Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiPasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

528 posts, 139041 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 38
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului danielghro

"Cainii latra ursul trece" sau a inceput campania electorala si primarul nu are ce face asa ca isi gaseste.

Si eu locuiesc tot in zona si nu am avut asa ceva la avizier sau mai stiu eu pe unde, ba din contra sunt de parere ca pasajul trebuia facut de acum 10 ani de cand se discuta de el. Am fi scapat de ore pierdute in trafic ca e foarte tare cand mai ai 500m pana acasa si stai 15 minute blocat pe stradute.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Decat fara tramvai, mai bine pas... momentan.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Cresterea poluarii este discutabila, zona este deja foarte aglomerata, daca se introduce si tramvai si se mai reduce din blocaj este chiar posibil ca poluarea sa scada.
La Basarab - Grozavesti si la Vacarescu zona de sub pasaj nu s-a transformat in ghetou, mai mult la Vacarescu pilele au fost colorate frumos printr-o initiativa.
Scaderea luminii din apartamente putin probabil sa se intample, pasajul este o structura deschisa la oarecare distanta de blocuri iar blocurile nu au apartamente la parter.

Este o lucrare a PMB, nu vad ce poate face sectorul pentru ca nu are nici o putere sa impuna la PMB ceva, deci orice promisiuni ar face sectorul, sunt false.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

By Onu, fără tramvai va fi sigur.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului danielghro

Exista deja proiectul final ? Stiu ca era vorba sa il puna in dezbatere si pe asta la fel cum au facut cu PUZ.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

andrei11 wrote:
By Onu, fără tramvai va fi sigur.

Doamne fereste!
Mai bine pas... Pana schimbam primarul...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului punmeister

Proiectul initial va fi modificat pentru a include linia de tramvai.
ByOnu wrote:
In sedinta de azi a CGMB, oficialii din Primarie au declarat faptul ca proiectul va fi modificat pentru a include si linie de tramvai. :shock: :applause: Cu mentiunea ca ce-i in mana, nu-i minciuna. Luati cu sare.

Sa vedem.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Fara tramvai ar fi un act de terorism urbanistic.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului danielghro

Azi am primit notificare in parbriz ca nu se mai pot folosi locurile de parcare existente de o parte si de alta a strazii pe D-na Ghica (parcarea in spic) si nici cele din breteaua/parcarea interioara paralela cu D-na Ghica intrucat incep lucrarile.
Momentul pare sa coincida cu semnarea autorizatiei de constructie pentru pasaj. O sa fie "interesant" cu gasitul unui loc de parcare in zona in urmatorii ani, pana la finalizarea lucrarilor. Sper sa nu ii lase bugetul fix in mijloc.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

Se incadreaza la toate capitolele ca si lucrare electorala

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

"Pasajul superior va avea o parte carosabilă alcătuită din 2 benzi de circulaţie pe sens"

Deci fara tramvai?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

Care tramvai?
Asta ar insemna sa se faca si restul...si dureaza mult prea mult.
Si nu e bani nici timp.
Bine macar ca promit doar atat... Ca poate termina pana la alegerile...urmatoare..nu astea care vin la anul..

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Nu sa faca si tramvaiul, dar sa prevada loc pentru el.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

Pai nu ii opreste nimeni sa lase loc si pentru asa ceva... ce o fi asa de greu de priceput. Ce voi daca va faceti o vila la tara si nu aveti canalizare nu ii faceti baie in casa?
Asa si aici, nu trebuie sa faci ACUM tramvaiul, ci sa ii lasi un loc...

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 38
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use