Infrastructura feroviară din RomâniaComplexul Feroviar București

 

Topic: Gara de Nord - București

352 posts, 167037 views
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Gara de Nord - Bucuresti BodoMinea

andrei11 wrote:
1) Unele trenuri sunt "Particulare" altele  "Private". Care-i șpilul ?

webcamgn.jpg (151.08 KB; downloaded 4851 times)

Avem și „OP” Privat, și Particular, și... CFR? Avem și trenuri „particulare” via Brașov... R 16044 al Regio Călători mai exact. Cu talmeș-balmeș și durere de cap la CFR, ca întotdeauna. Cred că e mult mai util pentru călători ca la „Via” să se indice chiar o stație din parcurs pentru a indica „varianta” de rută și un posibil punct intermediar de interes...

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti BodoMinea

Cum plouă puțin, cum iese la suprafață neputința CFR-ului... Gara de Nord, 2019. Burlanele care vin din tavan refulează la peronul central, se duc într-o canalizare bună de nimic. Încearcă și cei de la curățenie să împrăștie apa cu mătura... pe la picioarele călătorilor.
ezgif.com-optimize.gif (1.84 MB; downloaded 4758 times)

Apa se prelinge și de la marginile exterioare ale tavanului, în zona unde e tablă, spre interior...
Screenshot_20190804-224210__01.jpg (387.02 KB; downloaded 4762 times)

Și desigur... sistemul cel nou de informare trage să moară. Lumina tip „backlight” a tabelei cu plecări dinspre linia 1 abia mai pâlpâie (ce vedeți nu e un efect al camerei, chiar așa face tabela).
ezgif.com-video-to-gif.gif (1.39 MB; downloaded 4761 times)

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti SirVlady

La fiecare ploaie mai puternică, e chiar o distracție și sub copertinele de pe peroane, la cum curge apa, e chiar bună și de un duș.  :lol:

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti punmeister

Consis Project SRL este singurul ofertant pentru SF-ul modernizarii Garii de Nord.

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti mindmasster

Bun, deci nu e cazul sa ne agitam ca momentan nu se face nimic, nu?

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti ByOnu

Eu sper sincer sa nu se faca nimic. Decat carpeli, mai bine nimic. Pentru GdN trebuie facut un concurs de proiecte la nivel international pe fonduri europene. Cladirea trebuie restaurata, consolidata si deparazitata de buticuri si anexe de prost gust. Iar eu unul, peste linii vad o copertina din sticla care sa inlocuiasca total actualele copertine individuale de pe peroane.

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti andrei11

Copertinele individuale n-ai cum să te atingi de ele, sunt istorice. Da, două - trei copertine înalte, peste ele, din sticlă, de acord, dar fără să te atingi de copertinele individuale.

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti andrei11

Gara, mai mult Orient decât Occident...Poze de azi.
1. Bazar GdN.jpg (162.79 KB; downloaded 5316 times)

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti TibiV

Levantul...
;)

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti andrei11

Cică e de azi. De pe Facebook - Trafictube. Numărul mașinii e de Vrancea.
GdN.jpg (100.95 KB; downloaded 4961 times)

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti andreiiul

Daca chiar e de ieri Politia Transporturi o fi reactionat cumva?

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti andrei11

Să nu fie Fake...Eu n-am auzit nimic, nici pe la televiziunile de scandal...de aceea am început cu cuvântul<< Cică >>...

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti shoppy

A mai fost una cu un taxi iar seful de gara a spus ca s-a facut cu acceptul lui pentru o persoana nedeplasabila.

 


Re: Gara de Nord - Bucuresti Chev Celios

Atunci seful de gara sa isi dea demisia. E de neacceptat ca in 2019 sa nu existe un serviciu gratuit de asistenta pentru persoanele cu mobilitate redusa.  :popa:  :headbash:

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Complexul Feroviar București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419392 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use