul de resort. In cazul de fata Metrorex e doar utilizatorul. Asta asa in mare. Ca banii sunt din imprumuturi sau de la Buget e alta problema si nu are relevanta cu subiectul.

 


Re: Stiri despre proiect orex

GRESIT!
METROREX e ACHIZITOR, nu doar beneficiar! Are obligatii, respectiv drepturi, fiind parte in contract, nu e doar simplu spectator! ;)

 


Re: Stiri despre proiect orex

CataOT wrote:
"O estimare este anul viitor. La sfârşitul semestrului 1, începutul semestrului 2, sperăm să reuşim să finalizăm tot ceea ce s-a început", a răspuns joi şefa Metrorex la întrebările presei cu privire la deschiderea circulaţiei pe cea mai nouă magistrală de metrou.

https://www.economica.net/vara-lui-2020-noul-termen-de-finalizare-a-metroului-de-drumul-taberei-sefa-metrorex_176351.html

Daca dupa 8 ani reusesc sa transmita doar acest mesaj ”providential” e trist, dar adevarat!

 


Re: Stiri despre proiect Adrian Rosca

Macar nu mai mint ca o gazeta americana.  :yes:

 


Re: Stiri despre proiect orex

Ma indoiesc, serios, ca se stie termenul de finalizare avansat de fiecare director sau ministru!! Saga continua!  :headbash:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect Utilizator anonim

Din ce informatii am se va tergiversa pana vin trenurile noi. Ne vedem prin vara lui 2021.  ;)

 


Re: Stiri despre proiect punmeister

2022, si asta intr-un caz fericit daca se semneaza contractul vara viitoare cu Alstom, ca altfel fac scandal :lol:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect GPS

S-a anunțat câștigătorul, de semnează cu Alstom?

 


Re: Stiri despre proiect punmeister

Am pomenit de Alstom pentru ca daca nu iau contractul imediat fac scandal ca la licitatia ARF si bineinteles, o sa se piarda ceva timp.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect GPS

Așa și? Important este să iasă câștigător cel mai bun, nu Alstom că face scandal.

 


Re: Stiri despre proiect Costin

Utilizator anonim wrote:
Din ce informatii am se va tergiversa pana vin trenurile noi. Ne vedem prin vara lui 2021.  ;)

Nu stiu de ce ar crede cineva altceva. Toti ziceti ca sa lucreze mai repede si sa fie gata maine. Prea bine, si apoi? Ce circula pe magistrala noua? Trenuri luate de pe celelalte magistrale? Ar insemna sa distruga traficul cu metroul in tot orasul...

 



Re: Stiri despre proiect George

Costin wrote:
Utilizator anonim wrote:
Din ce informatii am se va tergiversa pana vin trenurile noi. Ne vedem prin vara lui 2021.  ;)

Nu stiu de ce ar crede cineva altceva. Toti ziceti ca sa lucreze mai repede si sa fie gata maine. Prea bine, si apoi? Ce circula pe magistrala noua? Trenuri luate de pe celelalte magistrale? Ar insemna sa distruga traficul cu metroul in tot orasul...


Eu cred că abordarea e fundamental greşită.

Toti ziceti ca sa lucreze mai repede si sa fie gata maine.

Exact asta zicem, s-au băgat 1 miliard de lei într-un proiect fără cap şi fără coadă, măcar să termine odată lucrările şi să se revine la relativă normalitate în cartier. Dacă nu circulă apoi din lipsă de trenuri, să-şi asume, dar ideea de a nu termina lucrările ca să nu se vadă că nu sunt trenuri e idioată şi cinică.

 


Go to page:  1  ... 551 552 553 554 555 556 557  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use