Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Stații, case de bilete, microdispecerate

2181 posts, 610229 views
 
Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 156
 
 

📖 Pagination options
Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Albert

Dar de cine tine acest mobilier? Ar trebui sa fie al STB-ului, dar in ultimul timp STB a cedat in sarcina primăriilor de sector amenajarea stațiilor, ceea ce mie mi se pare un lucru rau pentru ca fiecare își face propriul design. De asemenea, când colegii spuneau de afișarea intervalelor, probabil ca se refereau la asa ceva... Mai ales ca acum dispunem de toată tehnologia necesară...
DCB6DBF9-FEE8-4EC8-B13D-6DC7CD5A2672.png (131.27 KB; downloaded 2732 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Costin

STBul nu a cedat nimic, fiecare primarie de sector face ce ii taie capul, si singurii care au responsabilitati legate de transportul public, adica STB, ADTPBI sau PMB, nu au nici o responsabilitate legata de aceste amenajari, ca nu-s ale lor. La fel si in S4.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Albert

Andrei Creci, directorul STB wrote:
Avem încheiate protocoale cu primăriile sectoarelor 4 și 5, pentru ca ei să se ocupe de modernizarea stațiilor STB. În București sunt 300 de stații de tramvai, din totalul de aproximativ 2.500 ale STB. Încerc să fac cât mai multe parteneriate pentru acestea, astfel încât să degrevez bugetul STB.

Ia uite ce zice Creci. Se pare ca le cedează. Nu face nimeni nimic de capul lui, e doar PMB care nu dorește sa-și mai bată capul și cu stațiile.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Costin

Ok, bun. Atunci sa vedem cat de actualizate sunt informatiile din statii, dup-aia sunt convins :)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate PTMZ

Vineri am văzut plăcuțe STB inscripționate cu liniile 17 și 34 la stațiile "Piața Iancului" și "Bd. Ferdinand". Iată o poză de azi cu cea de la Ferdinand (sens Gara de Nord):
IMG_20190923_123927.jpg (1.63 MB; downloaded 3754 times)

M-am gândit: o fi vorba de niște reînființării de trasee? Și-o fi schimbat STB stilul de afișare a liniilor pe plăcuțe?
Răspunsurile le-am găsit pe plăcuța de la Obor. Aici nu mai sunt trecute. La fel și la Lizeanu. O poză din tramvai, la Obor:
IMG_20190923_124828.jpg (1.51 MB; downloaded 3754 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate CiprianTRB

E un mascarici prin București care face asta, scrie linii vechi pe plăcutele de Stație.
Am mai dat de încă cinci cazuri asemănătoare  :popa:
Un exemplu :
PicsArt_09-23-05.30.35.jpg (189.28 KB; downloaded 3727 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Da, am văzut și eu ieri la Piața Muncii liniile 17 și 34 scrise cu carioca pe plăcuța din stația lui 10...

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate misterr

E un falș ușor de depistat, numerele se scriu întotdeauna în ordine crescătoare.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate TibiV

Astazi, Bulevardul Obregia, statia Straduintei (Cultural)...







In sens invers... Culmea, ora indicata era cea corecta!!!!...


 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate ByOnu

Nu vad de ce n-ar fi pus si pe spatele placutei infornatiile.

Oricum, raman la parerea ca in lipsa unor informatii suplimentare (harta traseelor, orar de trecere, etc.), toata smecheria asta nu aduce nimic in plus fata de o placuta pictata de-a setebeului.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Stațiile “Amiro“, “Piața Sudului“ și “Tomești“ au fost reamplasate

Ca urmare a finalizării lucrărilor de reabilitare a Şos. Berceni, pe tronsonul cuprins între Str. Turnu Măgurele şi Piaţa Sudului, staţiile de autobuz au fost reamplasate de către constructorul lucrării, conform planului avizat de autorităţile publice locale, astfel:

Pe sens Şos. Olteniţei:

- staţia “Amiro“ (linii: 232, R438, R475, N106) la cca. 25 m înaintea intersecţiei cu Str. Ciochina;

- staţia “Piața Sudului“ (linii: 232, R438, R475, N106) la cca. 25 m înaintea intersecţiei cu Str. Neţea.

Pe sens Cartier Apărătorii Patriei:

- staţia “Amiro“ (linii: 232, R438, R475, N106) la cca. 35 m după accesul în parcarea din zona Complexului Comercial Lidl;

- staţia “Tomești“ (linii: 232, R438, R475, N106) la cca. 50 m după intersecţia cu Aleea Tomeşti.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1126

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate georgica2704

Sunt de cel puțin 2 săptămâni asa.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Autobuzele liniei 123 vor efectua opriri în stația “Opera Națională“ din zona Parcului Operei

Ca urmare a redeschiderii circulației pe Bd. Eroii Sanitari, începând cu data de 26.09.2019, ora 11:00, autobuzele liniei 123 vor efectua opriri în stația “Opera Națională“, situată pe Splaiul Independenței, după intersecția cu Bd. Mihail Kogălniceanu, sens “Gara de Nord“, în zona Parcului Operei.

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1129

Stația “Orizont“ va fi reamplasată

Ca urmare a ridicării restricțiilor de circulație cauzate de lucrările la magistrala de metrou M5, începând cu data de 26.09.2019, ora 10:00, stația “Orizont“ (liniile 69, 90, 93, 105, 126, 168, 268, 368, 668), situată pe Drumul Taberei, sens Str. Brașov, va fi reamplasată cu 30 de metri spre Str. Brașov (pe amplasamentul de bază).

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1128

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Puss in Boots

Nu am poze dar am observat ca noile placute cu statii din S4 de pe Metalurgiei (minimum) sunt putin diferite de cele de mai sus (placuta cu numerele insurubata si numerele decupate). La astea e totul dintr-o bucata.

 


Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 156
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419387 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use