Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 657148 views
 
Go to page:  1  ... 156 157 158 159 160 161 162  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 survola

Bravo.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Pe toate străzile unde lucrează Primaria sectorului 4 se practica obiceiul de a lăsa o fâșie din asfaltul vechi. Fie că sunt străzi laterale ori bulevard.
Oare de ce? Vă gândiți la ce mă gândesc și eu? Pe Turnu Măgurele au început să se formeze șleauri de la autobuze.Asfalt de calitate...
IMG_20190711_132714.jpg (1.93 MB; downloaded 3781 times)

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pentru ca nu se sincronizeaza schimbarea bordurilor cu asfaltarea strazilor si trotuarelor.
Eu astept sa vad sleauri in noile parcari (de fapt vechile parcari) de pe Giurgiului, unde au asfaltat in loc sa lase betonul care a tinut foarte bine pana sa intervina ei.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Noua Piata Sudului...
Panoramare dinspre Oltenitei spre Nitu Vasile



Voi reveni asupra acestei poze la final...











Aproape identica...











... si asta este aproape indentica cu cea de mai sus, dar capatul rampei pasajului va lamuri mai bine pozitia



Este ceva distanta intre ”cupole/arcade”


 


Re: Sectorul 4 TibiV

Arcadele dinspre BIG sunt la nivel de armatura...



... cele dinspre cimitir sunt deja betonate



Intre cele doua randuri de arcade este un spatiu deocamdata nefolosit



Vedere de la PP4 Secuilor.... Se vede limita cimitirului



Si o vedere de ansamblu tot de la PP4 Secuilor




V-am spus ca revin la poza asta...



Daca este asa, imi retrag 10% din ce am spus despre Labuta...

https://imgur.com/a/RwgNwnx

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Intrarea in Scoala 190 de pe Secuilor







Din pacate, se pare ca a disparut bazinul de inot...







Termina astia pe 30 iulie cand mi-oi vedea ceafa in oglinda...



Dar...



Panoul este cocotat la mama naibii...



Cu gradinita asta nu pot sa NU fiu de acord...






 


Re: Sectorul 4 MikeT

E bine ca se construieste o gradinita. E rau ca se face distrugand un teren de sport. Primaria nu e in stare sa cumpere un teren si sa faca gradinita acolo, foloseste curtea unei scoli. Ar putea sa cumpere teren pe Bd. Metalurgiei, unde s-au facut blocuri in locul serelor, oamenii aia sigur vor avea sau chiar au nevoie de gradinite si scoli, iar acolo nu este nimic.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

TibiV wrote:
Arcadele dinspre BIG sunt la nivel de armatura...
Intre cele doua randuri de arcade este un spatiu deocamdata nefolosit



Uite ca am intuit bine cand am spus ”deocamdata nefolosit”.
Fix acolo au aparut cofrajele pentru cea de a treia structura cu arcade (un fel de arcade mediane...) si se lucra la armarea lor...

Fara poze din pacate... :(

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Daca s-ar fi facut pe fonduri UE, din partea mea sa refaca piata la fiecare 10 ani. Dar abia de se amortizase "vechea" piata si hala verde.

Macar va arata infinit mai bine zona.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Au mai largit putin strada Odei intre Aurel Persu si Meridian Ocazie care a disparut lasand loc unui proiect imobiliar al celor de la Cavar ceea ce inseamna ca s-a renuntat la ideea de a prelungi in viitor Bd. Constantin Brancoveanu spre DNCB (poate e mai bine asa). Aceasta ipotetica prelungire figura pe un Puz mai vechi al zonei pe care nu il mai gasesc. Practic am vazut 2 variante ale accesului spre ipotetica A5 Bucuresti - Giurgiu, una din Brancoveanu, una din Metalurgiei desi ea va putea sa ia fiinta chiar din A0 SUD.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Vreo sansa de a uni cele doua bucati de Odei, astfel incat sa aiba continuitate in dreptul CET? Sunt ceva miscari in sensul asta?

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Era o idee a lui Baluta dar nu s-a mai intamplat nimic. Oricum in zona se construieste masiv. Ar trebui facute mai multe modernizari de drumuri si conexiuni cum precum Actiunii cu Dealul Cucului, Pogoanele si Postalionului unite cu Binelui, prelungit Binelui pana in Jilava, etc, etc.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Vise, taica, vise...

Ghivecele de granit de pe trotuare dau mai bine laboborul votant...

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Parcarea Iriceanu...










 


Go to page:  1  ... 156 157 158 159 160 161 162  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use