Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 949506 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 241 242 243 244 245 246 247  ... 296
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului aztec

Cautand ceva poze pe net...nu cred ca in 2015 stadiul era chiar de 10%...incepusera pilonii, picioarele de sprijin....
Dar da bine la presa, ifem si promisiunile ca e aproape gata..mai e putin...mult a fost putin a ramas...etc

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Radu9 wrote:
Am și eu o întrebare: de ce a dispărut postarea mea din 11 august, în care apăreau niște poze cu stadiul curent al lucrărilor la drumul de pe malul stâng?

Cred că a fost mutată la  topicul de poze „August 2019”.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Utilizator anonim

Nu va mai luati dupa cifrele primaritei. Adevarul este ca in ultimul an s-a lucrat cel mai bine, iar in ritmul actual da, poate fi gata pana la finalul anului.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Radu9 wrote:
Am și eu o întrebare: de ce a dispărut postarea mea din 11 august, în care apăreau niște poze cu stadiul curent al lucrărilor la drumul de pe malul stâng?

A fost mutata la topicul lunar de reportaje. De asemenea, cel mai bun loc pentru intrebari de genul este topicul de dialog cu administratia. :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

survola wrote:
Măcar din punctul acesta de vedere are un + de la mine: a reușit/ este aproape să închidă câteva proiecte începute catastrofal de doctor.

De la mine are cel putin trei de minus:
Aerogarii-lipsa bucla de capat si park&ride;
Pantelimon-idem;
Pasaj pietonal Eroii Revolutiei-lipsa 1/3 din lucrare!
In 3,5ani chiar nu se puteau rezolva???
Ce i-a lipsit? Dorinta, putinta ori stiinta?...sau toate trei la un loc???
:headbash:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Și încă multe altele, evident.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Livone

Utilizator anonim wrote:
Nu va mai luati dupa cifrele primaritei. Adevarul este ca in ultimul an s-a lucrat cel mai bine, iar in ritmul actual da, poate fi gata pana la finalul anului.


Cifrele sunt doar pentru nodul Virtutii-Ciurel...Ar fi bine sa mentina ritmul acesta pana la A1, nu sa se termine in 2030...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Livone

Radu9 wrote:
În acest weekend a început asfaltarea drumului de pe malul stâng, pe lângă ștrand:

De asemenea, se lucrează intens și la săparea fundațiilor viitorul pod


Este posibil sa faca acest pod rutier, ca o alternativa la podul Ciurel cand va intra in reparatii sau cand il vor face la 3 benzi pe sens...

 


Re: August 2019 andrei11

:shock:
Ai reușit să spui două bazaconii într-o singură frază...
Și nu mai scrie comentarii în topicul de poze, da ?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Utilizator anonim

Spre A1 in etapa actuala se vor duce pana undeva la intersectia cu capatul strazii Dezrobirii. Mai departe abia la primavara cred ca vom vedea miscari.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului General_Katana

La calendele grecesti, in ritmul lor ....dupa alegeri. :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului vanelllou

Utilizator anonim wrote:
Spre A1 in etapa actuala se vor duce pana undeva la intersectia cu capatul strazii Dezrobirii. Mai departe abia la primavara cred ca vom vedea miscari.

Ai cumva vreo informatie concreta sau vreun plan al actualelor lucrari? Ca eu nu prea cred ca se ajunge pana in dreptul lui Dezrobirii. Dupa cum se lucreaza, totul se intampla pana in Dealul lui Tuguluea/Amilcar Sandulescu (Ford).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului antonio

Da, acelasi lucru voiam sa-l intreb si eu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Albert

Are cineva un plan sau ceva? Sa vedem și noi cum ar trebui sa arate la final...

 


Go to page:  1  ... 241 242 243 244 245 246 247  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420686 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use