Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Parcare subterana - Bd. Decebal (finalizată în 2021)

272 posts, 99000 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Parcare subterana - Bd. Decebal Costin

Cred ca ai gresit "adresa"...

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal andrei11

Iar ultima propoziție nu e în română...

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal serbanandrei

Imi cer scuze pentru greseala ,dar nu am gresit adresa . Acolo unde se lucreaza ledurile de pe stalpi sunt praf. Foarte atenti sunteti domnilor la limbaj, dar repet nu am gresit adresa .Eu trec pe acolo si am vazut cum sunt stalpii.

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal TibiV

Sa stii ca si ouale arata foarte naspa dupa ce au fost sparte pentru a face o omleta...
:D

Cred ca la finalizarea proiectului, iluminatul public in zona va fi mai ceva ca pe Champs-Élysées! Deh, mandrie de betonel... ;)

Da, ar fi fost mai logic sa fie demontate frumos pentru a fi refolosite in alte zone, pentru ca acum oricum sunt inutile, au ramas fara alimentare cu energie electrica (caci, in afara de Dorel-ul celebru din la fel de celebrele reclame, nu va lucra nimeni avand in preajma cabluri sub tensiune...)
Dar mai este macar ceva logic in lucrarile distinsilor primari cu care ne-am capatuit in urma cu aproape 4 ani?!?!...

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal andrei11

Au  terminat cu mulații de pe sensul  Hurmuzachi - Dristorului.
S-au mutat pe sensul opus. ( Dristorului - Hurmuzachi )
Dacă o țin tot așa cel mai târziu în 1 Septembrie se închide total circulația și se apucă efectiv de devieri și parcare...

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal URANUS

De pe FB PS3:


UTIL!

Primăria Sectorului 3 va închide, începând din 17 iunie până în data de 15 septembrie, circulația rutieră pe bulevardul Decebal, respectiv pe tronsonul cuprins între strada Dristorului și Piața Hurmuzachi (fostă Piața Muncii).

Pentru închiderea completă a circulației auto s-a obținut avizul Comisiei de trafic din cadrul Primăriei Muncipiului București și al Brigăzii Rutiere a Municipiului București.

În prezent, Primăria Sectorului 3 desfășoară lucrări de amenajare a unei parcări subterane ce va avea lungimea de aproximativ 550 de metri și lățimea de aproximativ 17,50 metri, exceptând zonele de rampe și de scări, unde lățimea crește corespunzător.

Prin derularea și implementarea proiectului „Creșterea capacității de staționare și mobilitate a parcului auto în zona Bulevardului Decebal, respectiv construirea unui parcaj subteran cu două niveluri pe tronsonul cuprins între strada Dristorului și Piața Hurmuzachi” se vor amenaja 718 locuri de parcare, dintre care 30 destinate persoanelor cu dizabilități și șase pentru motociclete.

Lucrările la parcarea subterană au început în data de 20 martie 2019, iar în paralel se execută lucrări de deviere a rețelelor de utilități ce afectează amplasamentul, precum și lucrări de realizare a incintei exterioare a parcarii.

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal URANUS

ATENTIE ACTUALIZARE!

Din cauza unor elemente procedurale, ÎNCHIDEREA CIRCULAȚIEI RUTIERE pe Bulevardul Decebal, pe tronsonul cuprins între strada Dristorului si Piața Hurmuzachi SE AMÂNĂ. Vom reveni cu detalii în cel mai scurt timp posibil.

Sursa: Fb Ps3

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal andrei11

Cică zilele acestea se va închide total B-dul Decebal pe tronsonul respectiv (aici). Oricum azi se lucra intens.

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal zapacitu

Am auzit la radio ca de azi se inchide circulatia.

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal TibiV

Circulația rutieră pe bd. Decebal va fi închisă începând de astăzi, 19 iunie

Primăria Sectorului 3 va închide, începând de astăzi, 19 iunie până în data de 15 septembrie, circulația rutieră pe bulevardul Decebal, respectiv pe tronsonul cuprins între strada Dristorului și Piața Hurmuzachi (fostă Piața Muncii).

Pentru închiderea completă a circulației auto s-a obținut avizul Comisiei de trafic din cadrul Primăriei Muncipiului București și al Brigăzii Rutiere a Municipiului București.

În prezent, Primăria Sectorului 3 desfășoară lucrări de amenajare a unei parcări subterane ce va avea lungimea de aproximativ 550 de metri și lățimea de aproximativ 17,50 metri, exceptând zonele de rampe și de scări, unde lățimea crește corespunzător.

Prin derularea și implementarea proiectului „Creșterea capacității de staționare și mobilitate a parcului auto în zona Bulevardului Decebal, respectiv construirea unui parcaj subteran cu două niveluri pe tronsonul cuprins între strada Dristorului și Piața Hurmuzachi” se vor amenaja 718 locuri de parcare, dintre care 30 destinate persoanelor cu dizabilități și șase pentru motociclete.

http://www.primarie3.ro/stire/circulatia-rutiera-pe-bd-decebal-va-fi-inchisa-incepand-de-astazi-19-iunie/

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal survola

Deci se apucă de săpat?

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal TibiV

Kelly săpa de zor azi dimineata, la ora 11.30, desi ploua torential...















Basculanta s-a umplut si pleaca...



Armaturi si tuburi cat cuprinde...







Iar topografii inca fac masuratori...




https://imgur.com/a/RhY3E7O

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal andrei11

Da, se lucrează bine în fiecare zi, trec deseori pe acolo, dar mi se pare "de porc" să tot scriu mesaje identice în fiecare zi de genul <<se lucrează>>.

 


Re: Parcare subterana - Bd. Decebal alexxd_31

Aseara am facut o plimbare cu familia pe bulevardul Decebal. Am ramas surprins sa vad ca se turna betoan la ora 22:00.
Adaug cateva poze facute aseara.
Vedere spre starda Dristorului, statia  STB inca rezista. Conductele de termoficare foarte fierbinti in zonele neizolate. Nu recomand sa le atingeti.
IMG_20190711_215309.jpg (1.84 MB; downloaded 3976 times)
IMG_20190711_215314.jpg (1.81 MB; downloaded 3976 times)
IMG_20190711_215353.jpg (1.83 MB; downloaded 3976 times)
Vedere de pe strada Drsitorului spre Piata Muncii
IMG_20190711_215502.jpg (1.76 MB; downloaded 3977 times)
Se toarna beton.
IMG_20190711_215811.jpg (1.84 MB; downloaded 3978 times)
IMG_20190711_215827.jpg (1.72 MB; downloaded 3977 times)
IMG_20190711_215929.jpg (1.79 MB; downloaded 3976 times)
IMG_20190711_220018.jpg (1.72 MB; downloaded 3976 times)
Aproape de piata Hurmuzachi
IMG_20190711_220141.jpg (1.82 MB; downloaded 3977 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420530 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use