Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura

146 posts, 79168 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura andreiiul

Sincer nu cred ca se baga si pe iluminat. Din ce scrie in proiect inteleg ca se preda doar partea de siguranta si mamagement trafic, adica semafoare cu partile componente.
Sper sa ma insel.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura Adrian Rosca

Asa citesc si eu. Oricum, Administratia Strazilor nu are cum sa ia in administrare si iluminatul public, intrucat are alte atributii.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura 1689

"Companiile" nu-si submineaza una alteia obiectul muncii.
...deocamdata...

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura subway guru

Oricum e o lista haioasa de obiective de investitii incomplete ramase neterminate relativ la contract si HCGMB

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura libelula_alba

Cum se alege o companie de mentenanță a infrastructurii?

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura aztec

Pasaj Basarab.
Statia de tramvai suspendată. Singura din București, că mai avem și singura subterană ce nu o discut acum.
Aici jegul stăpânește, este atotprezent și atotputernic mirositor.
4 scări rulante. 4 defecte.
Par defecte de ceva timp la jegul prezent. Anul trecut mai funcționau cu ceva intermitente.
Lifturile...4 bucăți.
Unul defect,...iarăși de ceva timp la cat jeg avea în față, și apăruse un gărdulețul ce te atenționa...cu același aspect ca jegul înconjurător.
Nu am făcut poze că părea atât de dezolant și jegoasa zona că nu vroiam sa contaminez telefonul... Îl parcurgi in goana cu sentimentul de latrina de gara ce te urmeaza atât vizual cât și olfactiv.
Aspect de obiectiv părăsit, de gara de provincie abandonată, de abandon total.
O lucrare ce nu are mult peste un deceniu...
București 2021.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura subway guru

Ai idee ce e cu mizeriile alea de boxe cu tevi de solar de castraveti aparute la piciorul podului spre Titulescu?

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura aztec

Nu știu..nu am băgat de seamă.
Mă uit la noapte când mă întorc spre casa.
Dar mă cutremur că o iau pe acolo...mă gândesc la schimbarea traseului ( a dat căldură...a început trotineteala).
______________________
Nu am identificat la ce te referi, probabil nu mi-am îndreptat atenția spre obiectivul menționat..
In schimb in lumina nopții se mai estompează mizeria, rămânând doar jeg și murdărie fara sa te îngrozești de-a dreptul
Probabil că și masca deosebita purtata de mine a atenuat mirosurile în combinație cu răcoarea de afara...
Liftul nefuncțional, in lumina nopții se vedea că la un moment dat s-a lucrat la el și se schimbase mocheta pt că era noua, nu jegoasa și ruptă că în restul.
Pozele vorbesc de la sine...estimați timpul...după găinațul prezent.
IMG_20210504_222231.jpg (208.42 KB; downloaded 3049 times)
IMG_20210504_222249.jpg (208.11 KB; downloaded 3056 times)

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura oc7avian

Prin Februarie - Martie am trecut de mai multe ori prin zonă și chair am fost surprins că mergeau aproape toate rulantele.

Dar da, zona, arată deplorabil

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura subway guru

Zona de care pomeneam e imediat de la pod spre GdN

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura aztec

Sa sper că te referi la...chestia asta.
Este un "staul" de mașini,  incap 6 bucăți.
O autospalatorie self-care...
Încă este in stadiul de construcție.
Nu știu cum poate primii cineva autorizație pt așa ceva acolo....
IMG_20210506_211953.jpg (122.49 KB; downloaded 2891 times)

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura subway guru

La tzigania aia ma refeream

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura orex

Reparaţii pentru podurile şi pasajele Eroilor, Operă, Ciurel, Timpuri Noi, Unirii şi Fundeni
Alte şase obiective de infrastructură rutieră din Bucureşti aşteaptă finanţarea pentru lucrări de reparaţii. Consiliul General a aprobat încă din ianuarie 2019 indicatorii tehnico economici pentru podurile de la Eroilor, Operă, Ciurel, Timpuri Noi, poduri construite înainte de Revoluţie.  Pentru pasajul subteran de la Unirii (deschis în iunie 1987), investiţia a fost aprobată tot în 2019 cu un cost estimat de 97 milioane lei. „În ceea ce privește podurile și pasajele rutiere care au nevoie de intervenții sau reparații, s-a realizat Documentația de avizare a lucrărilor de intervenții (DALI) și au fost aprobați indicatorii tehnico – economici pentru 4 poduri (Operă, Timpuri noi, Eroilor și Ciurel) și 2 pasaje (Unirii și Fundeni)”, a transmis Primăria Generală pentru Economedia. Pentru aceste poduri şi pasaje expertiza arată o stare „nesatisfăcătoare”, adică o stare tehnică precară, fiind necesare intervenţii inclusiv pentru structura de rezistenţă.

 


Re: Mentenanta obiectivelor de investitii in infrastructura orex

Străzile din București continuă să fie reparate.
Reparațiile pe arterele din București continuă și în această perioadă. În oraș au fost executate treceri de pietoni, au fost montate indicatoare rutiere sau limitatoare de viteză. Anunțul a fost făcut de Primăria Capitalei.

Străzile din București continuă să fie reparate
PMB (Primăria Municipiului București), prin Administraţia Străzilor Bucureşti (ASB), continuă în această perioadă lucrările de reparaţii pe străzile Capitalei. În același timp, se execută treceri de pietoni şi se montează indicatoare rutiere sau limitatoare de viteză.

Primăria Capitalei a transmis lista lucrărilor efectuate săptămâna trecută. Astfel, în perioada 15-19 noiembrie 2021, Administrația Străzilor a executat mai multe lucrări de reparaţii pe carosabil şi trotuare.

Acestea constau în frezare şi aşternere mixtură asfaltică într-un strat sau două, pe următoarele străzi din Capitală: Şoseaua Nordului, Bulevardul Unirii nr. 1- 25, Bulevardul Unirii nr. 2- 20, Bulevardul Constantin Brâncuşi, Strada Baba Novac.
De asemenea, s-au executat marcaje pentru treceri de pietoni pe 16 artere din București: Prelungirea Ghencea – Strada Râul Doamnei, Prelungirea Ghencea nr. 24, strada Dobroieşti – Şoseaua Fundeni, Strada Popa Petre – Strada Silvestru, Strada Viitorului – strada Făinari, Bulevardul Corneliu Coposu – Strada Mircea Vodă, Șoseaua Mihai Bravu, Strada Progresului, Calea Ferentari, Calea Griviței, Bulevardul Ion Mihalache, Șoseaua Kiseleff, Bulevardul Dacia, Strada Apusului, Șoseaua Sălaj, Drumul Sării, Bulevardul Gloriei.

În aceeași perioadă s-au realizat și marcaje pentru parcările destinate persoanelor cu dizabilităţi pe: Bulevardul Naţiunile Unite nr. 5 şi pe Strada Dimitrie Onciul nr.14. S-au executat și marcaje pentru delimitarea benzilor şi săgeţi pe: Şoseaua Fundeni – strada Dobroieşti şi marcaje pentru staţie BUS în zona „Cimitirul Ghencea”.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420969 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use