Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiStrăpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 542339 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 125 126 127 128 129 130 131  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Pe stalpul tarcat, galben cu negru era montat un cititor de carduri de proximitate pentru bariera celor de la Energomontaj. Se vede mai bine intr-una din pozele facute tot de tine prin luna Mai. Daca dai zoom pe poza ai sa observi ca mai avea un frate geaman in interiorul curtii.



 




Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Situatia de astazi:
- au "dus" bordura de la CF pana la fosta iesire/bretea.
- pe partea dreapta, mergand spre Splai, pe la spalatorie si inainte, au pregatite fundatiile pentru montat stalpii de iluminat.
- Dincolo de pod, la jonctiunea cu Hateganu, pe portiunea off-road este tot mai rau.... :(
+
btw, de cand cu limitatoarele de pe Splai, nu am mai auzit sa fie vreun accident.... si se circula fluent pe toate sensurile

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Corecta informatia cu portiunea off-road. In doua saptamani nu vor mai trece decat 4x4....

Corecta si informatia cu limitatoarele de pe Splai. Ceea ce dovedeste ca pe soferii romani ii doare ”in cele trei litere” de orice indicator, dar ii doare in suflet de pivotii si bucsile propriilor masini...

Iar asta confirma ca ori restrictii ”simbolice” (marcaje, indicatoare, stalpisori de plastic inofensivi) NU vor civiliza vreodata bizonul roman.
Orice restrictie fizica, care poate afecta integritatea masinii, va fi tratata cu maximum de resspect...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Mare minune, au astupat groapa de la IML, pe Hatieganu!!!
Acu hai cu jonctiunea!!!
Hai ca se poate...

Din pacate, chiar in dimineata asta, pe Splai, era o masina lovita din lateral pe partea dreapta, pe sensul spte centura.... Probabil nu a mai oprit la STOP, in drumul spre Hateganu.....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Astazi, mi s-a parut ca vad sapayuri care seamana cu retea pentru semaforizare...
Adica, pe partea cu Hateganu, a Splaiului, sub pasaj era sapat un sant destul de aproape de bordura. Si parca sa zic, era ceva recent acoperit pe breteaua splai Hateganu..

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Mana acea de beton cu care au ingradit pavelele la CF sigur nu are nici o armatura inauntru, in 2 luni o sa fie deplasata de pe pozitie si sparta in bucati.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Evident...

Sa  :lol: sau sa  :cry:  ?....
Mai bine  :headbash:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

SOC si Groaza!!!
La jonctiunea Nicolae Grigorescu cu Hateganu NU mai este pietris!!
A disparut!!
L-au ingropat!!
SUB UN STRAT DE ASFALT!!
Totul este drept ca in palma!!
:bere:  :bere:  :applause:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

De ce ramasese bucata aia neasfaltata?

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Parca v-am zis ca au tras tubulatura pentru semaforizare în marea intersectie....
Și lucrează la iluminat pe stânga, cum mergi spre splai....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului URANUS

Ar face bine sa semaforizeze sau macar sa faca un giratoriu (chiar si din bidoane) la intersectia Hatieganu/Vitan Barzesti. De fiecare data cand fac stanga acolo dinspre Hatieganu spre IRA am inima cat un purice. Totul e la limita. Din dreapta dinspre Rin iti vin din curba (si au si viteza mare de regula) iar din stanga vin de pe 3 benzi si tot tare de regula. Am vazut frecvent accidente in acea zona. La spai nu am mai vazut niciunul decand cu limitatoarele de viteza.

 


Go to page:  1  ... 125 126 127 128 129 130 131  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use