MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 408650 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 125 126 127 128 129 130 131  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea stațiilor de metrou andrei11

Patiseria este la celălalt acces, asta dacă nu mai există încă o patiserie...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea stațiilor de metrou sab

Este o patiserie si in acest capat, intre linia 2 si linia 1, in dreptul peronului central.
In capatul de la Municipal erau inca doua, pana au desfiintat-o de cea mai mare si mai veche, ramanand una singura . Este mare cererea de covrigi si de merdenele....

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou subway guru

Accesul de la fostul cinema Grivita de la Basarab e de ceva vreme inconjurat de oarece imprejmuire subreda de santier si e si ceva miscare pe acolo, stie cineva ceva sau a urmarit careva <activitatile>?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea stațiilor de metrou sab

Cinematograful urmeaza sa fie demolat, iar in locul lui sa se construiasca o cladire de birouri.

https://m.zf.ro/companii/ce-planuri-au- ... e-18417365

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou punmeister

In alta ordine de idei, la Aurel Vlaicu se va deschide in curand un magazin mixt Hub Convenience + So! Coffee in locul unde era patiseria.

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou Adrian Rosca

Greu se mai misca la Basarab, in doua saptamani au montat doar un rand de placi:



 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou subway guru

Am senzatia ca e in regie proprie si atunci e explicabil...timpul trece, leafa merge, noi cu drag ne facem ca muncim, ca asa e la stat...adica la stat degeaba...

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou Adrian Rosca

Cand i-am interpelat pe cei de la Metrorex, i-am intrebat si cine este antreprenorul lucrarii, dar au evitat sa-mi raspunda. Asa ca e clar ca e in regie proprie. Dorel, ne miscam si noi mai cu talent? :popa:

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou satanistu

punmeister wrote:
In alta ordine de idei, la Aurel Vlaicu se va deschide in curand un magazin mixt Hub Convenience + So! Coffee in locul unde era patiseria.


Am observat moda desfiintarii patiseriilor cam de peste tot, si venirea grupului Lagardere Travel Retail. (Relay/1 Minute/ Hub/ So! Coffee)

In opinia mea nu e un castig, avand in vedere ca o Cola la jumate e 4,99 lei, un pret prea mare cand ai Mega langa orice statie de metrou. Dar sa privim si partea buna, am scapat de mirosul de ulei.  :bleah:

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou aztec

Nu e doar pretul....
Unii le faceau mai bune , altii mai putin bune...aveai variatii de produse sau gust. Si pret.
Acum....acelasi produs ce il gasesti oriunde. Nu neaparat bun, dar macar scump.
Pt ca isi permit , asta e viitorul.
Lantul.
Corporatia .

Da, e mai modern.
La fel si automatul de cafea sau sandwich...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea stațiilor de metrou sab

Nu conteaza pretul pe care il plateste consumatorul pentru o cola, ci chiria pe care o incaseaza Metrorex. Daca este mai mare venitul, de ce nu? Iar o chirie mai mare se traduce intr-un pret mai mare al produsului la raft. Pe care multi sunt dispusi sa-l plateasca, din lipsa de timp sau din comoditate.

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou lecter

Personal as zice ca sunt doar avantaje: un spatiu de servire civilizat, plata cu cardul, diversitate MULT mai mare a produselor (nu inteleg de ce e considerata o problema faptul ca iti ofera aceeasi firma 20 de produse de patiserie vs. 4 firme 5 produse de patiserie fiecare...).

Cat despre pret, Mega e oricum intotdeauna aproape si macar stiu ca la astia platesc pt. frigidere/congelatoare functionale, a cumpara orice produs gen ciocolata dintr-un loc "clasic" vara era o loterie cu stomacul propriu.

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou aztec

Inseamna ca sunt cam singurul ce vede, in opinia mea, pericolul a ce inseamna "lanturile" ...de la Mega la farmacii,...
Da, avem nevoie de civilizatie in comert...dar cand ceva detine mare parte din piata nu se mai poate numi avantaj , de la producator la client, toti au de pierdut...doar "lantul" castiga. Si impune regula lui.

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou cris_m

Continuati discutia despre comert la club, va rog! Multumesc.

 


Go to page:  1  ... 125 126 127 128 129 130 131  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use