MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 471959 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 74 75 76 77 78 79 80  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

Eu nu inteleg de ce nu se apuca de accesul A, mai sunt utilitati de deviat in coltul ala?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Pai problema e ca nu prea s-au apucat... :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Daca mai sunt utilitati de deviat ...ar fi trebuit sa lucreze la ele  :roll:  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

Poziția de forță a Primăriei ar trebui să fie: aveți termen până în 15.09 să terminați, nu faceți acum, nu mai închidem 41 ever, ura și la gară!

Ceea ce scriu aici nu e un moft, deși suntem în iulie, traficul a devenit horror atât în Dr. Taberei cât și în nord și e clar că tot orașul e paralizat.
Așa dacă vine vreun deștept cu faze de tipul vrei metrou suporți mă voi abține de la înjurături dar îl voi invita în cartier cu mașina proprie la orele 18 - 20.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Acum, dupa ce a muscat la chiftea administratia locala n-are decat sa se ”roage” la CEL de SUS sa fie gata la termen. Garantii? Nu cred ca sunt decat la nivel verbal, in rest nu s-a respectat nimic din ceea ce a avansat METROREX, care, prin raspunsurile date noua, de-a lungul timpului, despre datele cu privire la termenele de finalizare, se dovedeste ca-i in off-side! Adica, indica termene proprii fara consultarea antreprenorului sau nu are posibilitatea de coercitie a antreprenorului atunci cand nu-si indeplineste sarcina.  :think:  :yes:

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei orex

Utilizator anonim wrote:
05.07.2019...imi fac timp sa vizitez zilnic locatia pentru ca atunci cand vor fi comentarii sa se vada realitatea...


Realitatea e cea mai cruda si crunta ipostaza din zona! Comentariile sunt de prisos!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Andrei98

"In 3 ani aici va fi statia ta de tramvai pentru linia 41"

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei TibiV

Mai tineti minte PP4 de la Pasajul Piata Sudului, cel de la cimitir?...
Din cate imi amintesc a durat cam o luna si jumatate sapatura, betonarea pasajului, acoperirea si reluarea circulatiei la suprafata....
Fara sa se forteze prea tare - adica au lucrat normal, doar ziua.

Bine, finisajele au mai durat doua-trei luni, dar nu vorbim acum despre finisaje....

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei sab

In cele 3 luni nu trebuie sa faca decat galeria de sub linia de tramvai. Adica max 10 m de constructie subterana.
Restul subtraversarii se poate face ulterior.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

Asta daca n-ar fi utilitati de deviat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Mă îndoiesc că utilitățile sunt fix sub linia de tramvai, dar mai știi ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Nici de data asta n-ai nimerit-o!
:headbash:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Au dat macar o lopata la accesele de la tramvai, au miscat firele de iarba sau asteptam toamna..?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Da da, au dat o coada de lopata la o bere. Si da, sunt utilitati de deviat, chiar au astupat magistrala de termoficare ruginita... :rofl:  Un nou proiect de succes Metrorex.  :yes:

 


Go to page:  1  ... 74 75 76 77 78 79 80  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419448 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use