MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 476001 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 83 84 85 86 87 88 89  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Deci...aveam in plan un mega-pasaj subteran sub intersectie, cu traversarea apeductului, cu iesiri  mai peste tot in toate colturile. Cu luminator .

Proiect initial.
Se apuca de munca la statie si ...vorba moderna..." Mai taie din ele dale' dracu..."

Asa ca...au renuntat la proiect  au taiat accesul cu apeductului, au taiat pasajul mare, cu luminator..  a ramas un acces pe partea cu piata cu 2 scari la tramvai...

Da' prea dificil...mai taiem dale' dracu...

Bine macar ca au facut si statia...dupa ce a trecut rama.(TBM)..ca o taiam si paia...dao dracu...


Plan initial.




Ce a ramas..
Screenshot_2019-08-13-23-44-40-543_com.android.chrome.png (861.6 KB; downloaded 2978 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Florinds

Decat sa stam pana in vara viitoare, mai bine sa dea drumul fara corespondenta, cu doua accesuri nevaruite, cum o fi, numai sa dea drumul, ca ne-am saturat. Sub 0 competenta ce mai poate fi, sa fie pe minus si sa distruga ce e existent!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Tocmai ce am fost in zona, nu stiu ce ati vazut dar nu au pus niciun gard la loc, santierul statiei temporare arata la fel ca acum doua saptamani cand am fost ultima data...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Nu mai inteleg nimic...

legenda mesterului Manole...?

Uite o poza extrem de neclara facuta din autobuz...la ora 23.
PhotoPictureResizer_190814_103741459_crop_2340x2458.jpg (1000.97 KB; downloaded 2868 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Revin.

Pare ca initial au demontat mai mult gard fata de nevoi, s-au apucat sa remonteze si acum a ramas demontat doar acolo unde au si spart bordura...
Deci situatia ramane...in aer.

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei shoppy

Utilizator anonim wrote:
13.08.2019 In groapa sapata acum o luna e un fel de Dorel Playground, mereu se intampla ceva, se mai masoara, se mai muta niste pamant, mai sapa o groapa, dar la final, arata la fel. La noua statie temporara situatia e la fel ca in ultima poza pusa de mine pe aici acum ceva timp, la fel si in restul zonei. Lucrarea de deviere se termina in soseaua deviata de la Tip Top...


O mai freaca asa vreo luna si cand se apuca in final de treaba ii mai si lauda lumea ca s-a lucrat fara intrerupere iar apoi s-a mai si accelerat ritmul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Avand in vedere pozitia peronului ...sunt curios cum vor traversa calatorii strada  :?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Se va muta si trecerea de pietoni.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Daca de la sistarea circulatiei liniei 41 (29.06.2019) au zdranganit-o pana-n prezent, aici, cum va fi gata ”apendicele” noii devieri pana-n 01.09.2019? Poate cu mult noroc! ;)  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei FabiM

Astăzi am trecut prin zona și deja au adus sinele la Tip Top și ceva armatura. Vreo șansa de terminare a devierii pana in Septembrie?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

N-are legătura devierea cu Septembrie, deși ar fi fost de dorit  să aibă. Devierea poate fi funcțională  lejer într-un week - end. ( de vineri noaptea până duminică noaptea ).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Deja au adus sinele?  :shock:  :lol:  Ai zis-o de parca le-au adus pe 5iulie

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

PaulM wrote:
Astăzi am trecut prin zona și deja au adus sinele la Tip Top și ceva armatura. Vreo șansa de terminare a devierii pana in Septembrie?


Da, septembrie 20-20.  :love:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Bataia de joc continua...nestingherita, in zona! Declaratiile sofaitoare afirmau ca s-a ”batut palma” pentru esalonarea platii celor 94 mil. RON datorate ASTALDI, cu care cei din urma au fost de acord, si?...avem, tot, aceeasi letargie blegoasa, instalata de nu mai stiu cand, in a avansa si definitiva, odata, lucrarile din zona. Daca termenul de 01.09.2019, pentru repunerea in circulatie a primului ”metrou usor” se mai pastreaza, cred ca tuturor, mai ales celor din zona, ne e clar ca se va circula pe traseul ”normal”, nefiind facuta nicio deviere de cale de rulare si aeriana, pana la acest moment (25.08.2019). Daca era asa simplu, cum sustineau unii colegi, ca lucrarea e una de ”weekend”  cum de in interval de 8 (opt) saptamani nu le-a iesit? :think:

 


Go to page:  1  ... 83 84 85 86 87 88 89  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use