Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4867 posts, 1251117 views
 
Go to page:  1  ... 248 249 250 251 252 253 254  ... 348
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Puss in Boots

De vazut si cum s-a petrecut (daca vom afla vreodata). Or fi capcane dar si multi calatori o iau pe unde nu trebuie.

 


Re: Accidente / incidente Andrei98

Refugiul respectiv e construit pe un amplasament nou, nu e dat în folosință și nici trecere de pietoni nu cred că are.

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

Un coleg spunea ca a vazut doua tramvaie care au fost implicate intr-un accident pe Titulescu. (Linia 1)

 


Re: Accidente / incidente Cristy

410 a lovit în spate un CH-PPC imediat după curba de la Banu Manta spre Pasajul Basarab. Pare destul de serios, 410 are parbrizul și masca sparte, iar CH-PPC-ul de asemenea, masca spate avariata serios.
Nu prea imi explic cum s-a produs.
Momentan unele tramvaie din 1 întorc în buclă si intră în linia 10.
A sosit o mașină de intervenții la fața locului.

 


Re: Accidente / incidente Puss in Boots

Noroc de bucla aia. Pe aceeasi idee si cea de la Dristor/Baba Novac ar trebui mentinuta disponibila in orice moment. Am trecut pe-acolo acum cateva saptamani si era full de masini parcate pe linie. Asta asa ca un pic pe langa subiect.

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

In caz de necesitate o elibereaza in doi timpi si trei miscari.
Ma uitam acum cateva saptamani cum ridicau baietii masinile parcate neregulamentar din zona Mega Mall.

 


Re: Accidente / incidente BGP2597

Atunci se explică de ce l-am văzut pe 340 în linia 10 la Basarab pe jos in jur de 9:40

20191101_102753.jpg (1.74 MB; downloaded 3339 times)

 


Re: Accidente / incidente oc7avian

alexxd_31 wrote:
Un coleg spunea ca a vazut doua tramvaie care au fost implicate intr-un accident pe Titulescu. (Linia 1)


Cred că despre asta e vorba. Sursa: Reddit



 


Re: Accidente / incidente andreiiul

Din nou linia de pe Basarabia/Chisinau face victime. Pozele sunt preluate de pe FB grup Info Trafic Bucuresti-Ilfov (ora aprox 11)
FB_IMG_1572622322575.jpg (51 KB; downloaded 3192 times)
FB_IMG_1572622341006.jpg (288.5 KB; downloaded 3192 times)

 


Re: Accidente / incidente Dragos31

O blocare usoara in ultimele ore ale lunii Octombrie la Complex Comercial Apusului ...

Pe scurt si la obiect: Soferul unei dubite a parcat neregulamentar, blocand doua ture ale liniei 336 sa iasa pe Strada Apusului. Dupa mai bine de 10 minute, conducatorul auto si-a facut aparitia, deblocand nepasator drumul si, pemitandu-le astfel autobuzelor sa plece in cursa.  







 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente GPS

Dragos31 wrote:
O blocare usoara in ultimele ore ale lunii Octombrie la Complex Comercial Apusului ...

Nu crezi că ar fi mai ușor în loc de ultimele ore, să pui ora estimativă a evenimentului și data în care s-a întâmplat, 31 Octombrie. Peste 2-3 ani dacă cineva va dori să caute, nu va caută ultimele ore, prima zi din săptămână etc. ci strict data în care s-a întâmplat evenimentul.
De exemplu: Ieri, 31 Octombrie, în jurul orei 20:00 s-a produs o blocare la terminalul Apusului din cauza unei dubițe paracată neregulamentar.

 


Re: Accidente / incidente Dragos31

#GPS, am vrut o exprimare mai "altfel" în ceea ce am relatat.

Exprimarea mea este foarte clară, "ultimele ore ale lunii Octombrie" --> te duce automat în ultima parte a zilei de 31 Octombrie.

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Nu cred ca ai inteles ce voia sa spuna GPS, el se referea la faptul ca e o exprimare greoaie, plictisitoare si care te departeaza de esenta mesajului. Daca pentru un utilizator simplu nu e o problema un mesaj cu mai multe exprimari de acest gen, el nefiind obligat sa citeasca integral mesajul, pentru cineva din echipa administrativa poate fi un inconvenient...

 


Re: Accidente / incidente nathalael

Tramvaiele au fost blocate pe Viilor sens Sura Mare din cauza unui accident, un pieton care traversa neregulamentar a fost lovit de o mașină. Tocmai s-a reluat circulatia.

 


Go to page:  1  ... 248 249 250 251 252 253 254  ... 348
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419397 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use