Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 235282 views
 
Go to page:  1  ... 60 61 62 63 64 65 66  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public punmeister

Pana le receptioneaza nu se va schimba nimic.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public Utilizator anonim

Le receptioneaza cand ies din garantie.

 


Re: Iluminat public faraonul

Pe Aerogării și Pasajul Basarab nu a început garanția că nu au făcut recepția lucrării.

 


Re: Iluminat public faraonul

Iata ce raspuns am primit de la CMIPB la sesizarile mele:

Buna ziua,



Va informam ca sesizarile dumneavoastra  au fost inregistrate.

Bd.Aerogarii – nr. sesizare 394/24.07.2019
Pasajul Basarab – nr. sesizare 396/24.07.2019
Bd. Liviu Rebreanu – nr. sesizare 398/24.07.2019


Echipele  Companiei Municipale Iluminat Public Bucuresti au constatat problemele semnalate, aceastea fiind remediate.



In acest sens, va rugam sa ne confirmati remedierea problemei semnalate.





Cu deosebită considerație,



Teodora Daescu | Direcția Dezvoltare si Mentenanta

Compania Municipală Iluminat Public București S.A.

Sediu social     : Str.  Aristide Demetriade nr.2 Sector 1 | București | România

Punct de lucru : Șos. Odăii nr. 253-259, Sector 1 | București | România ( adresă de corespondență )

J40/10321/2017, CUI 37832144

+4 0748 256 469

teodora.daescu@cmipb.ro

http://www.cmipb.ro

Iata si raspunsul meu de ieri:

Buna ziua doamna Daescu,

Am verificat aseara daca s-au remediat doua din avariile semnalate si am constatat cu stupoare ca situatia este neschimbata pe Bd. Aerogarii si pe Pasajul Basarab. Iata dovezile:

1. Film Bd. Aerogarii, avaria majora se vede de la minutul 00:28


2. Film Pasajul basarab, avaria majora se vede de la minutul 00:54



Imi pare rau ca ati fost dezinformata si pusa intr-o situatie stanjenitoare.

Nu accept sa fiu mintit!

Va rog sa-i anuntati pe colegii dvs. sa rezolve aceste avarii, altfel ma voi adresa posturilor de televiziune si voi posta filmele pe retelele de socializare sa vada si altii cum rezolva compania municipalitatii problemele bucurestenilor. Credeam ca odata cu schimbarea companiilor se rezolva si aceste probleme dar se pare ca firmele se schimba, problemele raman.

Eu sunt cel care am facut peste 88 de sesizari la Luxten si PMB in ultimii ani.

Nu ma voi opri din demersul meu pana nu rezolv aceste avarii ce pun in pericol viata oamenilor si ne fac de ras capitala Romaniei.

Va multumesc pentru atentie! Scuzati tonul, nu este nimic personal  dar nu se mai poate tolera situatia actuala.



Deci cum se poate sa fim mintiti ca s-au rezolvat cand nu s-au rezolvat?

A verificat cineva zona Liviu Rebreanu / Park Lake?

 


Re: Iluminat public cris_m

Era la fel din ce imi amintesc. Pot sa ma mai uit daca e...

 


Re: Iluminat public faraonul

Te rog sa verifici. Mersi. Cel mai probabil este rezolvata si aceasta ca si celelalte doua avarii. Prevad vremuri grele daca nu-si schimba atitudinea. Este foarte urat sa minti. Ei stiu reteaua ca multi dintre angajatii lor au lucrat la Luxten inainte. Deci se pot rezolva usor avariile doar sa-si doreasca.

 


Re: Iluminat public realistul

De tei zile, poate și mai bine, stam într-o beznă pe strada Alunișului, Șoimuș și alte străzi învecinate...Am sunat la Compania Primăriei. Sa vedem cum rezolvă... și dacă rezolva.

 


Re: Iluminat public cris_m

@Faraonul, am verificat minimal din autobuz (311) si pare ca inca ar mai fi problema. Pe partea opusa mall-ului sunt stalpi nefunctionali din loc in loc, la fel si inainte de intersectia cu Campia Libertatii. Pe partea cu mall-ul nu am vazut sa mai fie lumina, pentru ca s-ar lua din "splendoarea" mall-ului cu aceste lumini... fac oricum lumina multa reclamele alea, imi este mila de riveranii de peste drum.

 


Re: Iluminat public faraonul

Deci n-au rezolvat-o. Lumina este de la reclame nu de la iluminatul public. Cum pot spune ca s-au rezolvat avariile cand de fapt n-au intervenit?

 


Re: Iluminat public andreiiul

Simplu, pt ca nu ii intereseaza.
Iti dau un exemplu care pana la urma a avut un final fericit in cazul meu: intreb STB cand termina lucrarea pe Oltenitei (de la Sudului la Romprim) prinvind gardurile de separare a tramvaiul de restul traficului. Prin terminat ma refeream la montare catadioptri pe garduri.  Raspunsul STB  a fost unul halucinant pt mine: lucrarea e finalizata. Abia dupa ce le-am trimis poza ca nu e asa s-au apucat si au montat catadioptriile. De marcaje rutiere nu mai zic nimic, e haos in tot orasul.

Drept urmare, aceste firme municipale nu sunt verificate de vreo autoritate superioara lor, deci faci ce vor pe banul public.

Eu unul inca nu sunt lamurit daca aceste firme functioneaza legal sau nu. Cum a ramas situatia lor?

 


Re: Iluminat public chriss

Andrei, este hotărâre definitivă la curtea de APEL București că aceste firme să fie radiate de la registrul comerțului, concluzia o poate trage fiecare!

 


Re: Iluminat public CataOT

Trebuie putina presiune si vad ca pana acum s-au miscat bine. Cartierul ANL Brancusi, duminica nu mergea iluminatul de pe stalpii pietonali, le-am scris si am trimis si poze si o harta. Astazi am sunat si le-am si scris iarasi pe mail sa intreb de stadiu si surpriza acum, s-a aprins lumina.







 


Re: Iluminat public realistul

Cum am spus mai sus, pe zona Alunișului, Șoimuș seara nu funcționează iluminatul public. Cum sun la ei in maxim o ora se aprind becurile...Doar aseară au funcționat normal. In restul zilelor merg pe baza de telefon. Cică este posibil sa fie defecțiune in cablu...Ce sa fie oare de fapt? Economie de energie electrică, rea voință, sau neștiință?

 


Re: Iluminat public chriss

Faraonul au mai făcut ăștia ceva?

 


Go to page:  1  ... 60 61 62 63 64 65 66  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419370 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use