Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiPasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

528 posts, 139040 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 38
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Cristi N

Si sa proiectezi pasajul astfel incat rampa sa fie compatibila cu circulatia tramvaiului. Cred ca 3% in loc de 6%.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Dacă e  6 % adio tramvai, v-au păcălit.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului omirica

Nu cunosc multe detalii, și dacă s-a mai discutat îmi cer iertare, dar dacă tramvaiul rămâne la sol, pe modelul Mihai Bravu, pentru dreapta Obor, de exemplu?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

E o idee, trebuie ținut seama de ea.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Cristi N

Andrei11 tu esti expertul in materie de schite si cote, ai putea estima cam cate benzi ar incapea realist vorbind intre blocurile de pe Dna Ghica tronsonul sudic? As zice ca 4 pe pod, eventual benzile 2 sa fie comune cu viitorul tramvai si inca 2 la sol pe langa pasaj. Pentru mai mult cred ca ne mutam in sufrageriile oamenilor.

Din alt registru, in seara asta a fost o intalnire intre locatarii din zona si ceva autoritati la sediul Primariei Sector 2 dar fara prea mare succes.
Informatia o am de pe grupul de Facebook: pasajul Doamna Ghica

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

Link-ul e criptat, trebuie un user și o parolă.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Încap la începutul pasajului fără probleme 3 benzi / sens, 2 pe pasaj și una la sol. Se sacrifică parcarea de pe partea cu blocurile.
Din păcate dacă vor și tramvai, tramvaiul va fi o improvizație.
Evident se sacrifică și copacii mediani și cei de la trotuar. ( trotuarul de pe partea blocurilor ).
Cu cât se apropie de intersecție distanța dintre blocuri se mărește, e mai simplu pentru organizarea benzilor la sol.
_________________
misterr, nu e criptat nimic, nu ai Facebook ? Eu  îl văd fără probleme.
___________________
Ăștia care se opun pasajului din diverse motive sunt ușor retarzi, nu au nicio șansă. E o democrație prost înțeleasă.
___________________
Pasajul în sine fără să rezolve și intersecția cu Lacul Tei va fi un fiasco. Se va sta pe pasaj din cauza intersecției cu Lacul Tei.
Rezolvarea elegantă a fost dată de mine, dar costa mult mai mult.

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Cristi N

Legat de copacii de pe mijloc cred ca suntem cu totii constienti ca sunt doar provizorii. La tramvai e important sa nu il blocheze, chit ca nu il fac acum, sper ca si cu treaba asta suntem de acord cu totii.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

misterr,  deci sunt niște cretini de acolo de prin blocurile alea care se opun pasajului. Nimic interesant. Orice neghiob poate să-și facă la ora actuală pagină de Facebook.
_________________
Referitor la copaci, da, așa e, eu le-am atras atenția atunci să nu planteze nici un copac că va fi linie de tramvai / pasaj acolo, dar S 2 a spus la ora aceea că nu este nici un proiect de linie de tramvai / pasaj. Deși era evident, mai ales că D-na Ghica e Inelul  Median și e logic să beneficieze de pasaje.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Cristi N

Nu i-as face cretini, pana la urma ei au parte doar de dezavantaje odata cu pasajul asta si aproape nici un beneficiu, iar primaria ii ignora complet. Nu ti se pare ca ar fi trebuit sa se comporte altfel?  Nici noi, cei care sustinem pasajul nu am primit prea multe informatii, ne-au tratat efectiv cu fundul.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Ba sunt cretini, mai ales că eu sunt apolitic și nu mă interesează absolut deloc campania electorală.
Partidele care vor să obțină voturi se vor alătura protestatarilor, garantat !
De ce n-au fost proteste și la Pasajul Basarab ? Nu va fi mai rău ca la Basarab.
La Pasajul Obor și la lărgirea șoselelor Ștefan cel Mare / Mihai Bravu nu se punea problema că era dictatură. Dar la Basarab s-a construit pasajul iar cei de pe Titulescu nu i-am auzit făcând scandal. Nu  va fi mai rău ca la Basarab. Și la Basarab au dispărut ( multe ) locuri de parcare.
Și la mine la Iancului au dispărut ( multe ) locuri de parcare, parchez mașina și la 1 km distanță de Piața Iancului.
________________
Cristi, dacă vrei să ai parte de  o omletă pe cinste trebuie să spargi ouălele. N-am spus-o eu, e vorba constructorilor !

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

Au facut scandal.  Si inca unul mare, in frunte cu popa de la biserica.
Au intarziat constructia....dar s-a facut.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

:bleah:
Să le fie de bine și celor de la Basarab și celor de la Ghica.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 38
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use