MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM2 Berceni - PiperaM2 • Extinderea spre sud

 

Topic: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

385 posts, 77996 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 28
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

:?:
Păi și seara nu e invers ?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Seara nu e aceeasi bulbaseala ca nu trebuie sa semneze condica la intoarcerea acasa...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Costin

Ba e fix aceeasi bulibaseala ca dimineata.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Toate masuratorile de trafic arata ca seara <ora de varf> e mai raspandita comparativ cu dimineata...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Costin

Eu am masurat pe viu timp de 3 ani si jumatate,  un decalaj de 20 de minute +/- fata de ora 18:00 face o diferenta majora. Mie asta nu imi suna a raspandire...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Guru,  când te întorci acasă da, e mai lejer decât când te duci la slujbă, dar matematic vorbind seara regăsești  același  număr de oameni care pleacă  dimineața la muncă. Că ești dispus să mai sari seara un metrou ca să nu te sufoci e adevărat, dar nu cred că lași prea multe ca să  te sui în el.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului sab

Ideea este ca omul, din devotament fata de locul de munca, mai face ore supimentare....
De venit mai devreme, mai greu in ziua de azi...

 


Re: Știri și articole din presă Adrian Rosca

punmeister wrote:
Avem doua oferte:

1. Asocierea AKTOR - Institutul de Cercetari în Transporturi INCERTRANS SA  :bleah: :bleah: :bleah:
2. Asocierea Somet - TIAB - UTI Grup - Construcții Erbasu SA, cu Metroul SA tert sustinator si Schindler Romania subcontractant.


Nelipsitii SOMET. Uneori am impresia ca se inventeaza proiecte doar ca sa le dea lor de lucru.

 


Re: Știri și articole din presă subway guru

Pai practic e cam singura firma romaneasca ramasa pe piata...ca incet-incet si-au cam dat duhul toate...
Ar mai fi SOPMET din vechea garda...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Adrian Rosca

Bun, dar licitatiile Metrorex cu un singur ofertant mi se par cam suspecte. Dedicatii de la Nașu' Mare?
Iar Sopmet sunt mult prea mici, n-au forta sa participe singuri.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului sab

Inițiatorii notează că sudul sectorului, locuitorii din comuna Berceni și orașul Popești Leordeni nu dispun de o modalitate rapidă de deplasare spre centrul și nordul Capitalei (unde are celălalt capăt Magistrala 2).
Pe bune  :?:
Stațiile de metrou Dimitrie Leonida și Berceni sunt în permanență aglomerate, spun autorii deciziei.

Si cu ce ajuta statia Cimitir ? Se va duce cineva din Popesti, care acum se urca la Leonida, la noua statie ?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului punmeister

Adrian Rosca wrote:
Iar Sopmet sunt mult prea mici, n-au forta sa participe singuri.

Nu au participat singuri, ci cu Erbasu, TIAB si (ph)UTI, deci e chiar OK, in special raportat la impotentii de Aktor :popa:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Acolo e vorba de lucrari pe un spectru larg, rezistenta, finisaje, cale de rulare, instalatii generale, automatizari, etc.
Asocierea romaneasca acopera toata <paleta> de lucrari cu firme autohtone specializate.
Mai <schioapa> e cealalta grupare...pare mai degraba o <mana moarta>!

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului GPS

punmeister wrote:
Adrian Rosca wrote:
Iar Sopmet sunt mult prea mici, n-au forta sa participe singuri.

Nu au participat singuri, ci cu Erbasu, TIAB si (ph)UTI, deci e chiar OK, in special raportat la impotentii de Aktor :popa:

Una e Somet: https://www.sometconstruct.ro/ro/prima-pagina/
Una e Sopmet: https://www.sopmet.ro/

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 28
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M2 • Extinderea spre sud  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use