Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 239036 views
 
Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public faraonul

Astăzi urma să se întâlnească CNAIR cu Flash și Enel sa vadă cum rezolva din avariile de pe DN1. Vreau sa termine iluminatul la pasajul Otopeni de la aeroportul Henri Coandă.

In București nu mai știu dacă au rezolvat ceva, o sa verific săptămână viitoare când revin din concediu.

Greu se mișcă lucrurile la noi. Foarte greu.

 


Re: Iluminat public Cristi N

Vad ca cei de la Companie au devenit destul de activi pe facebook, cate o scuza, o minciuna mica, o lauda de la vreun cetatean, chestii d-astea. link

 


Re: Iluminat public realistul

Sunt foarte multe zone cu beznă totală în București. Din păcate.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Si eu am primit raspuns de la CMIPB ca sesizarea a fost remediata dar defectiunea era prezenta. Am revenit cu telefon si mi-a spus ca nu au avut platforma destul de inalta si ca vor reveni. Pe Soseaua Virtutii intre noul Pasaj Ciurel si Piata Crangasi nu functioneaza aprox. 8-9 corpuri de iluminat stradale si nici 4 felinare de la Barajul Ciurel.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Au remediat o parte din lampile de pe Soseaua Virtutii, intre noul Pasaj Ciurel si Barajul Ciurel dar intensitatea luminoasa este mult mai slaba. Se pare ca problema este de la retea. Probabil ca pierde tensiune pe undeva...Erau mai profesionisti cei de la Luxten.

 


Re: Iluminat public ByOnu

Aparent, noile lampi de pe Elisabeta si Carol I sunt prinse la misto. Vantul a intors unele console la 90 de grade, ba chiar o lampa a fost smulsa cu totul si se mai sprijina doar in cablul de alimentare cred.
20190905_051102.jpg (1.74 MB; downloaded 2859 times)

 


Re: Iluminat public chriss

Sesizare s-a făcut pentru ce este in poză ? Trimite-ti poză pe adresa lor de mail cu reclamația aferentă!

 


Re: Iluminat public ByOnu

Le-am scris celor de la compania municipala pe Fb si mi-au zis ca vor trimite pe cineva sa verifice in teren.

Nu vad rostul sa le mai scriu si pe e.mail.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Treaba de mantuiala. Cei de la Luxten lucrau mai bine. Cred ca erau si mai bine dotati, atat cu nacele cat si cu echipamente.

 


Re: Iluminat public faraonul

Pe Bd. Aerogării nu s-a reparat nimic. La fel și pe pasajul Basarab. O luam de la capăt.

O nouă avarie pe Iancu de Hunedoara de la Spitalul de copii Grigore Alexandrescu până la intrarea in pasajul subteran Piata Victoriei pe ambele părți.

Aceeași situație de lipsa de interes în Pasajul Muncii, merg 25% din corpuri.

Incep sa se înmulțeasca problemele. Dacă acum e așa ce fac iarna?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Si eu am facut niste sesizari si mi-au raspuns ca au fost remediate. Am verificat si nu functionau. Am sunat la ei au facut revenire si am primit din nou mesaj ca problema a fost remediata. Am verificat din nou si nu functionau. Dupa alt telefon mi-au spus ba ca nu se pot urca cu acea platforma si trebuie una mai mare, ba ca nu pot parca, ba ca se pot electrocuta. Motive si iar motive. Pai nu sunt electricieni, cum sa se electrocuteze :?:

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Din pacate cei de la CMIPB, mint cu nerusinare in privinta sesizarilor spunand ca sunt remediate sau ca unii stalpi nu apartin de ei ci de Enel dar  de fapt ei trebuie sa intervina...

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public V2A

”Proiect de hotărâre pentru modificarea Hotărârii Consiliului General al Municipiului București nr. 749/30.10.2018 privind aprobarea inventarului sistemului de iluminat public al Municipiului București Inițiator – Primarul General al Municipiului București Comisii: - Comisia pentru Utilităţi Publice - Comisia Juridică şi de Disciplină”
13_20190917.pdf
13_20190917.pdf (5.27 MB; downloaded 281 times)

http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 190917.pdf

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

#faraonul, cum ti se par cei de la CMIPB, rezolva sesizarile? Eu am semnalat din data de 17 septembrie o lampa LED care sta aprinsa ziua si nici pana acum nu au remediat defectiunea...Sa inteleg ca lampile LED au senzori de lumina si se aprind singure?

 


Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use