Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiReabilitare Pasaj Grant

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

498 posts, 171578 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) andrei11

Textele legale vorbesc doar despre intrare. De exemplu institutiile publice sunt obligate de lege sa amenjeze RAMPE de acces pentru cei cuhandicap (pardon) deficiente locomotorii... Nu se pomeneste despre PANTE de evacuare....
:applause:  :applause:  :applause:  :bere:

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) subway guru

Tibi, o minuscula completare, gradele centesimale se folosesc in topografie.
Off-topic epuizat.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) andrei11

Se poate relua circulația în condiții aproape normale cu montarea  acestui parapet sub trafic.. După mintea mea noul parapet ar trebui să semene cu cel de la Basarab.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) Utilizator anonim

Cred ca e vorba de protectiile din zona retelei CF.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) andrei11

Numai atât ? Mai ales că ar fi vorba numai pentru un sens...Pe celălalt e trotuarul. Mai mult de o săptămână nu au ce să lucreze la noul parapet...

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) bb13

Presupun ca nu are legatura cu parapetii in curs de licitare: zilele trecute am vazut depozitate pe una dintre bretele de pe sensul Turda-Crangasi (cea de pe Grivita, cred) foarte multe cadre metalice pentru structuri de beton armat.

Ieri au lucrat la hidroizolatie pe banda 2 si pe locul liniei de tramvai si cred ca au reusit sa o intinda peste tot.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) Utilizator anonim

Alea sunt pentru structura caii de rulare a tramvaiului. Saptamana viitoare se incepe lucrul la linie.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) shoppy

Nu, acea armatura este cel mai probabil pentru bordura de separare dintre banda 2 si sina de tramvai, o sa fie folosite doar dupa ce vin traversele, de aceea sunt si acoperite cu prelate.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) shoppy

S-au apucat de demontat rosturile de dilatatie si de pe breteaua pietonala cele care sunt comune cu benzile auto, poate este un semn bun, au sapat in jurul unei pile tot de la breteau pietonala, in rest racaie pe dedesubt si isi cauta de lucru.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) subway guru

Pai <din avionul lui Gogu> paserela pare a fi o strctura complet independenta si separata de viaductul principal...

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) bb13

shoppy wrote:
Nu, acea armatura este cel mai probabil pentru bordura de separare dintre banda 2 si sina de tramvai, o sa fie folosite doar dupa ce vin traversele, de aceea sunt si acoperite cu prelate.


Aseara armatura era deja montata pe portiunea dintre Turda si Grivitei.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) cosmin212

Din cate am vazut, armatura este asezata la linia de tramvai langa stalpii de sustinere cabluri

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) shoppy

Da, deocamdata o monteaza pe interior.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) andrei11

De la moderator citire :
#cosmin212 fii te rog  mai atent la redactare. Mulțumesc.
Pentru ceilalți useri. Greșelile gramaticale de orice tip se semnalează la rubrica dedicată.  În mod obligatoriu scrieți varianta incorectă / varianta corectă și evident linkul către postarea în cauză.
Mulțumesc.
PS : M și N sunt taste alăturate !

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reabilitare Pasaj Grant  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421844 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use