Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Achiziții de troleibuze de 12m în perioada 2017-2022

1049 posts, 245090 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 75
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 orex

Tre sa ne miram ca nimeni nu știe unde e autentificata (omologata) si circula o serie de 12 m și cu toate astea am ajuns în aceasta etapa. Reiterez bine ca nu trebuie sa pilim nicio bordura.  ;)

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 CiprianTRB

Aparent contractul pentru troleibuze este deja atribuit, cel puțin asta spune Mihai Teodorescu, directorul direcției de transporturi București... În Postarea de pe Pagina de Facebook a Primăriei București
Mihai Teodorescu wrote:
„Ne-am asumat achiziționarea a 830 de noi mijloace STB, pentru a crește calitatea transportului public - sume în valoare de 474 de milioane de euro provenite din bugetul local, fonduri europene nerambursabile și fondul pentru mediu. Toate investițiile anunțate la acest capitol sunt finalizate sau în derulare: 400 de autobuze noi Euro 6 se află deja pe traseu (contractate anul trecut), iar în acest an am atribuit contractele pentru 130 de autobuze hibrid și 100 de noi  troleibuze. Alte 100 de tramvaie noi şi 100 de autobuze electrice mai sunt în achiziție, în diverse etape de evaluare, la Primăria Capitalei.”

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 orex

Conteaza sa iasa ce trebuie dar, lecturand caietul de sarcini...cu ce s-a licitat e ”la limita imposibilului”! Poate-mi lipsesc mie o ”sumedenie” de informatii si...sa nu ma remarc ca un circumspect, dar ati identificat unde CIRCULA troleele alea de 12 m, omologate in EUROPA? Recunosc ca-mi scapa, si din nicio informatie, destinata publicului larg, nu transpare ca EXISTA!

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 micutzu

S-a semnat pana la urma contractul sau nu?

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 PTMZ

Încă nu. Dacă ar fi fost semnat, ar fi apărut în presă până acum.

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

Bozankaya a fost ocupata cu Zilele Feroviare 2019 pentru ca anul acesta a fost partener de Networking, deci ar trebui de acum incolo sa se semneze contractul.

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 Linia 43

Pana la semnare,nu ar trebui in primul rand sa fie intai declarati oficial castigatori? Chair daca au fost unii ofertanti.

 



  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 V2A

Pe 21 octombrie a fost emis un ”Aviz conform necondiționat pentru controlul de calitate și regularitate a concluziilor fazei de evaluare referitoare la concluziile CE privind analiza documentelor-suport pentru îndeplinirea criteriilor de calificare prezentate de ofertantul ce urmează a fi declarat câștigător în urma aplicării criteriului de atribuire, precum și concluziile incluse în raportul procedurii de atribuire, conform listelor de verificare și procesului-verbal nr. 239/15.10.2019”.
Aviz conform neconditionat troleibuze DUAE+RP.pdf
Aviz conform neconditionat troleibuze DUAE+RP.pdf (86.89 KB; downloaded 267 times)

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 CiprianTRB

Pana la urma ce se întâmplă cu Licitația? Data limita este 31.10.2019...
Deci?

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 PTMZ

Ce-ar putea să se întâmple? Dacă nu au vrut (sau nu au putut, deși mă îndoiesc) să amâne termenul limită până acum, cel mai probabil va fi anulată. Având în vedere că acum mai bine de o săptămână au publicat acel aviz conform necondiționat, eu zic că puteau să amâne termenul limită dacă doreau.

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 orex

EXCLUS! Exista un castigator ”desemnat”, altfel nu era atata tevatura si s-ar fi transat clar, pana acum, dar cum place PMB, in etapa evaluarii propunerii financiare, sa ne tina in ”sah” mai poate dura o perioada pana...vedem ”stiloul” cu penita ”Montblanc” ca semneaza contractul!  ;)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 GPS

orex wrote:
EXCLUS! Exista un castigator ”desemnat”

Unde scrie?

 


Re: Achizitii de troleibuze noi in perioada 2017-2020 orex

Daca o sa lecturezi legislatia achizitiilor publice, valabila din 2016, cu modificarile si completarile ulterioare, o sa afli ce si cum! ;)

 


Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 75
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420546 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use