Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim

1057 posts, 267156 views
 
Go to page:  1  ... 64 65 66 67 68 69 70  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) Nenea_titi

34 nu e o pierdere, la ce era în ultima perioadă. Sper doar că tramvaiele recuperate de pe 34 să fie date pe restul liniilor (1,10, 46). Păcat că acest traseu avea linie bună cap coadă.

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) ByOnu

Nu e o pierdere pentru ca in loc sa fie intercalat cu 1/10, era mereu trenulet cu acestea. Iar uneori intervalele sunt destul de mari.

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) andrei11

Cine vrea Șura Mare - Obor și mai departe  sau viceversa  are o variantă foarte comodă 1 / 10 ; 10 / 1 la Piața Sudului. Stațiile sunt față în față !
34 se vroia a fi o ranforsare a lui 1 / 10  pe  distanța respectivă.

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) Dragos31

Doua tramvaie si de la mine din ultima zi de circulatie a liniei 34.

034 - Linia 34 - Bd. Banu Manta/Sos. Nicolae Titulescu - 01 Septembrie 2019





4027 - Linia 34 - Sos. Nicolae Titulescu(Statia "Dr. Felix") - 01 Septembrie 2019



 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) 3mil

Și dacă îmi permiteți, înainte de închiderea acestui topic, câteva imagini cu vagonul care a închis linia 34 cu ture de la Depoul Bucureștii Noi, vineri, 30 august 2019.
3E869882-D2C3-412F-A676-777F96552327.jpeg (1.39 MB; downloaded 3861 times)
B9E92099-6ECA-43EB-BE75-03E25C35EC2A.jpeg (1.64 MB; downloaded 3864 times)
57414132-C7E5-4B8D-9090-36D004871538.jpeg (1.55 MB; downloaded 3866 times)
C90557DA-8B6D-4D0B-8A7D-5E60B5BFF209.jpeg (1.39 MB; downloaded 3844 times)

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) alexxd_31

Dupa dispariatia lui 34, liniile 1 si 10 parca circula mai prost. Nu exista nici o imbunatire.
Sambata seara am stat destul de mult pana a venit 1. In acest interval au trecu patru tramvaie din linia 10.

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) Nenea_titi

Pentru că deștepții, doar au desființat linia, nu au suplimentat pe 1 cu eventualele ture recuperate. Nu mă refer la cele de BN, ci în general.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) V2A

Au mai suplimentat, dar nu cu câte 5 ture/inel, cum trebuia, ci cu 3-4, deoarece depourile Dudești și Victoria sunt la limită cu parcul. Cât a fost suspendat 41, liniile 1 și 10 au avut, fiecare, 21 de ture (18 baza + 3 suplimentar, care au fost scoase odată cu reînființarea liniei 41). Suplimentările rezultate în urma suspendării liniei 34 se aplică la baza de 18 ture.
Exemplu: din 16 Bucur LF-uri circulă 8. 414 e unul ”supraviețuitor”, dar scoate niște sunete dubioase de la boghiuri, mă aștept să pice în curând. Bonus, a fost și tamponat în față stânga.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim TibiV

A trecut deja mai mult de o saptamana de cand cineva a incercat sa corecteze geometria primului gard de la Baba Novac spre Dristor, iar propietarii gardului par multumiti de rezultat, pentru ca nu au intervenit in nici un fel...  :D


 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim andrei11

Pe banii cui ? Dacă respectivul are RCA - ul la o firmă  :headbash: până nu dau ăia banii gardul așa va rămâne...

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim TibiV

Andrei, vorbim despre institutii unde 50-100-200 de lei nu se simt.
Da, trebuie sa isi incaseze banii de la vinovat, dar nu trebuie sa astepte pana atunci, caci vorbim despre siguranta circulatiei publice...

Tii minte cazul fetei cu bratul amputat de un parapete nereparat la timp de ex-CNADNR, actual CNAIR?
Parca 1,5 milioane i-au platit fetei daune ... Si probabil parapetele ala nu ar fi costat nici 0,01% din despagubire.
Din pacate, nu am auzit ca CxxxR sa fi mers in instanta sa isi recupereze paguba de la persoana fizica care era seful acelei Sectii de Drumuri si care a lasat parapetele in starea aia... A platit statul, adica tu, eu si toti colegii de forum care nu am avut nici o responsabilitate in treaba aia, pana si matusica Maria de la Radauti.... Iar ala a carui sarcina era mentenanta ( :lol:  :lol:  :lol: ) acelui DN, dar pe care l-a durut la bascheti, o fi primit (poate) o penalizare de 10% la suta din salariu, timp de 3 luni... DACA!...

Asa si aici. Uita-te la unghiul fiarelor strambate.
Urmatorul care intra acolo are sanse mari sa o pateasca urat de tot....

Da, sunt de acord, sa sanctionam bizonii. Unde ii ustura - la buzunar. Dar nu este neaparat necesar sa ii si omoram / schilodim....

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Utilizator anonim

A fost reactivat si macazul automat de la AFI sens Apaca/Militari. E o realizare ca aici la orele de varf pierdeai minute bune.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim andrei11

E de râsu-plânsu cu macazele astea automate...Prin anii '970 funcționau TOATE. Habar n-am cum reușeau performanța. Probabil că le și întrețineau...Dacă << cădea >> vreunul în timpul zilei a doua zi dimineață era din nou funcțional...
Revenim, la Piața Iancului când repară "automatizarea" ? Cel puțin pentru ( off topic 46 / 55 ) ( on topic ) 10 / 46.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim V2A

A fost introdusă o fază de semafor dedicată virajului stânga de pe Șos. Ștefan cel Mare spre Calea Floreasca.Astfel, tramvaiele nu vor mai fi blocate de cei care voiau să facă stânga și rămâneau în intersecție.
Mai trebuie lucrat mult la intervalele de succedare ale celor două linii (1 și 10).

 


Go to page:  1  ... 64 65 66 67 68 69 70  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420577 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use