MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475349 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 81 82 83 84 85 86 87  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei punmeister

Mda, chiar daca Siemens Rail Automation a frecat menta la interlocking :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Am o banuiala, ca noul proces e despre executarea silita a claimului deja castigat, ca altfel impricinatul moare de inanitie cu dreptatea in brate...
@orex
Dai tu 10%???...nu te mai da asa rotund cand esti patrat la patrat...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Cu toate spasmele tale o sa participi pana si tu la achitarea ”notei de plata”, atat timp cat te numesti contribuabil. :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

@Costin, daca la M4 Astaldi castiga claimul in instanta inainte de finalizarea lucrarilor, poti fi sigur ca altfel decurgeau lucrurile. Procesul este insa departe de a fi finalizat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

@orex
Calitatea de contribuabil nu te scuteste de plata a ce ai de platit, ciudata mentalitate mai ai!
M5 e investitie publica si se achita din fonduri publice adica din banii contribuabililor, daca inca nu ai aflat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Daca ai fi avut curiozitatea sa consulti definitia cuvantului n-ai mai fi putut pune la indoiala ca stiu la ce ma refer ”contribuabil= persoană fizică sau juridică obligată prin lege să plătească impozit” iar impozit inseamna ” contribuție obligatorie în bani cerută cetățenilor unui stat pentru acoperirea cheltuielilor publice”. Q.E.D.!
Grija mare si astazi la I.T.U.! ;)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Au inceput sa ingradeasca trotuarul din zona pietei. La groapa liniei deviate au descarcat doua camioane de balast. Cam astea sunt noutatile fata de saptamana trecuta.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

O diula de muncitori...ca pare mai multi cand spun si nu 2...lucreaza la deviere
PhotoPictureResizer_190801_144130436_crop_3320x1637.jpg (1.38 MB; downloaded 1921 times)
PhotoPictureResizer_190801_144106826_crop_2106x1718.jpg (843.79 KB; downloaded 1920 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Devierea e in grafic  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

Graficele Metrorex sunt ... fluide.  :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Pt ca nu se strice ntampla prea multe...orice nimic trebuie semnalat...haha..
Au inlaturat gardul metalic galben din pozele de mai sus...

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Acum lucreaza un bobcat sa sparga bordura...
Deci se apuca de treaba... :rofl:
Pt devierea TipTop a soait un compactor...si pe partea cu piata au reinceput la utilitati...cred.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei bogdan5ful

Buna ziua! Urmaresc de ceva timp acest forum, in special lucrarile pentru M5 si am o nelamurire: am observat ca tramvaiul 41 va fi deviat in zona Parc Drumul Taberei, dar nu inteleg foarte clar cum va fi deviat. Va fi deviat Inainte de intersectie(spre Tip Top, sens Ghencea) apoi va reveni dupa intersectie pe sensul normal? Am vazut in poze, dar nefiind din Bucuresti, nu imi dau seama. Statiile vor fi mutate spre dreapta, cumva?(atasez o poza)Daca se doreste mutarea statiei ca in poza de pe maps, mi se pare o munca enorma. De asemenea, am observat ca la Crangasi e legatura cu tramvaiul. Se doreste acelasi lucru si la Parc Moghioros sau cum? Multumesc!
Untitled.jpg (111.06 KB; downloaded 1363 times)

 


Go to page:  1  ... 81 82 83 84 85 86 87  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use