Regiunile RomânieiMoldovaJudețul Galați

 

Topic: Stiri, noutati, perspective

293 posts, 147025 views
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri, noutati, perspective deprodio

Intre timp,a sosit primul minibuz Karsan Jest https://www.viata-libera.ro/prima-pagin ... a-transurb

 


Re: Stiri, noutati, perspective PTMZ

punmeister wrote:
Procedura a intrat de marti in evaluare tehnica, primaria nici azi n-a pus PV pe SEAP. In orice caz vor fi ofertate Citaro Hybrid si posibil Lion's City 12 EfficientHybrid daca a depus si MAN oferta.

Ai un link de pe SICAP, te rog? Pe Google nu găsesc nimic.

 



Re: Stiri, noutati, perspective PTMZ

Mulțumesc frumos! :bere:
Sunt oarecum sceptic în privința participării MAN, din câte văd la hibride se bagă doar Mercedes. Un MAN Efficient Hybrid cam cât costă așa, în medie?

 


Re: Stiri, noutati, perspective punmeister

Cam cat costa si un Citaro Hybrid, ca e tot un hibrid cu supercondensatori.

 


Re: Stiri, noutati, perspective micutzu

deprodio wrote:
Intre timp,a sosit primul minibuz Karsan Jest https://www.viata-libera.ro/prima-pagin ... a-transurb

Nu prea vad rostul acestor minibuze intr-un oras asa mare cum e Galati.Circula cateva Jest-uri din astea si prin Oradea si sunt full,de multe ori nici nu ai loc sa te mai urci in ele.

 


Re: Stiri, noutati, perspective andreir14

Au si ele un rost. In Galati exista trasee cu flux redus de calatori, tu ai baga pe acolo un autobuz de 12 metri si in el sa fie maxim 5-6 oameni? Aceste minibuze sunt numai potrivite.

 


Re: Stiri, noutati, perspective micutzu

Nu as baga de 12,dar as baga de 10,sau macar un Neocity de 8.5.Asta ar fi minimul pentru un oras cu peste 200k de locuitori.Minibuzele sunt ok si ele,dar la orase de 50-100k.Am mers cu Karsan Jest si stiu ce zic,sunt foarte limitate ca spatiu,m-am simtit in ele ca intr-un maxi-taxi.

 


Re: Stiri, noutati, perspective deprodio

Doar Solaris a ofertat.

 


Re: Stiri, noutati, perspective micutzu

Ma surprinde ca nu au ofertat si MB,pana acum cred ca au participat la toate licitatiile de hibride din tara.Oare nu s-au incadrat la pret?

 


Re: Stiri, noutati, perspective punmeister

Pe mine ma mira prezenta Solaris, ei au de 12 metri 100% LF hibridul serie cu baterii in conditiile in care in CS se cere mild hybrid cu supercondensatori (asta fiind dedicatia pentru MB si MAN). Cel mai probabil au procedat precum Bozankaya cu Trambus 12 si au ofertat Urbino 12 lite hybrid in baza modelului Urbino 12 LE lite hybrid prezentat anul trecut la Transexpo in Kielce.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective GPS

La câte comenzi are Solaris, se puteau lipsi de asta. Nu cred că se complică ei, nici nu au de ce.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Robert

Pe hibridulmintrodus anul trecut nu au asa multe comenzi, probabil din acest motiv s-au bagat.

PS: Jest e folosit si in Budapesta. Are rostul lui pe anumite trasee sau zone cu strazi inguste

 


Re: Stiri, noutati, perspective Razvan021

Oficial s-a inscris doar Solaris.

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Galați  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419394 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use