MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1218838 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 548 549 550 551 552 553 554  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri despre proiect survola

Unde este acel trafic înghețat? Nu l-am văzut niciodată pe Drumul Taberei. Doar la Răzoare, poate, spre Academia Militară.

 


Re: Stiri despre proiect orex

Era referire ca iarna se lucreaza, cu predilectie, la interioare, deci abia asteapta ”asocierea” sa faca mai faca, inc-o iarna, oameni de zapada...prin cartier.
Nu-si iau ei lopatelele si galetusele prea repede de aici! ;)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

micutzu wrote:
Deci va fi exact cum ma asteptam. Magistrala va fi data partial in exploatare in Decembrie pana la statia Orizont,ca solutie de avarie pana la finalizarea integrala a lucrarilor.

Da, Pe bucata Valea-Ialomitei/ Raul Doamnei- Orizont...

 


Re: Stiri despre proiect orex

1.Nu te credeam asa credul!
2. Cu ce ajuta asta? Metrou de ”cartier” in Bucuresti?
3. Chiar daca statia Academia Militara n-ar fi gata integral, ce nu se poate face trecere prin statie fara oprire pana la Eroilor? Ba da, cu conditia sa fie gata CV interstatia Academie-Eroilor! Doar ramele n-o sa vina pe o ”linie tehnologica” pana la Orizont. ;)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

Era o ironie....
Oricum nici Eroilor nu este gata. Nu cred ca au spart vreun perete intre cele doua statii, de cateva luni nu prea se mai aude nicio bormasina. Despre pasajul care trebuie sa te duca pe deasupra statiei, nu a inaintat cu nimic in ultimele luni.
Deci cum sa schimbi la Eroilor ? Ca la Unirii, la inaugurarea M2 ? Adica pe la suprafata ?

 


Re: Stiri despre proiect orex

Asa Domnu, devoaleaza misterul, pentru a nu intelege altii ca, in afara de fauna subterana, o sa circule vreun cetatean al Bucurestiului cu omida, pe M5.1, asa curand! :evil:
As fi de acord sa ”incalec” orice protuberanta, la Eroilor 2, numai sa apuc evenimentul darii in folosinta!   :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

Nu era niciun mister, mi-am exprimat destul de clar acum o saptamana parerea pe aceasta tema, ca raspuns la o intrebare a aceluiasi user : viewtopic.php?f=233&t=250&start=7532#p333123 . :)

 


Re: Stiri despre proiect orex

Acum e clar si oricat am milita PRO nu prea mai valoreaza nimic declaratiile sforaitoare ale unora ”intaii pusi in fruntea statului”! ;)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

# fl 82, și chiar daca SOLUL e o problema, nu vad, cel putin EU, care sunt inconvenientele !

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Avem un minister al transporturilor... Cel mai dezastruos dintre toate, un fel de gaura neagra sau sac fara fund!

 


Re: Stiri despre proiect Adrian Rosca

Ca sa inteleaga si colegul @micutzu, portiunile de sina din zonele centralelor de ventilatie se pot monta doar dupa finalizarea lucrarilor de structura la CV-uri. Daca ne uitam pe sectiunea CV de la PdT, e clar de ce:





Iar la cealalta CV lucrurile sunt mai complicate, intrucat putul centralei nu este situat intre tuneluri, ci in lateralul lor.

 


Re: Stiri despre proiect helixdq

Doar n-o fi prost noul guvern sa-si asume deschiderea metroului pana la Orizont in Decembrie. Stati linistiti, Cuc a facut declaratiile alea acum vre-o saptamana stiind foarte bine ca probabil nu va mai fi ministru la scadenta.
Mai grav ar fi daca nu reusesc sa deschida nici in 2020.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

Am si eu o intrebare, de unde ati venit cu ideea asta ca se deschide pana la Orizont?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului essco

No, no, noooo!!! Fundul sacului e vistieria PSD!

 


Go to page:  1  ... 548 549 550 551 552 553 554  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420538 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use